​6. Uluslararası Demiryolu, Hafif Raylı Sistemler, Altyapı ve Lojistik Fuarı

​6. Uluslararası Demiryolu, Hafif Raylı Sistemler, Altyapı ve Lojistik Fuarı

3 – 5 Mart 2016 tarihlerinde İstanbul Fuar Merkezi’nde düzenlenecek olan “Avrasya bölgesinin tek ve dünyanın en büyük 3. demiryolu fuarı” olma özelliği taşıyan Eurasia Rail; fuar katılımcıları ve ziyaretçilerini bir araya getirerek yeni iş ve işbirliği fırsatları yaratılmasına katkı sağlayacak. Fuar bu sene 30 ülkeden 300 katılımcı firmayı, 70 ülkeden gelen 10 bin profesyonel ziyaretçiyle buluşturmayı hedefliyor.

Eurasia Rail fuarıyla eşzamanlı gerçekleştirilecek konferansta akademisyenler, sektör STK’ları yetkilileri, devlet kurumlarının ve uluslararası firmaların üst düzey yetkilileri yer alacak. Konferans programının ikinci gününde gerçekleştirilecek “Demiryolu Mevzuatı” oturumunda; TCDD Demiryolu Düzenleme Genel Müdürü Erol Çıtak konuşmacı olarak yer alacak. Konferansın üçüncü gününde ise “Emniyet Yönetim Sistemi” oturumunda TCDD Emniyet Yönetim Sistemi Müdürü Erhan Gör, “Emniyet Yönetim Sistemi” hakkında konuşmacı olacak.

Türkiye’nin lider sektörlerinde lider fuarlar düzenleyen ITE Turkey’nin grup şirketleri arasında yer alan TF Fuarcılık ve EUF – E Uluslararası Fuarcılık tarafından düzenlenen ve Avrasya bölgesinin tek ve dünyanın en büyük 3. demiryolu fuarı özelliğini taşıyan Eurasia Rail; 2016 yılında da demiryolu sektörü temsilcilerini bir araya getirecek. Fuarla eş zamanlı düzenlenecek konferans kapsamında; yerli ve uluslararası alanda kanaat lideri firma temsilcileri de bir araya gelecek. Şimdiden %90 doluluk oranı ve %50 yabancı katılım oranına ulaşan Eurasia Rail’e İran, İtalya, Çek Cumhuriyeti, Almanya, Fransa, Rusya Çin Halk Cumhuriyeti ve İspanya ülke olarak katılım gösterecek.

ITE Turkey Nakliye & Lojistik Grup Direktörü Moris Revah: “Demiryolu ulaşımı; hat kapasitesi, kullanım ömrü, petrole bağlı olmaması, çevre dostu ve en güvenli ulaşım aracı olmasıyla 21. yüzyılın en önemli taşıma sistemleri arasında yer alıyor. Her yıl olduğu gibi fuarımızda sektörün kanaat liderlerini bir araya getirerek; demiryolu sektörünün yönünü belirleme ve mevcut ilişkilerin geliştirilmesine katkıda bulunup,  yeni iş birliklerine imza atılan uluslararası bir platform oluşturmayı amaçlıyoruz. 

ITE Group’un sağladığı güçlü küresel ağ ile ITE Turkey’nin deneyimi ve portföyünü birleştiren Eurasia Rail’ de şu an doluluk oranı %90’a ulaştı. Sektörün öncü firmalarını bir araya getireceğimiz fuarda, 70 ülkeden 10 bin profesyonel ziyaretçiyi ağırlayacağız.”

“Sektörel bilgi ve deneyim paylaşımını üst seviyeye çıkarmak amacıyla fuar ile eş zamanlı olarak düzenlediğimiz konferans programımızda; “Demiryolu Açık Oturumu”, “Kent İçi Raylı Sistem Sorunları”, “Demiryolu Mevzuatı / Serbestleştirme”, “Demiryolu Araçlarındaki Gelişmeler”, “Emniyet Yönetim Sistemleri”, “Demiryollarında Özel Konular” konuları işlenecek.” dedi. 

T.C. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, T.C. Devlet Demiryolları, TÜVASAŞ, TÜDEMSAŞ ve TÜLOMSAŞ fuarın düzenlendiği ilk yıldan itibaren katılımcı olarak yer alıyor. Eurasia Rail; bu kurumların yanı sıra KOSGEB tarafından da destekleniyor.

TF Fuarcılık ve EUF – E Uluslararası Fuarcılık Hakkında 

Uluslararası Demiryolu, Hafif Raylı Sistemler, Altyapı ve Lojistik Fuarı – Eurasia Rail,  ITE Turkey bünyesinde yer alan TF Fuarcılık ve EUF - E Uluslararası Fuarcılık tarafından düzenlemektedir. Avrasya Bölgesi’ndeki tek, dünyanın en büyük üç demiryolu fuarı arasında yer alan Eurasia Rail, her geçen yıl artan katılımcı ve ziyaretçi sayısıyla sektörün bölgedeki büyümesine katkı sağlamaktadır.

ITE Turkey’nin bünyesinde yer alan EUF - E Uluslararası Fuar Tanıtım Hizmetleri A.Ş., ambalaj, enerji,  iş makinaları, gıda, mobilya, kırtasiye, promosyon, su ve atıksu arıtma, turizm, raylı sistemler ve lojistik sektörlerinde 1999 yılından fuarlar düzenlemektedir. Uluslararası fuarcılık şirketi ITE Group Plc.’nin küresel bilgi ağı, tecrübesi ve global işbirliklerinin de desteğiyle EUF A.Ş.; ANKOMAK (Uluslararası İş Makineleri, Yapı Elemanları ve İnşaat Teknolojileri Fuarı, IPACK TURKEY (Uluslararası Ambalaj, Paketleme ve Gıda İşleme Sistemleri Fuarı), IWE ISTANBUL WATER EXPO (Istanbul Su ve Atıksu Arıtma Teknolojileri Fuarı ve Konferans, EMITT ( Doğu Akdeniz Seyahat ve Turizm Fuarı), EURASIA RAIL ( Uluslararası Demiryolu, Hafif Raylı Sistemler, Altyapı ve Lojistik Fuarı), GLOBAL OIL & GAS TURKEY (Türkiye Uluslararası Petrol & Gaz Konferansı) ve WORLDFOOD ISTANBUL’u (Uluslararası Gıda Ürünleri ve Teknolojileri Fuarı) gerçekleştirmektedir.

ITE Turkey Hakkında 

ITE Turkey, uluslararası fuarcılık şirketi ITE Group’un Türkiye ofisidir. Türkiye’nin lider sektörlerinde lider fuar organizasyonları düzenleyen ITE Turkey, YEM Fuarcılık, EUF - E Uluslararası Fuar Tanıtım Hizmetleri, Ekin Fuar, Platform Uluslararası Fuarcılık ve TF Fuarcılık şirketlerinden oluşmaktadır.

Yapı, turizm, kozmetik, gıda, moda, enerji, ambalaj, iş ve inşaat makineleri, raylı sistemler ve lojistik sektörlerinde Türkiye’nin lider fuarlarını düzenleyen ITE Turkey gücünü, Türkiye ve bölgedeki deneyiminin yanı sıra grup şirketleri arasında yer aldığı ITE Group’un küresel ağından alıyor. 20 ülkede 32 ofisi, 1.000’i aşkın deneyimli personeliyle dünya çapında yılda 240’ı aşkın fuar ve konferans düzenleyen ITE Group Plc.’nin Türkiye ofisi olan ITE Turkey, fuarcılık sektöründeki güçlü küresel ağını, içinde yer aldığı her bir sektöre aktararak, düzenlediği fuarlarda yeni iş, işbirliği ve satınalma fırsatları yaratıyor, bu sektörlerin gelişmesine katkıda bulunuyor. 

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Fuar Takvimi

Özel Röportaj

Yazarlar

2017 Yılında katıldığınız Fuarlar Nasıl geçti?

  • Kötü
  • Çok Kötü
  • Çok İyi
  • Daha iyi olabilirdi
  • İyi