'BeautyEurasia, bölge sektörünün büyümesine de katkı sağlıyor'

'BeautyEurasia, bölge sektörünün büyümesine de katkı sağlıyor'

ITE Turkey Hızlı Tüketim ve Enerji Grup Direktörü Atilla Marangozoğlu ile BeautyEurasia ve 2016 yılında Fuarcılık sektörünü konuştuk.

ITE Turkey bünyesinde yer alan Platform Uluslararası Fuarcılığı tanıyabilir miyiz?

Uluslararası Kozmetik, Güzellik ve Kuaför Fuarı – BeautyEurasia, 2013 yılından itibaren ITE Turkey bünyesinde yer alan Platform Uluslararası Fuarcılık tarafından düzenleniyor. Her yıl ziyaretçi ve katılımcı sayısını artıran Avrasya Bölgesi’nin en büyük kozmetik fuarı BeautyEurasia, bölge sektörünün büyümesine de katkı sağlıyor. Uluslararası fuarcılık şirketi ITE Group’un Türkiye ofisi olan ITE Turkey; YEM Fuarcılık, EUF - E Uluslararası Fuar Tanıtım Hizmetleri, Ekin Fuar, Platform Uluslararası Fuarcılık ve TF Fuarcılık şirketlerinden oluşuyor. ITE Turkey, Türkiye’nin lider sektörlerinde lider fuar organizasyonları düzenliyor. Yapı, turizm, kozmetik, gıda, moda, enerji, ambalaj, iş ve inşaat makineleri, raylı sistemler ve lojistik sektörlerinde Türkiye’nin lider fuarlarını gerçekleştiren ITE Turkey gücünü, Türkiye ve bölgedeki deneyiminin yanı sıra grup şirketleri arasında yer aldığı ITE Group’un küresel ağından alıyor. 20 ülkede 32 ofisi, 1.000’i aşkın deneyimli personeliyle dünya çapında yılda 240’ı aşkın fuar ve konferans düzenleyen ITE Group Plc.’nin Türkiye ofisi olan ITE Turkey, fuarcılık sektöründeki güçlü küresel ağını, içinde yer aldığı her bir sektöre aktararak, düzenlediği fuarlarda yeni iş, işbirliği ve satın alma fırsatları yaratıyor, bu sektörlerin gelişmesine katkıda bulunuyor. 

BeautyEurasia fuarı hakkında bilgi alabilir miyiz?

BeautyEurasia Avrasya’nın en büyük güzellik ve kozmetik fuarı... Her yıl ortalama 550 firmayı ağırlayan fuarın sektördeki en önemli organizasyon olduğu söylenebilir. Ulusal ve uluslararası üreticileri,  markaları bir araya getiren fuar ayrıca eşsiz bir ticari platform olma özelliği taşıyor.

Fuar ile ilgili yurtiçi ve yurtdışı tanıtım faaliyetleriniz nelerdir?

Fuarımıza gelen profesyonel ziyaretçiyi artırmak üzere, yıl boyunca hem ulusal hem de uluslararası alanda pek çok tanıtım çalışması yürütüyoruz. Ekim 2015’de Intercharm Moskova, Kasım 2015’de Cosmoprof Hong Kong ve Aralık 2015’de de Irak’taki güzellik fuarlarında başarı ile BeautyEurasia 2016’yı tanıttık. Türkiye ve dünya genelinde tanıtım çalışmalarına son hız devam ettiğimiz fuarımızda ITE Group çatısı altında bulunan 32 ofis ağı ile ortak network kullanarak uluslararası ziyaretçi katılımcı sayısının arttırılması hedefliyoruz.

Fuara neden katılmalı firmalar? Yurtdışından alım heyetleri gelecek mi?

BeautyEurasia, firmaların Avrasya pazarına açılması için fırsatlar sunuyor. Bu yıl fuarda Almanya, Bulgaristan, Çin Halk Cumhuriyeti, Fas, İtalya, Malezya, Polonya ve Tayvan’ın ülke pavilyonu olarak aralarında bulunduğu 60 farklı ülkeden yaklaşık 600 katılımcı yer alacak. İtalyan Ticaret Ajansı – ITA’nın işbirliğiyle saç bakım ürünleri, cilt bakım ürünleri, ambalaj ve hammadde üretimi yapan yaklaşık 40 İtalyan firması BeautyEurasia’da yer alacak. Almanya ve IKW – Kozmetik ve Deterjan Derneği’nin katkılarıyla 20’den fazla kozmetik ve kişisel bakım ürünleri üreten Alman firmalar BeautyEurasia 2016’da profesyonel ziyaretçilerle buluşacak. Kore Ticaret Yatırım Promosyon Ajansı - Kotra ve Kore Uluslararası Güzellik Sanayi Ticaret Derneği – IBITA’nın organizasyonu Kore; BeautyEurasia 2016’da 20’den fazla firma ile fuarda yerini alacak. Faslı kozmetik üreticileri de BeautyEurasia 2016’da “Maison de L’Artisan” işbirliğiyle Fas Pavilyonu altında fuarda yer alacak. Ayrıca T.C. Ekonomi Bakanlığı’nın desteğiyle gerçekleşecek “Yurtdışı Alım Heyetleri Programı”; BeautyEurasia katılımcı ve ziyaretçilerine yeni pazar ve iş olanakları sağlayacak. Dolayısıyla ihracat yapmak isteyen firmalar fuarda geniş bir katılımcı yelpazesiyle karşılaşacak ve önemli fırsatlar elde edecek.

Fuarı kimler ziyaret edebiliyor? Ziyaretçiler fuarda neler bulacak?

BeautyEurasia, hemen hemen her ülkeden profesyonel ziyaretçileri ağırlıyor. Fuarı ziyaret eden profesyoneller kişisel bakım ürünlerinden parfüm ve deodoranta, renkli kozmetik ürünlerinden cilt bakım ürünlerine bebek kozmetiğinden estetik cihaz ve ekipmanlarına kadar birbirinden farklı alanları aynı çatı altında görebilecek. Ayrıca tüm bu alanlardaki yenilikleri de takip etme fırsatı bulacaklar.

FUAR DÜNYASI DERGİSİ ÖZEL

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Fuar Takvimi

Özel Röportaj

Yazarlar

2017 Yılında katıldığınız Fuarlar Nasıl geçti?

  • Kötü
  • Çok Kötü
  • Çok İyi
  • Daha iyi olabilirdi
  • İyi