ICCI 2016 - 22 Uluslararası Enerji ve Çevre Fuar Konferansı 27 Nisan'da

ICCI 2016 - 22 Uluslararası Enerji ve Çevre Fuar Konferansı 27 Nisan'da

Sektörel Fuarcılık AŞ Yönetim Kurulu Üyesi ve Hannover Fairs Turkey Fuarcılık Genel Müdür Yardımcısı Murat Özer, ICCI 2016 - 22 Uluslararası Enerji ve Çevre Fuar Konferansı'nın 27-29 Nisan tarihlerinde düzenleneceğini bildirdi. Özer, Enerji ve Çevre Fuar Konferansı'na 18 ülkeden firmalar katılacağını, 40 ülkeden de ziyaretçilerin geleceğini söyledi.

Murat Özer, Kayseri'de düzenledikleri basın toplantısında, enerji sektöründe yatırımcı, tedarikçi, ekipman ve hizmet sağlayıcılarını ulusal ve uluslararası ziyaretçi ve sektör ilgilileri buluşturmayı amaçlayan ICCI 2016-22 Uluslararası Enerji ve Çevre Fuar Konferansı düzenleneceğini söyledi. 27-29 Nisan tarihlerinde İstanbul'da düzenlenecek fuara katılımın yüksek olacağını anlatan Murat Özer, fuarın Türkiye ve bölgenin en büyük enerji etkinliği olduğunu dile getirdi. Türk katılımcıların 18 ülkeden gelecek firma temsilcileri, 40 ülkeden de gelecek ziyaretçilerle görüşme yapabileceklerini kaydeden Özer, “ICCI fuar ve konferansları 20 yılı aşkın süredir enerji gündemini takip ederek ve gelişmelere paralel konferans ve fuar konularını güncelleyerek yakın bölgenin, Türkiye'nin en büyük, en önemli etkinliği haline gelmiştir. Bu çerçevede enerji yatırımlarının finansmanı, politik değerlendirmeler, Türkiye elektrik piyasası, enerji ticareti, yenilenebilir enerji piyasası, enerji hukuku, enerji verimliliği gibi konular ele alınacak.” dedi. 

Türkiye'deki yenilenebilir enerji yatırımları hakkında da bilgiler veren Murat Özer, “Türkiye'de kurulu güneş enerjisi santrali son bir yıl içinde yapılan yatırımlarla 290 megavata ulaştı. Türkiye'ye göre daha az güneş alan ülkelerde bu rakam çok büyük. Fransa da 5 bin 700, İngiltere de 8 bin 300, Japonya da 23 bin 300, Çin de 28 bin 200 ve Almanya da 39 bin megavat kurulu güneş enerjisi gücü bulunuyor. Türkiye'de bu rakamın daha büyük olması gerekir.” diye konuştu. ZAMAN

Fuara katılan firmalara birçok kolaylık tanınacağını aktaran Murat Özer, firmaların 18 ülkeden katılımcı firmalarla, 40 ülkeden gelecek ziyaretçilerle başka fuarlarda ücretli olan ikili görüşmeleri ücretsiz olarak vereceklerinin altını çizdi. 

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Fuar Takvimi

21 Mart 25 Mart

Doğu Marmara Kozmetik ve Kişisel Bakım F

Kocaeli BB Uluslararası Fuar Merkezi İzmit

Tüyap Anadolu Fuarları A.Ş.

28 Mart 29 Mart

Akıllı Şehirler Konferansı ve Fuarı

JW Marriott Hotel Ankara

MCI Fuarcılık Dış Ticaret Ltd. Şti

29 Mart 01 Nisan

6.İskele ve Kalıp ve Hareketli Platform

İstanbul Fuar Merkezi Yeşilköy

Demos Fuarcılık ve Org. A.Ş.

29 Mart 31 Mart

No Dig Expo Turkey- Altyapı ve Kazısız T

İstanbul Fuar Merkezi Yeşilköy

Demos Fuarcılık ve Org. A.Ş.

05 Nisan 07 Nisan

18 Yükseköğretim Tanıtım ve Eğitim Fuarı

Cam Piramit Sabancı Kongre ve Fuar Merkezi Antalya

Anfaş Antalya Fuarcılık İşletme ve Yatırım A.Ş.

05 Nisan 08 Nisan

Elazığ Düğün ve Konsept Fuarı

Fuar ve Sergi Alanı Elazığ

Gelecek Fuarcılık Hizmetleri Kültür Ve Sanat Etkinlikleri Paz. San Ve Tic Ltd. Şti.

12 Nisan 15 Nisan

Afyonkarahisar Tarım Hayvancılık ve Tarı

Kültürpark Belediye Fuar Alanı Afyonkarahisar

ART Fuar Org.Tic Ltd.Şti.

Özel Röportaj

Yazarlar

2017 Yılında katıldığınız Fuarlar Nasıl geçti?

  • Kötü
  • Çok Kötü
  • Çok İyi
  • Daha iyi olabilirdi
  • İyi