​CPhI Istanbul 2016, Türkiye’de İlk kez ‘Hedef Ülkelerde Yatırım ve İş Fırsatları’ Toplantıları Düzenliyor!..

​CPhI Istanbul 2016, Türkiye’de İlk kez ‘Hedef Ülkelerde Yatırım ve İş Fırsatları’ Toplantıları Düzenliyor!..

Avrasya’nın en büyük ilaç fuarı CPhI Istanbul 2016, Türkiye’de ilk kez düzenleyeceği ‘Hedef Ülkelerde Yatırım ve İş Fırsatları’ toplantıları ile katılımcılarına ve ziyaretçilerine yeni pazarların kapılarını aralarken, bu pazarlarda geçerli olan kuralları ve stratejileri de birlikte sunuyor.

Kısa süre içinde dünya ilaç devlerinin ortak buluşma noktası haline gelen CPhI Istanbul 2016, sektöre dair düzenlediği etkinliklerle ve ilk kez CPhI 2016’da açıklanacak Türkiye İlaç Sektörü Raporu 2016 ile fuardan çok öte bir organizasyon olduğunu bir kez daha ortaya koyuyor.

Dünyanın en büyük salt ikinci etkinlik organizatörü UBM EMEA (Istanbul) tarafından düzenlenen CPhI Istanbul 2016 İlaç Fuarı, 01-03 Haziran tarihleri arasında İstanbul Kongre Merkezi’nde üçüncü kez düzenleniyor. Avrasya’nın en büyük ilaç fuarı olma ayrıcalığına sahip CPhI Istanbul 2016, bünyesindeki konferans ile sektördeki yatırım ve iş fırsatları, yasal mevzuat ve politikalar, üretim, AR-GE, yeni teknolojiler, tedarik zinciri gibi ana konu başlıklarını masaya yatırırken yeni pazarları ve buralardaki iş potansiyelini de mercek altına alıyor.

CPhI Istanbul 2016’nın, Türkiye, Orta Doğu, Kuzey Afrika, Orta Asya ve Kafkasya bölgesindeki ilaç sektörüne erişmek için çok önemli fırsatlar yarattığının altını çizen UBM EMEA (Istanbul) Türkiye Operasyonlarından Sorumlu Başkanı Haluk Balcı, “Fuarcılığın alışılageldik düzenini değiştirerek katılımcılarımıza ve ziyaretçilerimize özel bir vizyon sunmaya devam ediyoruz. Bu yıl programa aldığımız çalıştaylara 3-4 kişilik heyetleri ile katılacak olan ülkeleri Ürdün, Birleşik Arap Emirlikleri, Fas, İsrail, İran, Lübnan, Suudi Arabistan, Mısır, Cezayir ve Türkiye olarak belirledik. Yarım saatlik seanslar halinde yapılacak olan ‘Hedef Ülkelerde Yatırım ve İş Fırsatları’ toplantılarımıza katılımcı ve ziyaretçilerimizi 10’ar kişilik gruplar halinde kabul edeceğiz ve pazar istihbaratı başta olmak üzere stratejik danışmanlık hizmeti almalarını sağlayacağız” dedi.

Dünyanın en prestijli ekonomi dergilerinden Fortune Türkiye işbirliği ile hazırlanan Türkiye İlaç Sektörü Raporu 2016’nın yine ilk kez CPhI Istanbul 2016’da açıklanacağını belirten Haluk Balcı,”İlaç endüstrisinin nabzını tutarak gelişmesine yön veren Türkiye İlaç Sektörü Raporu 2016, sektör tarafından merakla bekleniyor. Raporumuz, Türkiye ilaç sektörüne dair tespitleri ile bu büyük pazarda yer almak isteyen yerli ve yabancı oyuncuların her türlü ihtiyacına rehberlik eden ve çözümler sunan veriler içeriyor” dedi.

Konferans programında ilgi çeken başlıklar olarak “Girişimcilik, Yenilikçilik ve Ar-Ge Faaliyetlerine Dayandırmak Suretiyle Türkiye’yi Küresel İlaç Üretim Merkezi Olarak Konumlandırmak”, “Değişen Pazar Dinamiklerinin Değerlendirilmesi: İlaç Endüstrisinin Bugün Karşılaştığı Ana Sorunlar Karşısında Nasıl Güçlü Kalınabilir?”, “Etkin Büyüme ve Yatırım Stratejileri Kullanarak MENA Bölgesinde Güçlenmek: Proje ve Portföy Yönetimi”, “Büyük İlaç Sanayiinin Sıcak İlgi Alanı Olarak Ortadoğu ve Kuzey Afrika: Bölgenin Gelişmekte Olan Pazar Durumunu Perçinleyen Yeni Üretim Tesisleri” öne çıkıyor.

Konferansa konuşmacı olarak bölge ülkelerinin önde gelen oyuncularından üst düzey yöneticilerin, bilim insanları ve üniversite camiasından akademisyenlerin, devlet kurum ve kuruluşlarından kıdemli temsilcilerin, sektörel birlik ve derneklerden yetkili kişilerin yanısıra yatırım uzmanları, analistler ve danışmanların katılarak örnek vaka değerlendirmeleri, panel tartışmaları, ortak sunumlar aracılığı ile görüşlerini paylaşmaları bekleniyor.

CPhI Istanbul 2016, UBM EMEA (Istanbul) tarafından T.C. Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu’nun (TİTCK) ve Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı KOSGEB’in destekleri ve İlaç Endüstrisi İşverenler Sendikası’nın (İEİS) resmi ortaklığı ile düzenleniyor. Ayrıca, Nobel İlaç platin, Deva İlaç elmas ve dış mekan giydirme, Helba İlaç, BD Medical Pharma, CCCMPHIE altın, Koçak Farma, Pharmactive, Vem İlaç ve Infa Group gümüş, Analitik Kimya web sitesi etkinlikleri ve yönlendirme, Mustafa Nevzat yaka kartı, Şanlı İlaç kapı girişi, BD Medical Pharma kayıt alanı sponsorluklarını ve Infoset, Harman Finochem, Nosch Labs PVT, Pharma Action, Softi Gel Procaps, Symbiotica, Promo Pharma da diğer sponsorlukları üstlendi.

UBM EMEA (Istanbul) hakkında:

Merkezi Londra’da bulunan UBM, hisseleri Londra Borsası’nda işlem gören, dünyanın 40’dan fazla farklı ülkesinde bulunan ofisleriyle, 5.500 kişinin üzerinde çalışanıyla lider küresel fuar organizasyon şirketidir. Dünyanın en büyük ikinci salt etkinlik organizatörüdür. Yılda 450’den fazla etkinliği ile FTSE 250 endeksi üyesidir. Geleneksel fuarcılığın dışında teknolojiye ve içeriğe önem veren ve her fuarın her yıl sektörünü bir üst seviyeye taşımasını sağlayan öncü bir şirkettir. Detaylı bilgi: www.ubm.com

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Fuar Takvimi

20 Haziran 23 Haziran

HEFİ Ev Elektroniği Fuarı İstanbul

İstanbul Fuar Merkezi Yeşilköy

Atis Fuarcılık A.Ş.

27 Haziran 30 Haziran

BAKAF 2018 Batı Karadeniz Turizm Tanıtım

İstanbul Fuar Merkezi Yeşilköy

İstamonu Fuarcılık Hizmetleri Ltd. Şti.

27 Haziran 30 Haziran

Gapshoes 27.Uluslararası Ayakkabı, Terli

OFM Ortadoğu Fuar Merkezi Gaziantep

Akort Tanıtım Organizasyon ve Fuarcılık Ltd. Şti.

28 Haziran 01 Temmuz

Derix / Deri ürünleri Fuarı

Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi Merinos Bursa

Network Fuarcılık Ltd.Şti.

29 Haziran 03 Temmuz

Ordu 10.Yapı Dekorasyon Ürünleri ve Doğa

Ordu Belediyesi Fuar Alanı

Ege Fuarcılık Org. Rek. ve Yayın Ltd. Şti.

01 Temmuz 10 Temmuz

Tatvan Doğu Anadolu Sanayi ve Ticaret Fu

Tatvan Doğu Anadolu Fuar Alanı Bitlis

1-Ajansasya Fuarcılık Org. Ltd. Şti. 2-New İpekyolu Fuarcılık Org. San.Tic.Ltd.Şti.

03 Temmuz 05 Temmuz

SEDEC TÜRKİYE-Anayurt, Sınır ve İç güven

ATO Kongre ve Sergi Sarayı Ankara

Luna fuarcılık Ticaret A.Ş.

04 Temmuz 07 Temmuz

JUNIOSHOW Bursa 11.Uluslararası Bebe ve

Bursa Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi

Tüyap Bursa Fuarcılık A.Ş.

11 Temmuz 15 Temmuz

18. Karadeniz Sanayi ve Ticaret Fuarı (K

Ordu Belediyesi Fuar Alanı

Ege Fuarcılık Org. Rek. ve Yayın Ltd. Şti.

11 Temmuz 15 Temmuz

4.Gıda, Tarım ve Hayvancılık İhtisas Fua

Ordu Belediyesi Fuar Alanı

Ege Fuarcılık Org. Rek. ve Yayın Ltd. Şti.

11 Temmuz 15 Temmuz

EDİRNE Gıda, Tarım, Hayvancılık, Sanayi

Edirne Fuar Alanı

Renkli Fuarcılık Ltd. Şti.

17 Temmuz 20 Temmuz

35.Uluslararası İstanbul Anne Bebek Çoc

İstanbul Fuar Merkezi Yeşilköy

UBM ICC Fuarcılık ve Organizasyon Tic. A.Ş.

30 Temmuz 05 Ağustos

1.Çorlu Trakya Balkan Ülkeleri, Hazır Gi

Çorlu Yeni Fuar Alanı

Renkli Fuarcılık Ltd. Şti.

Özel Röportaj

Yazarlar

2017 Yılında katıldığınız Fuarlar Nasıl geçti?

  • Kötü
  • Çok Kötü
  • Çok İyi
  • Daha iyi olabilirdi
  • İyi