Fuarcılık sektörü 2016'dan umutlu

Fuarcılık sektörü 2016'dan umutlu

TÜYAP Anadolu Fuarları Genel Müdürü İlhan Ersözlü, '2016 fuarları başladı. 2015 yılıyla kıyasladığımızda fuarlar daha dinamik, daha etkili geçiyor. İlk fuarlar bize çok moral verdi, motivasyonumuzu artırdı. Bizim işlerimiz nasıl başlarsa öyle gider' dedi

TÜYAP Anadolu Fuarları Genel Müdürü İlhan Ersözlü, TÜYAP Fuarcılık Grubu olarak bu yıl Türkiye'de 90, yurt dışında ise 12 civarında fuar hazırlığında olduklarını söyledi. Geçen yıl 68 fuarda 102 ülkeden 12 bin 738 katılımcı kuruluşa, 157 ülkeden 3 milyon 877 bin 879 ziyaretçiye ev sahipliği yaptıklarını ifade eden Ersözlü, bu yıl düzenleyecekleri fuarlarda ise 4,5 milyon ziyaretçiye ulaşmayı hedeflediklerini belirtti.

AYRI BİR YERİMİZ VAR 

Türkiye genelinde 6 ilde fuar alanı işlettiklerini, bunun yanı sıra bu yıl farklı olarak Gaziantep, İzmir ve Kocaeli'de fuar hazırlığı yaptıklarını bildiren Ersözlü, ülke ekonomisine, sanayisine, ihracatına ve değerlerine katkı sağlamayı amaçladıklarını dile getirdi.
TÜYAP olarak fuarcılık sektöründe önemli bir yere sahip olduklarını vurgulayan Ersözlü, "Fuarlar için 700'ün üzerinde arkadaşımız uğraşıyor. Türk fuarcılık sektörüne, fuar alanlarına baktığımız zaman hemen hemen yarısını TÜYAP kontrol ediyor. Fuarcılık sektöründe ayrı bir yerimiz var" ifadelerini kullandı

GÖNÜLLÜ TURİZM ELÇİSİYİZ

Ersözlü, yılda ortalama 4 milyonun üzerinde ziyaretçiyi fuarlarda ağırladıklarını anlatarak, şunları kaydetti: "2016 fuarları başladı. 2015 yılıyla kıyasladığımızda fuarlar daha dinamik, daha etkili geçiyor. İlk fuarlar bize çok moral verdi, motivasyonumuzu artırdı. Bizim işlerimiz nasıl başlarsa öyle gider. Şu anda ülkedeki terör olayları birçok sektörü etkiliyor. Fuarcılık sektörü de bundan nasibini alıyor çünkü bir nebze de olsa baktığınızda gönüllü turizm elçisiyiz. Her şekilde yurt içinden yurt dışından farklı destinasyonlardan ziyaretçileri, iş adamlarını katılımcılarla buluşturuyoruz. Bu, çok önemli. Biz bu konuda Ankara nezdinde de gerekli görüşmeleri yapıyoruz. Ülkemizde güven ve istikrar sürüyor. Sektör olarak bu yıl daha çok ziyaretçiyi fuarlarımızda ağırlamayı hedefliyoruz. TÜYAP Fuarcılık Grubu, bugüne kadar yurt içi ve yurt dışında bin 629 fuar düzenledi, 114 ülkeden 275 bin 913 katılımcı kuruluşa, 179 ülkeden 46 milyon 399 bin 122 ziyaretçiye ev sahipliği yaptı.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Fuar Takvimi

Özel Röportaj

Yazarlar

2017 Yılında katıldığınız Fuarlar Nasıl geçti?

  • Kötü
  • Çok Kötü
  • Çok İyi
  • Daha iyi olabilirdi
  • İyi