Anfaş Fuarcılık – Antalya Expo Center

Anfaş Fuarcılık – Antalya Expo Center

Antalya Expo Center, sektörel fuarlar, spor aktiviteleri, konserler, sinema düzeninde 10.000 kişiye kadar ve kongre düzeninde 4.000 kişiye kadar kapasitede kongreler yapmaya çok uygundur.

Anfaş Fuarcılık – Antalya Expo Center
 
BİZ KİMİZ ?

Anfaş Fuarcılık 1994 yılında kamu ve özel sektör işbirliği ile 71 ortağın kent ve ülke ekonomisine büyük katkılar sağlayacak Fuar organizasyonlarını düzenlemek amacıyla kurdukları öncü bir fuar organizasyon firmasıdır.

Kış Turizmini güçlendirmek hayaliyle kurucu ortaklarımız arasında yer alan Antalya İl Özel İdaresi, Antalya Büyükşehir Belediyesi, Antalya Ticaret ve Sanayi Odası, ANSİAD ve Bölgenin önde gelen iş adamlarının da içlerinde olduğu 71 ortak el ele tutuşarak bugün Anadolu’nun en büyük Fuar, Kongre ve Show arenası olarak anılan Antalya Expo Center’ı hizmete açmışlardır.
Antalya Expo Center’da   her sene Anfaş Hotel Equipment ( Uluslararası Ağırlama , Konaklama Ekipmanları Fuarı  )  , Anfaş Food Product (Uluslararası Gıda Fuarı ) , Anfaş Bevex ( İçecek İhtisas Fuarı ),Anfaş Hetex ( Sağlık Turizmi Fuarı ) , Anfaş Atex ( doğa, macera,spor ve alternatif turizm fuarı ) ,  Uluslarası Moda Show, Yapex ( Yapı Fuarı ) ,  Growtech Eurasia ( Tarım Fuarı ) , CityExpo ( Şehircilik ve Teknolojileri ) ,  Autoshow ( Otomobil )  gibi sektörlerin öncü ve artık gelenekselleşmiş fuarlarına ev sahipliği yapmaktadır.

Antalya Expo Center 40.000 m2 kolonsuz mimarisi ve 6 holüyle Fuar organizasyonları haricinde ; spor müsabakaları ,lansmanlar  büyük kongreler, konserler, defileler vb organizasyon ve etkinliklere de ev sahipliği yapmıştır.

2013 yılında Antalya da düzenlenen en büyük incentive organizasyonu olan  Turkcell Elçiler Zirvesine ev sahipliği yapan Antalya Expo Center ; Anadolunun en büyük Show Arenası olarak anılmaya başlanmıştır.

MİSYONU:
 
Anfaş hem kendi düzenlediği organizasyonlar ile hem de organizatörlere alan kiralama yolu ile ilgili sektörlere katkı sağlamaktadır.
Anfaş’ın misyonu,  Anadolu’da sektörlerin üretim ve ihracat seviyesini yükseltmek, Antalya’yı fuar ve kongre şehri haline getirmek, şehrin kış aylarında da fuar ve kongre ekonomisinden yararlanabilmesini sağlamak, fuar yapılan sektörlerin yeni pazarlara açılmasına destek vermek, yurtiçinden ve yurtdışından sektör başkanlarını, bürokratları, iş adamlarını, akademisyenleri buluşturarak sektörün gelişimine ışık tutacak uluslararası bir platform yaratmak, satış ve ortaklıklar için ikili iş görüşmeleri organizasyonları gerçekleştirerek organizasyonları hem katılımcıları hem de ziyaretçileri bakımından en verimli hale getirmektir. Bunların yanı sıra Anfaş,  kongre ve eğitim toplantıları, konser ve gösteriler, lansman ve eğlenceler için alan kiralamakta, böylece bölgesinde ekonomiyi canlandırmak, istihdam ve yatırıma ivme kazandırmak konularında rol oynamaktadır.
 
ANTALYA EXPO CENTER ‘IN KONUMU:

A.E.C.'nin uluslararası havaalanına uzaklığı sadece 2 km'dir. Konum olarak katılımcı firmalara kurulum esnasında her türlü kolaylığı sağlayabilecek ulaşım ağı üzerindedir. Katılımcı ve ziyaretçilerin 5 yıldızlı resort hotellere , alışveriş merkezlerine , restoran – cafelere 5 dakikalık mesafede ulaşabilmektedirler.
 
VİZYONU:

Vizyonumuz, Anfaş Fuarlarının 10 yıl içinde dünyanın en tanınmış fuar merkezlerinden bir tanesi olarak, katılımcı ve ziyaretçi oranı başta olmak üzere tüm özellikler bakımından gelişmiş ülkelerde düzenlenen fuarlar ile benzer konuma gelmesi; Türkiye’den ve dünyadan ilgili sektör profesyonellerinin Türkiye’de buluşacağı en doğru, en verimli uluslararası platform olarak anılmasıdır. 

Ortaklarımız
Adem Sak
Ahmet Yetkin Armağan
Akdeniz Reklam Tan. Hiz. Tic. A.Ş.
Alaaddin Koç
Ali Berberoğlu
Ali Bıdı
Ansiad
Antalya Büyükşehir Belediyesi
Antalya Eczacılar Odası
Antalya Esnaf ve Sanat. Oda. Bir.
Antalya Güçbirliği Holding A.Ş.
Antalya İl Özel İdaresi
Antalya Koleji
Antalya Kuyumcular Odası
Antalya Ticaret Borsası
Antalya Ticaret ve Sanayi Odası
Ataç İnşaat ve San. A.Ş.
Atav
Cengiz Eren
Çallıoğlu İnş. San. ve Tic. A.Ş.
Çimsa Çimento San. ve Tic. A.Ş.
Çimtur Nakliyecilik San. A.Ş.
Dedeman Holding A.Ş.
Dempa Demirayak Gıda Paz. A.Ş.
Esin ve Knut Bojunga
Esma Nevin Okur - Asım Okur - Aslı Okur
Faseltur Tur. Yat. İşl. A.Ş.
Galip Tandoğan
Halil Erdem
Hamdi Güneş
Hasan Nuray Yılmaz
Haydar Barut
Hüseyin Çalık - Anteks Tekstil Grubu
Hüseyin Okur
Hüseyin Yazıcı
Isparta Ticaret ve Sanayi Odası
İbrahim Kuruluoğlu
İdil Otomotiv Tic. A.Ş.
İsmail Fethi Özgen
Kanalet İnş. San. ve Tic. A.Ş.
Kayhan Öndemir
Kepez Belediyesi
Kerim Yüksel
Kıvrak Yapı Malzemeleri A.Ş.
Konyaaltı Belediyesi
Levent Kimya San. Tic. A.Ş.
Mondial Deri Teks. San. A.Ş.
Muharrem Koç
Muratpaşa Belediyesi
Nedim Saraoğlu
Nizamettin Şen
Oktay Kocakuşak - Ahmet Kocakuşak - Nilsun Tümer (Kocakuşak) - Sıdıka Kocakuşak
Öger Tour
Ömer Özgüç
Pamfilya Turizm Seyahat ve Vapurculuk Tic. A.Ş.
Reksan Reklam
Sadık Badak
Salim Güllüpınar
Salim Karataş
Setar A.Ş.
Tursab
Tüyap Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş.
Yapı Endüstri Merkezi A.Ş.

 
ANTALYA EXPO CENTER’IN  BİNA ÖZELLİKLERİ:

AEC, Anfaş (Antalya Fuarcılık İşletme ve Yatırım A.Ş.) tarafından Nisan 1999 yılında hizmete açılmıştır. AEC 65.000 m2 alan üstüne kurulmuş olup, kapalı stand alanı iki katta toplam 40.000 m2'dir. İki kat birbirine hem çift yönlü yürüyen merdivenlerle hem de dört köşeden merdivenlerle bağlıdır. Ana salonlarının kolonsuz mimari tarzıyla Antalya Expo Center, sektörel fuarlar, spor aktiviteleri, konserler, sinema düzeninde 10.000 kişiye kadar ve kongre düzeninde 4.000 kişiye kadar kapasitede kongreler yapmaya çok uygundur. Merkezimiz, 6 ana salonu, 800 kişiye kadar oturma kapasiteli değişik büyüklükte 18 panel, komisyon ve çalışma odaları, 2000 araç kapasiteli otoparkıyla, çağdaş bir kompleks olarak hizmet vermektedir.Adres : Pınarlı Beldesi 07110 Aksu/Antalya
Telefon : 0242 462 20 00
Faks : 0242 462 19 90
www.anfas.com.tr
 

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Fuar Takvimi

Özel Röportaj

Yazarlar

2017 Yılında katıldığınız Fuarlar Nasıl geçti?

  • Kötü
  • Çok Kötü
  • Çok İyi
  • Daha iyi olabilirdi
  • İyi