Rusya'dan Türk turizmciye fuar yasağı

Rusya'dan Türk turizmciye  fuar yasağı

Rusya'da Türkiye turizm ürünlerinin satışının ve tanıtımının yasaklanması nedeniyle, Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın MITT ve ITM fuarlarına katılım isteğinin fuar idareleri tarafından geri çevrildiği belirtildi.

Türk turizmciye Rusya'da fuar yasağı, Türkiye'nin yeri bu ülkelere verildi. Konuyla ilgili olarak açıklama yapan ITM Fuar Direktörü Olga Kotoçkin, ''Türk Kültür ve Turizm Bakanlığı stand için başvuru yapmasına rağmen, Rusya'da Türkiye için turizm faaliyetlerinin yasaklanması nedeniyle bu isteği reddettik.'' açıklamasında bulundu.

ITM'DE TÜRKİYE'NİN YERİ BU ÜLKELERE VERİLDİ

Fuar alanında Türkiye'nin kullandığı alanın bu yıl Rusya turizm pazarında müşteri çekmek isteyen ülkelere ayrılacağını açıklayan Kotoçkin, bu ülkelerin Bulgaristan, Çin, Yunanistan, Romanya, Mısır, İspanya, İtalya ve Fas olacağını kaydetti. Olga Kotoçkin ayrıca, Rusya'daki resort destinasyonları Krasnodar ve Kırım'ın da fuarda etkin bir şekilde tanıtılacağının altını çizdi.

TÜRKİYE, MITT MOSKOVA FUARINA DA KATILAMIYOR

Türkiye'nin bu yıl MITT Moskova Fuarı'nda da temsil edilemeyeceği açıklandı. Konuya ilişkin olarak açıklama yapan MITT Fuar Direktörü Elizabeth Nazareva, ''Rus hükümetinin Türkiye'ye yönelik turizm aktivitelerini yasaklaması nedeniyle bu yıl Türkiye, Rusya'daki tüm diğer fuarlarda olduğu gibi, MITT Moskova Fuarı'nda da temsil edilemeyecek. MITT Moskova Fuarı'na katılamayacaklarını, Türkiye'deki katılımcılara da bildirdik.'' şeklinde konuştu. 

TÜRKİYE'NİN MITT'TEKİ YERİ TUR OPERATÖRLERİNE VERİLDİ

MITT Moskova Fuar alanında Türkiye'nin her yıl kiraladığı 1. salondaki 8. pavilyonun, bu yıl  TUI, PAC Group, BSI, Art Tour, TBS ve diğer tur operatörlerine ayrıldığı kaydedildi.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Fuar Takvimi

Özel Röportaj

Yazarlar

2017 Yılında katıldığınız Fuarlar Nasıl geçti?

  • Kötü
  • Çok Kötü
  • Çok İyi
  • Daha iyi olabilirdi
  • İyi