​Çanakkale Kitap Fuarı açıldı

​Çanakkale Kitap Fuarı açıldı

Çanakkale 4. Kitap Fuarı, kapılarını kitap tutkunlarına açtı. Çanakkale Valiliği, Çanakkale Belediyesi, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ve İl Millî eğitim Müdürlüğü desteğiyle, 17 yayınevi ve 30 yazarın katılımıyla gerçekleştirilen Çanakkale 4. Kitap Fuarı 10 gün boyunca devam edecek. 25 Şubat’ta ise fuara katılan tüm yazarlar tarafından Süleyman Demirel Kongre Salonunda söyleşi gerçekleştirilecek.

19-29 Şubat 2016 tarihleri arasında Troypark’ta gerçekleştirilen Çanakkale 4. Kitap Fuarı’nın açılışına; çok sayıda yayıncı, yazar, öğretmen, öğrenci ve kitapseverler katıldı.

Düzenlenen kitap fuarıyla ilgili değerlendirme yapan İl Millî Eğitim Müdür Vekili Erdal Doğancı, "Bir eğitimci olarak kitap merkezli çalışmaların ilimizde yapılması bizi son derece mutlu ediyor. Şehitler diyarı olması nedeniyle hep bir mahzunluk ve hüzün kokan şehrimiz, ülkemizin sadece cesaret ve kahramanlık başkenti değil; aynı zamanda bağrından başta Mehmet Akif gibi birçok kültür, edebiyat ve sanat aydını çıkaran nadide bir şehirdir. Son yıllarda Çanakkale’mizde bu tür kültür-sanat odaklı kongre, fuar gibi çalışmaların yapılması başta biz eğitimciler ve öğrencilerimiz olmak üzere Tüm Çanakkaleliler için son derece memnuniyet vericidir. Kültür dünyamızı tanıtmanın en etkili yollarından biri olan kitap fuarları aynı zamanda bilgi paylaşımının en etkin yoludur" dedi.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Fuar Takvimi

Özel Röportaj

Yazarlar

2017 Yılında katıldığınız Fuarlar Nasıl geçti?

  • Kötü
  • Çok Kötü
  • Çok İyi
  • Daha iyi olabilirdi
  • İyi