MODEKO’da Rekor Satışlar gerçekleşti

MODEKO’da Rekor Satışlar gerçekleşti

Türkiye’nin en büyük fuar kompleksi Fuar İzmir’de açılın MODEKO 2016 27. İzmir Mobilya Fuarı rekor satışları beraberinde getirdi.

Bir yıllık üretiminin büyük bölümünün satışını tamamlayan katılımcıların gündeminde yeni yatırımlar var. Rekor düzeydeki satışları Fuar İzmir bereketi olarak nitelendiren Efor Fuarcılık Genel Müdürü Nuray Eyigele İşleyen, katılımcı ve ziyaretçilerin memnuniyetinin kendilerini mutlu ettiğini söyledi.

Türk mobilya endüstrisinin Ege Zirvesi olarak nitelendirilen MODEKO 2016 27. İzmir Mobilya Fuarı ilk iki gününde büyük ilgi gördü. Yerli ve yabancı sektör paydaşlarının akın ettiği Fuar İzmir Alanı’nda satışlar peş peşe geldi. Türkiye ve dünyanın dört bir yanından sektör profesyonellerini stantlarında ağırlayan mobilya üreticileri erken gelen rekor satışların şokunu yaşadı. Bazı katılımcılar bir yıllık üretimlerinin tamamının iş bağlantılarını gerçekleştirdi. Bazıları ise dev projelerin paydaşı oldular.

Yıllardır fuara katılma istek ve taleplerinin fiziki alan darlığı nedeni ile gerçekleşmediğini bu yıl ilk kez katıldıklarını vurgulayan katılımcı firma sahibi Erdal Durmuş Avrupa ve Amerika’dan sektörün lideri markaların temsilcileri ile görüşme hayallerinin gerçeğe dönüştüğünü söyledi. Durmuş, “Önceki yıllarda ısrarla fuara katılma taleplerimizi iletiyorduk. Ama alan darlığı nedeni ile fuara katılamıyorduk. Bu yıl ilk kez katıldık. Dünyanın dört bir yanından alıcılar fuarı ziyaret ediyorlar. Özellikle Avrupa ve Amerika’da sektörün lideri, piyasanın yüzde 70’ini elinde bulunduran marka firmaların temsilcilerini standımızda ağırladık. İş bağlantılarımızı gerçekleştirdik. Bu bizim için bir hayaldi Fuar İzmir’de gerçeğe dönüştü. Bu yılı nasıl geçireceğimizi düşünürken firma olarak yeni yatırım hedefleri belirler olduk”dedi.

Geçmiş yıllarda yurtdışı ve İstanbul fuarlarına gıpta ile baktıklarını belirten İzmir Ticaret Odası Meclis Üyesi Süleyman Avinca Fuar İzmir ile büyük bir eksikliğin tamamlanmış olduğunu ifade etti. Avinca, “Türkiye’nin en büyük fuar kompleksi Fuar İzmir avantajı ile sektör profesyonellerini karşılıyoruz. Ürünlerimizi ve modellerimizi gösteriyoruz. Bu yıl alan büyüdü katılımcı sayısı yükseldi ve doğru orantılı olarak bu sinerji satışlarımıza da olumlu yönde yansıdı. Gelecek yılki fuarın çıtasının daha da yükseleceğini şimdiden görebiliyorum.

Ege Bölgesi Sanayi Odası (EBSO) Mobilyacılar Komitesi Başkanı Selim Dalgaç Türkiye ve dünyada bilinirliği yüksek bir marka fuar olan MODEKO’nun Fuar İzmir’de yapılıyor olmasının satışları adeta patlattığını ifade etti.

Ege İhracatçı Birlikleri Mobilya Birliği Komitesi Başkan Yardımcısı Ramazan Davulcuoğlu bir çok üretim merkezinde ihracatın gerilerken İzmir’in MODEKO’nun büyük katkısı ile mobilya üretimine hız kesmeden devam ettiğini söyledi.
Yeni alan yeni heyecan sloganı ile bir yıl önce başlattıkları çalışmaların verimini katılımcıların fazlasıyla aldığını gördüklerini vurgulayan Efor Fuarcılık Genel Müdürü Nuray Eyigele İşleyen, “Fuar İzmir’de MODEKO’yu gerçekleştiriyoruz. 27.’sini gerçekleştirmemize rağmen sanki ilkini gerçekleştiriyor gibi bir duygu yaşıyoruz. Katılımcılarımızın peş peşe rekor düzeyde dünyanın dört bir yanına iş bağlantısı yaptıklarını söylemeleri bizi mutlu ediyor. Kazanan katılımcılarımız, ziyaretçilerimiz, kentimiz ve ülkemiz oluyor. Organizasyonumuza katkı koyanlara teşekkür ediyorum” dedi.

Yaklaşık 50 ülke ve Türkiye’nin dört bir yanından fuara gelen ziyaretçiler iş bağlantılarını gerçekleştiriyorlar. Ziyaretçiler tercih ettikleri firmaların standındaki görüşmelerinin ardından üretim alanlarını inceliyor. 5 verimli iş günün gerçekleştirilmesi planlanan Fuar İzmir Alanı’ndaki MODEKO 2016 27. İzmir Mobilya Fuarı 28 Şubat akşamı tamamlandı

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Fuar Takvimi

20 Haziran 23 Haziran

HEFİ Ev Elektroniği Fuarı İstanbul

İstanbul Fuar Merkezi Yeşilköy

Atis Fuarcılık A.Ş.

27 Haziran 30 Haziran

BAKAF 2018 Batı Karadeniz Turizm Tanıtım

İstanbul Fuar Merkezi Yeşilköy

İstamonu Fuarcılık Hizmetleri Ltd. Şti.

27 Haziran 30 Haziran

Gapshoes 27.Uluslararası Ayakkabı, Terli

OFM Ortadoğu Fuar Merkezi Gaziantep

Akort Tanıtım Organizasyon ve Fuarcılık Ltd. Şti.

28 Haziran 01 Temmuz

Derix / Deri ürünleri Fuarı

Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi Merinos Bursa

Network Fuarcılık Ltd.Şti.

29 Haziran 03 Temmuz

Ordu 10.Yapı Dekorasyon Ürünleri ve Doğa

Ordu Belediyesi Fuar Alanı

Ege Fuarcılık Org. Rek. ve Yayın Ltd. Şti.

01 Temmuz 10 Temmuz

Tatvan Doğu Anadolu Sanayi ve Ticaret Fu

Tatvan Doğu Anadolu Fuar Alanı Bitlis

1-Ajansasya Fuarcılık Org. Ltd. Şti. 2-New İpekyolu Fuarcılık Org. San.Tic.Ltd.Şti.

03 Temmuz 05 Temmuz

SEDEC TÜRKİYE-Anayurt, Sınır ve İç güven

ATO Kongre ve Sergi Sarayı Ankara

Luna fuarcılık Ticaret A.Ş.

04 Temmuz 07 Temmuz

JUNIOSHOW Bursa 11.Uluslararası Bebe ve

Bursa Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi

Tüyap Bursa Fuarcılık A.Ş.

11 Temmuz 15 Temmuz

18. Karadeniz Sanayi ve Ticaret Fuarı (K

Ordu Belediyesi Fuar Alanı

Ege Fuarcılık Org. Rek. ve Yayın Ltd. Şti.

11 Temmuz 15 Temmuz

4.Gıda, Tarım ve Hayvancılık İhtisas Fua

Ordu Belediyesi Fuar Alanı

Ege Fuarcılık Org. Rek. ve Yayın Ltd. Şti.

11 Temmuz 15 Temmuz

EDİRNE Gıda, Tarım, Hayvancılık, Sanayi

Edirne Fuar Alanı

Renkli Fuarcılık Ltd. Şti.

17 Temmuz 20 Temmuz

35.Uluslararası İstanbul Anne Bebek Çoc

İstanbul Fuar Merkezi Yeşilköy

UBM ICC Fuarcılık ve Organizasyon Tic. A.Ş.

30 Temmuz 05 Ağustos

1.Çorlu Trakya Balkan Ülkeleri, Hazır Gi

Çorlu Yeni Fuar Alanı

Renkli Fuarcılık Ltd. Şti.

Özel Röportaj

Yazarlar

2017 Yılında katıldığınız Fuarlar Nasıl geçti?

  • Kötü
  • Çok Kötü
  • Çok İyi
  • Daha iyi olabilirdi
  • İyi