​L’unica bahçenize hayat veriyor

​L’unica bahçenize hayat veriyor

L’unica Yönetim Kurulu Üyesi Kaan Ali Samantır ile L’unica’nın faaliyetlerini ve yeni projelerini konuştuk.

L’unica olarak faaliyetlerinizden bahsedebilir misiniz?

L’unica markamızı 2004 yılında bir aile şirketi olarak kurduk. Kısa sürede Türkiye’nin en yaygın bahçe mobilyası markalarından biri olduk. Bugün 100 farklı modelde binlerce çeşit bahçe mobilyası ürünümüz bulunuyor. Türkiye genelinde 30 farklı bayimiz ve İstanbul Levent’te bir showroom’umuz var. 


L’unica olarak farklılaştığımız noktalardan biri, yurtdışından hazır ürün ithal edip satışını yapmak yerine, Türk insanının bahçe mobilyası tercihlerini ön planda tutarak ürünlerimizi tasarlıyor olmamız. Çünkü bahçe mobilyasında koltuğun ve masanın boyu, koltukta ne kadar geriye yaslanmanın tercih edildiği, ne kadar büyüklükte mobilyaların seçildiği, ne tarz tasarımlara daha sıcak bakıldığı gibi pek çok faktör ülkelere göre değişkenlik gösterebiliyor. Örneğin Avrupa’da daha büyük, arkası daha geniş, daha çok geriye yaslanılan modeller tercih edilirken bizde durum tam tersi olabiliyor.Ek olarak minderin sertliği ve renk tercihi de ülkeden ülkeye değişiyor. Yine L’unica’yı farklılaştıran bir başka nokta da müşterilerimizin istedikleri sertlikte minderleri, istedikleri desen ve renkte kumaşları onlara sunabiliyor olmamız… Kişiselleştirilmiş bahçe mobilyaları ile dikkat çeken bir markayız. 

L’unica olarak şık tasarımlarımız, kalitemiz, fonksiyonelliğimiz ve güvenilirliğimizle Türkiye pazarında iddialı bir oyuncuyuz. 2016 yılının Şubat ayı tibariyle, ödüllü tasarımlarıyla dikkat çeken Belçikalı bahçe mobilyası markası Oasiq’in Türkiye distribütörlüğünü de üstlendik. Ayrıca Happy Cocooning markalı şömine masalarını ve Morso Living markalı bahçe mangalı ürünlerini de müdavimlerimizle buluşturuyoruz.

Bahçe mobilyalarında ne gibi tasarımlar yapıyorsunuz?

L’unica markamızın tüm bahçe mobilyası ürünlerini ekibimizle birlikte biz tasarlıyoruz. Tasarımlarımızı yaparken birçok farklı ilham kaynağımız oluyor fakat bizim L’unica olarak en çok önemsediğimiz konu, kaliteden ödün vermeden tasarladığımız bahçe mobilyalarımızın konforlu,  fonksiyonel ve aynı zamanda şık ve prestijli olması. Kullanıcıların bahçe mobilyası tercihlerinde aradıkları en temel kriterler kalite, rahatlık ve güven. L’unica ürünlerini kullanan müşterilerimiz bize güvenirler, çünkü bilirler ki en kaliteli malzemelerden, en iyi üretimle, en konforlu, fonksiyonel ve şık ürünleri onlara sunarız. Bu nedenle bahçe mobilyalarını çok uzun yıllar zevkle kullanırlar. 

Ürünlerin dayanıklılığı ve kalitesi hakkında bilgi verebilir misiniz?

L’unica olarak Oturma Grubu, Yemek Grubu ve Keyif Ürünleri olmak üzere 3 ana kategoride bahçe mobilyası ürünleri sunuyoruz. Bu ürünlerimizi ise teak ağacı, sentetik rattan ve alüminyum olmak üzere 3 farklı malzemeden üretiyoruz. Bu malzemelerin hepsi zorlu hava koşullarına karşı yüksek direnç gösterebilen ve dış mekan kullanımına uyum sağlayan güçlü malzemeler. Kullandığımız tüm bu malzemeler dünya standartlarında kaliteye sahip olduğu için dayanıklılık bizim en temel felsefemiz diyebiliriz. Ürünlerimizi tek bir malzemeyle ya da bu malzemeleri kombinlediğimiz tasarımlarla üretiyor ve her zevke hitap ediyoruz. 

Teak ağacı, doğadaki en sert ağaçlardan biri ve içeriğinde doğal olarak bulunan yağı, sert hava şartlarına karşı yüksek dayanıklılık gösteriyor. Pürüzsüz bir yüzeyi ve kendine has bir kokusu var. Dayanıklılığına karşın oldukça hafif ve bahçe mobilyası kullanımı için oldukça ideal bir ağaç. Bu sebeple teak ağacından birçok tasarımımız bulunuyor ve kullanıcılarımız da bu malzemeyi sıklıkla tercih ediyor. Ana vatanları olan Endonezya’da yetiştirilen teak ağaçlarını devlet lisanslı ormanlardan kestiriyor ve A kalitede ağaçlar kullanıyoruz. 

En zorlu hava koşullarında bile ilk günkü doğallığını ve estetiğini koruyabilen sentetik rattan malzemesi ile ürettiğimiz bahçe mobilyalarımızı da özel el işçiliği ile üretiyoruz. Ürünlerin örgüleri UV rezistanslı ve dış mekan kullanımına uygun bir yapıda. Uzun yıllar dayanıklılığını koruyabilen bu malzemeyi, yine kullanıcılarımızın sıklıkla tercih ettiği bir malzeme olarak belirtmemiz mümkün.

Olumsuz hava şartlarına rağmen dayanıklılığını koruyan bir diğer malzeme olan alüminyum ise okside olmadığı için uzun yıllar rahatlıkla kullanılabiliyor. Doğası gereği oldukça hafif olan, dolayısıyla taşıması ve kullanımı kolay olan alüminyum malzemeyi teak ve sentetik rattan malzemelerimizle kombinlediğimizde hem şık ve estetik tasarımlar yaratıyor hem de kullanışlı ve hafif oluşuyla ekstra konfor sunmuş oluyoruz.

Ürün malzemelerini nereden temin ediyorsunuz?


Mobilyalarımızda kalitelerini dünyaya kanıtlamış Rehau, Viro, Ecolyne gibi dünyaca ünlü markaların hammaddelerini kullanıyoruz. Tasarımlarımızda kullandığımız minderleri Türkiye’de kendimiz üretiyoruz. Minder kumaşlarımızı ise İspanyol Etisilk ve Agora firmalarından ithal ediyoruz.

L’unica olarak en çok tercih edilen modelleriniz hangileri?

L’unica olarak ürünlerimizin hepsinde kalite, fonksiyonellik, konfor ve şıklığı bir arada sunuyoruz. Ürünlerimiz her zevke  hitap edecek şekilde farklı tasarımlara sahip. Aslında her malzemeden ürünümüz çokça tercih ediliyor, çünkü burada kişisel tercihler devreye giriyor. Tamamen doğal görünümlü bahçe mobilyası sevenler teak ağacından ürünlerimizi tercih ederken, daha hafif ürünler isteyenler sentetik rattan ve alüminyum olanları seçebiliyor. Bazı müşterilerimiz de bu malzemeleri kombin halde seviyorlar. Tercihlerin yanı sıra evlerin, bahçelerin konsepti de malzeme seçimini etkileyen bir diğer unsur oluyor. 

Döşeme olarak kumaşlardan bahsedebilir misiniz?

L’unica olarak, İspanya’dan ithal ettiğimiz kumaşları kullanıyoruz. Bu kumaşlar A kalitede, terleme yapmayan, 5 yıl garantili ve özellikli kumaşlar. Kullanıcılarımıza minder sertliğinin yanı sıra kumaşların rengini ve desenini seçme tercihi de sunuyoruz. Bu sayede bahçe mobilyalarını kendi zevklerine göre kişiselleştirmelerine olanak tanıyoruz. 

Fuarlarda yer alıyor musunuz?

Düzenlendiği dönemlerde Home&Garden İç Mimari ve Bahçe Fuarı’na ve TÜYAP’taki Bahçe Dünyası Fuarı’na katılıyoruz. 

Satış sonrası hizmetleriniz hakkında bilgi alabilir miyiz?

Müşterilerimiz L’unica markasına güvendikleri için marka sadakatleri çok yüksek. Dolayısıyla bizim en büyük referansımız da müşterilerimiz. Çünkü biz her zaman, ürün portfoyümüzdeki bahçe mobilyalarının kalitesinden ve dayanıklılığından emin olmak isteriz. Bu sebeple tüm ürünlerimizde dünya standartlarında, A kalite hammaddeler kullanırız. Kaliteli malzemeler ve ileri teknoloji ile üretilen bahçe mobilyalarımız bu nedenle uzun ömürlüdür. Sattığımız her ürün için satış sonrasında da sorumluluğumuzun bilincinde hareket etmek ve müşterilerimize yardımcı olmak genel politikamızdır. 

İLETİŞİM:
www.lunica.com.tr
0 212 283 01 22 - 23 pbx

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Fuar Takvimi

Özel Röportaj

Yazarlar

2017 Yılında katıldığınız Fuarlar Nasıl geçti?

  • Kötü
  • Çok Kötü
  • Çok İyi
  • Daha iyi olabilirdi
  • İyi