​Türk Tekstili, Kazakistan Almatıda'ki Tekstil Fuarı ile Çıkış Arıyor

​Türk Tekstili, Kazakistan Almatıda'ki Tekstil Fuarı ile Çıkış Arıyor

Ülkemiz'de ihracatın en büyük kalemlerinden biri olan tekstil, Kazakistan'daki fuar ile çıkma arıyor.

Ülkenin finans merkezi Almatı'da düzenlenen Tekstil Fuarı'na Ülkemiz'den 9 şirket katıldı.Central Asia Fuarcılık tarafından bu sene 13.sü düzenlenen 'Home Tekstil Fuarı'na ev sahibi Kazakistan'ın yanında Ülkemiz , Rusya, İtalya, Polonya, Hindistan, Güney Kore, Çin, Belarus, Ukrayna, Özbekistan, Kırgızistan ve Azerbaycan'dan 50'ye yakın şirket katıldı.

Üç gün süresince açık kalacak fuarda katılımcı firmalar ülke içi ve dışından geliyor olacak ziyaretçilere ürünlerini sergileme fırsatı bulacak.Fuarda, perde, şık nakış, aksesuar, pamuklu kumaşlar, şık ve döşemelik kumaş, yatak ve banyo tekstilleri, yatak örtüsü, çarşaf, sehpa örtüsü, havlu ve bornoz ve kilim benzeri pekçok ürün görücüye çıktı.

Türkiye ve Kazakistan arasındaki uygun fiyat ilişkilerin bilhassa son zamanlarda mühim ölçüde ivme kazanmasını, Türk tekstil sektörü için de mühim bir ihracat kapısı olarak anlatan uzman olanlar , Ülkemiz menşeli ürünlerin Kazak sektöründe pozitif bir görüntüsü bulunduğuna dikkat çekti.

KAZAKİSTAN TÜRKİYE İÇİN ÖNEMLİ BİR PAZAR

Türk ürünlerinin halihazırdaki pozitif imajının ülkede yürütülecek yoğun tanıtım etkinlikleri ile güçlendirilmesinde fayda görüldüğünü anlatan katılımcılar, Kazakistan'ın Ülkemiz için son derece mühim bir pazar olduğu kanısında.Kazakistan, Orta Asya Türk Cumhuriyetleri içerisinde en elverişli iş ortamını fırsatı sunan ülke olmakla beraber sahip olduğu uygun fiyat kaynaklar itibariyle de Orta Asya ve Türk Cumhuriyetleri içerisinde epeyce kuvvetli bir konumda.

Central Asia Idare Heyeti Başkanı Celalettin Sevinçli , Kazakistan'ın bölgenin en gelişmiş ülkesi olduğuna dikkat çekerek, Türk ürünlerinin bu coğrafyadaki pazar payını arttırmayı hedeflediklerini ifade etti . Kazakistan'ın Ülkemiz için son derece mühim bir pazar olduğuna değinen Sevinçli , Türk işadamlarının Kazakistan sektöründe ve sektörde daha fazla iş yapmaları gerektiğini ifade etti.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Tüm yorumları okumak için tıklayın

Fuar Takvimi

Özel Röportaj

Yazarlar

2017 Yılında katıldığınız Fuarlar Nasıl geçti?

  • Kötü
  • Çok Kötü
  • Çok İyi
  • Daha iyi olabilirdi
  • İyi