MODEKO’da Rekor Satışlar gerçekleşti

MODEKO’da Rekor Satışlar gerçekleşti

Türkiye’nin en büyük fuar kompleksi Fuar İzmir’de açılın MODEKO 2016 27. İzmir Mobilya Fuarı rekor satışları beraberinde getirdi.

Bir yıllık üretiminin büyük bölümünün satışını tamamlayan katılımcıların gündeminde yeni yatırımlar var. Rekor düzeydeki satışları Fuar İzmir bereketi olarak nitelendiren Efor Fuarcılık Genel Müdürü Nuray Eyigele İşleyen, katılımcı ve ziyaretçilerin memnuniyetinin kendilerini mutlu ettiğini söyledi.

Türk mobilya endüstrisinin Ege Zirvesi olarak nitelendirilen MODEKO 2016 27. İzmir Mobilya Fuarı ilk iki gününde büyük ilgi gördü. Yerli ve yabancı sektör paydaşlarının akın ettiği Fuar İzmir Alanı’nda satışlar peş peşe geldi. Türkiye ve dünyanın dört bir yanından sektör profesyonellerini stantlarında ağırlayan mobilya üreticileri erken gelen rekor satışların şokunu yaşadı. Bazı katılımcılar bir yıllık üretimlerinin tamamının iş bağlantılarını gerçekleştirdi. Bazıları ise dev projelerin paydaşı oldular.

Yıllardır fuara katılma istek ve taleplerinin fiziki alan darlığı nedeni ile gerçekleşmediğini bu yıl ilk kez katıldıklarını vurgulayan katılımcı firma sahibi Erdal Durmuş Avrupa ve Amerika’dan sektörün lideri markaların temsilcileri ile görüşme hayallerinin gerçeğe dönüştüğünü söyledi. Durmuş, “Önceki yıllarda ısrarla fuara katılma taleplerimizi iletiyorduk. Ama alan darlığı nedeni ile fuara katılamıyorduk. Bu yıl ilk kez katıldık. Dünyanın dört bir yanından alıcılar fuarı ziyaret ediyorlar. Özellikle Avrupa ve Amerika’da sektörün lideri, piyasanın yüzde 70’ini elinde bulunduran marka firmaların temsilcilerini standımızda ağırladık. İş bağlantılarımızı gerçekleştirdik. Bu bizim için bir hayaldi Fuar İzmir’de gerçeğe dönüştü. Bu yılı nasıl geçireceğimizi düşünürken firma olarak yeni yatırım hedefleri belirler olduk”dedi.

Geçmiş yıllarda yurtdışı ve İstanbul fuarlarına gıpta ile baktıklarını belirten İzmir Ticaret Odası Meclis Üyesi Süleyman Avinca Fuar İzmir ile büyük bir eksikliğin tamamlanmış olduğunu ifade etti. Avinca, “Türkiye’nin en büyük fuar kompleksi Fuar İzmir avantajı ile sektör profesyonellerini karşılıyoruz. Ürünlerimizi ve modellerimizi gösteriyoruz. Bu yıl alan büyüdü katılımcı sayısı yükseldi ve doğru orantılı olarak bu sinerji satışlarımıza da olumlu yönde yansıdı. Gelecek yılki fuarın çıtasının daha da yükseleceğini şimdiden görebiliyorum.

Ege Bölgesi Sanayi Odası (EBSO) Mobilyacılar Komitesi Başkanı Selim Dalgaç Türkiye ve dünyada bilinirliği yüksek bir marka fuar olan MODEKO’nun Fuar İzmir’de yapılıyor olmasının satışları adeta patlattığını ifade etti.

Ege İhracatçı Birlikleri Mobilya Birliği Komitesi Başkan Yardımcısı Ramazan Davulcuoğlu bir çok üretim merkezinde ihracatın gerilerken İzmir’in MODEKO’nun büyük katkısı ile mobilya üretimine hız kesmeden devam ettiğini söyledi.
Yeni alan yeni heyecan sloganı ile bir yıl önce başlattıkları çalışmaların verimini katılımcıların fazlasıyla aldığını gördüklerini vurgulayan Efor Fuarcılık Genel Müdürü Nuray Eyigele İşleyen, “Fuar İzmir’de MODEKO’yu gerçekleştiriyoruz. 27.’sini gerçekleştirmemize rağmen sanki ilkini gerçekleştiriyor gibi bir duygu yaşıyoruz. Katılımcılarımızın peş peşe rekor düzeyde dünyanın dört bir yanına iş bağlantısı yaptıklarını söylemeleri bizi mutlu ediyor. Kazanan katılımcılarımız, ziyaretçilerimiz, kentimiz ve ülkemiz oluyor. Organizasyonumuza katkı koyanlara teşekkür ediyorum” dedi.

Yaklaşık 50 ülke ve Türkiye’nin dört bir yanından fuara gelen ziyaretçiler iş bağlantılarını gerçekleştiriyorlar. Ziyaretçiler tercih ettikleri firmaların standındaki görüşmelerinin ardından üretim alanlarını inceliyor. 5 verimli iş günün gerçekleştirilmesi planlanan Fuar İzmir Alanı’ndaki MODEKO 2016 27. İzmir Mobilya Fuarı 28 Şubat akşamı tamamlandı

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Fuar Takvimi

Özel Röportaj

Yazarlar

2017 Yılında katıldığınız Fuarlar Nasıl geçti?

  • Kötü
  • Çok Kötü
  • Çok İyi
  • Daha iyi olabilirdi
  • İyi