Bakan Işık'tan Adıyaman'a Mermer İhtisas Organize Sanayi Bölgesi müjdesi

Bakan Işık'tan Adıyaman'a Mermer İhtisas Organize Sanayi Bölgesi müjdesi

​Çeşitli temaslarda bulunmak üzere Adıyaman’a gelen Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, Adıyaman Organize Sanayi Bölgesi Hizmet Binasının açılış töreninde Adıyaman’a Mermer İhtisas Organize Sanayi Bölgesi kurulacağı müjdesi verdi.

Çeşitli temaslarda bulunmak üzere Adıyaman’a gelen Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, Adıyaman Organize Sanayi Bölgesi Hizmet Binasının açılış töreninde Adıyaman’a Mermer İhtisas Organize Sanayi Bölgesi kurulacağı müjdesi verdi. 
 
OSB Hizmet Binasının açılışına Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, Adıyaman Valisi Mahmut Demirtaş, TBMM Başkanvekili ve Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın, Milletvekilleri Adnan Boynukara, Halil İbrahim Fırat, Salih Fırat, Belediye Başkanı F. Hüsrev Kutlu, OSB Başkanı Abdulkadir Çelenk, ATSO Başkanı Mustafa Uslu ile çok sayıda işadamı katıldı.
 
Programın açılış konuşmasını yapan OSB Başkanı Abdulkadir Çelenk OSB’ye yaptığı katkılardan dolayı Bakan Işık’a teşekkür ederek, OSB’nin dünü ve bugününü anlattı.
 
Ardından kürsüye gelen Belediye Başkanı F. Hüsrev Kutlu ise, Adıyaman’ın vatanına ve milletine bağlı bir il olduğunu belirterek, bugüne kadar çok stratejik bir yerde olmasına rağmen hiçbir şekilde teröre prim vermeyen bir kenttir”dedi.
 
Konuşmasına Diyarbakır Sur’da şehit olan Piyade Uzman Çavuş Selçuk Dost’u rahmetle anarak başlayan TBMM Başkanvekili ve Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın ise, Adıyaman’ın bugüne kadar fitne ve fesada prim vermediğini belirterek, “Adıyaman her zaman huzurun başkenti olarak anıldı. 2002 yılı öncesinde  2-3 fabrika mevcut iken OSB’de bugün parseller dolmuş vaziyettedir. Bugün Dördüncü OSB’yi kurmuş vaziyetteyiz. Birlik ve beraberliğimizi devam ettiğimiz sürece Adıyaman gelişimine daha da sürdürecektir”şeklinde konuştu.
 
 OSB Hizmet Binasının açılışı vesilesiyle Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık ile beraberindeki heyeti huzur ve hoşgörü kenti Adıyaman’da ağırlamaktan büyük bir onur duyduğunu kaydeden Vali Mahmut Demirtaş ise, “Adıyaman ilimiz gerek tarihsel ve kültürel yapısı, gerek ekonomik, ticaret ve sanayi alanındaki yatırımlar ve hizmetler, gerekse de sosyal ve kültürel alanlarda sağlamış olduğu atılımlar ile son dönemlerde Anadolu’nun gelişen ve değişen yüzü olmuştur. Adıyaman ilimizin, mevcut tarım ağırlıklı potansiyeli ve son yıllarda sanayisinde gösterdiği performans ile birlikte ürün çeşidi verimliliğinde beklenen artışların gelecekte ticari hayatı olumlu yönde etkileyeceğini düşünüyorum. Adıyaman, artık yeni yatırımlar ve sanayi tesisleri ile anılmaktadır.  Genişletme çalışmaları ile birlikte yaklaşık 292 hektar arazi üzerine kurulan Organize Sanayi Bölgemizin tüm altyapı ve elektrik şebekesi için bugüne kadar toplam 52 Milyon TL Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı kredisi kullanılmıştır. OSB’de faaliyet gösteren 94 tesiste yaklaşık 5.000 kişi istihdam edilmektedir. Organize Sanayi Bölgemizin genişletilmesinde ihtiyaç duyulan kamulaştırma bedelinin tahsisini sağlayan Sayın Bakanımız Fikri Işık bey’e ve sayın milletvekillerimize teşekkürü bir borç biliyorum”dedi.
 
Adıyaman’ın bugüne kadar gösterdiği dik duruşla teröre hiçbir zaman prim vermediğini belirten Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, “ Bu duruşundan dolayı bizler Adıyaman’a müteşekkiriz. Bugün küresel güç merkezlerinin Türkiye’nin istikrarını bozmaya yönelik argüman olarak kullanmak istedikleri teröre de terörün destekçisine de Adıyaman hiçbir zaman prim vermemiştir”dedi.
 
OSB Hizmet binasının hayırlı olmasını dileyen Bakan Işık, “ Biz Hükümet ve Bakanlık olarak bu güzel binayı krediyle destekledik. Adıyaman’da bu heyecan varken biz buna kayıtsız kalamayız. Bu vesile ile bugün OSB hizmet binamızla birlikte 4 adet fabrikamızı da hizmete açıyoruz. Teşvik sisteminde Adıyaman’ın hak ettiği noktada yer almasını sağlamak için hükümetin bir ferdi olarak bir fahri Adıyamanlı gibi çalışacağım. İnşallah en kısa sürede Adıyaman’da Mermer İhtisas Organize Sanayi Bölgesini hayata geçireceğiz. Fizibilite çalışmalarına başlanılması için bürokrat arkadaşlarıma talimat verdim. Adıyaman’da Allah’ın verdiği nimeti  katma değeri en yüksek ürüne dönüştürmek bizim görevimiz. Kuracağımız Mermer İhtisas Organize Sanayi Bölgesi ile birlikte Adıyaman’ın mermerini en güzelde şekilde işleyerek dünyaya pazarlayacağız inşallah. Ayrıca, Adıyaman’da Teknoloji Geliştirme Merkezi kuracağız. Yine Adıyaman’da İş Geliştirme Merkezi ile TSE bürosu kurmayı düşünüyoruz. Adıyaman’ın sorun ve sıkıntılarını çözmek için her türlü gayreti göstereceğiz. Bu hizmet binamızın hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum”dedi.
 
Konuşmaların ardından OSB Hizmet binasının açılış kurdelesi kesildi. Adıyaman OSB Başkanı Abdulkadir Çelenk tarafından Bakan Fikri Işık’a el dokuması bir halı takdim edildi.
 
OSB Hizmet Binası açılışının ardından Bakan Işık ve beraberindeki heyet, Demka Tekstil ile Güneş Enerji Panelleri üreten bir firmaya geçerek incelemelerde bulundu. 

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Fuar Takvimi

Özel Röportaj

Yazarlar

2017 Yılında katıldığınız Fuarlar Nasıl geçti?

  • Kötü
  • Çok Kötü
  • Çok İyi
  • Daha iyi olabilirdi
  • İyi