UNICERA 28. Uluslararası Seramik Banyo ve Mutfak Fuarı TÜYAP'ta

UNICERA 28. Uluslararası Seramik Banyo ve Mutfak Fuarı TÜYAP'ta

​Seramik, Banyo ve Mutfak Sektörüne Yön Verenler, Türkiye'nin En Kapsamlı Fuar Etkinliğinde Buluşuyor!

Tesisat  İnşaat  Malzemecileri  Derneği  TİMDER’in  işbirliği  ile  düzenlenen UNICERA 28. Uluslararası Seramik Banyo ve Mutfak Fuarı 23 – 27 Şubat tarihleri arasında TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde sektörün önemli markalarını ziyaretçiler ile buluşturuyor. Türkiye ekonomisinin lokomotifi olan inşaat sektörünün dinamosu yapı sektörünü, aynı çatı altında toplayan TİMDER, UNICERA 2016’da  üyelerinin yeni işbirlikleri kurabilmesi, insanların karar verme ve satın alma alışkanlıklarını takip ederek, değişen dünya ve piyasa koşullarına göre firmalarını ve ürünlerini geliştirebilecekleri çok yönlü bir ortam sağlıyor. Toplam 11 salon ve 98.000 m2 kapalı alanda gerçekleşecek; fuar, sergi, konferans B2B ve B2C etkinliklerinin bir arada olduğu Avrupa’nın ikinci, Türkiye'nin en büyük etkinliği UNICERA 2016‘ya  22 ülkeden 72’si yabancı ve 259’u yerli olmak üzere toplam 371 firma katılıyor.

Gelecek Nesiller İçin Çevreci Ürünler

28 yıldır sürekli büyüyen, gelişen ve yenilenen UNICERA Seramik Banyo ve Mutfak Fuarı’nda bu yıl tasarım, inovasyon ve fonksiyonelliği ile ön plana çıkan hijyenik, enerji tasarrufu sağlayan  ve %100 geri dönüştürülebilen ürünler ziyaretçilerin beğenisine sunulacak.Yeni trendler doğrultusunda hazırlanan tasarımların birbirinden görkemli ve sürpriz lansman etkinlikleri ile  ilk kez dünya pazarına tanıtılacağı UNICERA 2016’da ziyaretçiler hem keyifli anlar yaşayacaklar hem de çevreci mesajlar ile farkındalıkların arttırılması sağlanacak.

UNICERA’dan beklentimiz yüksek!

TİMDER Yönetim Kurulu Başkanı Ertan Sapankaya ‘’UNICERA’dan ihracat müşterimiz açısından beklentimiz büyük. UNICERA’ya katılan üye firmalarımız yerli ve yabancı çok güzel iş ortaklıkları ediniyorlar. Biz bu noktaya kazan-kazan felsefesi ile geldik. Bu sene 28.’sini düzenleyeceğimiz UNICERA, yıllar içerisinde yurt içi ve yurt dışı katılımın ve ziyaretçisinin arttığını gördüğümüz efektif, sonuca yönelik güzel bağlantılar yaptığımız bir fuar oldu. Ayrıca, geçmiş yıllarda yabancı firmaların Türkiye pazarındaki etkinliği %70-80’di, şimdi bu oranı %10’lara kadar düşürdüğümüzü söyleyebiliriz.‘’

RAKAMLARLA UNICERA

Fuar 11 salonda ve toplam 98bin m2 kapalı alanda gerçekleştirilmektedir. Geçtiğimiz yıl 99 ülkeden 6.908’i yabancı, 70.000’in üzerinde profesyonel ziyaretçiyi ağırlayan UNICERA, her yıl ortalama %12 yerli, %28 yabancı ziyaretçi sayısı artışı ile dünyanın ikinci, Türkiye’nin en büyük fuarıdır. Ziyaretçilerinin %86’sı karar vermeye yetkili  yönetici, satış pazarlama uzmanı, AR-GE ve teknik profesyonellerden oluşmaktadır. Ziyaretçilerin %97’si fuar ve etkinliklerden memnun olduğunu belirtmiştir.  FUAR DÜNYASI DERGİSİ

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Fuar Takvimi

Özel Röportaj

Yazarlar

2017 Yılında katıldığınız Fuarlar Nasıl geçti?

  • Kötü
  • Çok Kötü
  • Çok İyi
  • Daha iyi olabilirdi
  • İyi