'SANTEK 2016 Fuarı'nda hedef 30 bin ziyaretçi

'SANTEK 2016 Fuarı'nda hedef 30 bin ziyaretçi

İ​ZMİT'te 26- 29 Mayıs tarihlerinde düzenlenecek 3'üncü Doğu Marmara Sanayi ve Teknoloji Fuarı'nda (SANTEK 2016) 30 bin ziyaretçi, 2 bin iş görüşmesi hedefleniyor.

SANTEK 2016 tanıtım toplantısı Kocaeli Sanayi Odası'nın sosyal tesislerinde yapıldı. Kocaeli Sanayi Odası Başkanı Ayhan Zeytinoğlu, TÜYAP Anadolu Fuarları Genel Müdürü İlhan Ersözlü, Kocaeli Ticaret Odası Başkan Yardımcısı Zihni Yılmaz basın toplantısına katılarak, açıklamalarda bulundu. TÜYAP tarafından 26- 29 Mayıs tarihleri arasında İzmit İnterteks Uluslararası Fuarı Merkezi'nde düzenlenecek SANTEK 2016 Fuarı Kocaeli Sanayi Odası ve Kocaeli Ticaret Odası işbirliği ile Kocaeli Valiliği, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ile Doğu Marmara Kalkınma Ajansı'nın destekleriyle yapılacak. Fuarda üretim makineleri ve imalat endüstrisi, enerji, elektrik, elektronik, otomasyon, otomotiv ve yan sanayi, liman, tersane ve gemi sanayi, demir çelik ve demir dışı metaller, yapı malzemeleri ve teknolojileri, iş ve inşaat makineleri üretimi yapan işletmeler yer alacak. Deniz Kuvvetleri Komutanlığı'na tahsis edilecek bölümde, ithal edilen bazı ürünlerin yerli firmalardan teminine ilişkin görüşmeler yapılacak. Yerli tedarikçi bulmaları için Türk Hava Yolları Teknik, Aselsan ve Roketsan fuarda yer alacak.

2 BİN İŞ GÖRÜŞMESİ BEKLENİYOR

Kocaeli Sanayi Odası Başkanı Ayhan Zeytinoğlu fuar boyunca yaklaşık 2 bin iş görüşmesi yapılmasını hedeflediklerini belirterek şunları söyledi:"2013 yılında 167 firma ve kuruluş katılım göstermişti. 12 bin kişi fuarımızı ziyaret etmişti. 2014 yılında 220 firma 20 bin ziyaretçi. Bu yıl hedefimiz 25 ülkeden temsilci getirerek 30 bin ziyaretçi 2 bin iş görüşmesi yapmayı hedefliyoruz. Türk Hava Yolları, Aselsan gibi savunma sanayimize öncülük edecek alıcı firmaların da olması işimizi kolaylaştıracak. Amacımız ülke bazında fuarı önemli hale getirip, fuarı uluslararası boyuta taşımayı hedefliyoruz." 

TÜYAP Anadolu Fuarları Genel Müdürü İlhan Ersözlü ise, "100 firma yerini ayırtmış durumda. Fuar zamanına kadar görüşmeleri devam edecek firmalarla 200'ü geçecektir. Bu zamana kadar hiç katılmamış sektörün önemli firmaları fuarda yer alacak. Yurt dışı ve yurt içinden yoğun katılımcı olmasını planlıyoruz" diye konuştu. Bursada Gündem
 

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Fuar Takvimi

Özel Röportaj

Yazarlar

2017 Yılında katıldığınız Fuarlar Nasıl geçti?

  • Kötü
  • Çok Kötü
  • Çok İyi
  • Daha iyi olabilirdi
  • İyi