Şanlıurfa 3.Gıda Tarım ve Hayvancılık Fuarı başladı

Şanlıurfa 3.Gıda Tarım ve Hayvancılık Fuarı başladı

Şanlıurfa’da bu yıl 3’üncüsü düzenlenen Gıda Tarım ve Hayvancılık Fuarı'nın açılışını Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakan Yardımcısı Mehmet Daniş ile birlikte gerçekleştiren Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, Büyükşehir Belediyesi ve Ticaret Sanayi Odası ile birlikte Şanlıurfa'ya yapacağı yeni fuar merkezinin müjdesini verdi.

Haliliye ilçesine bağlı, Cumhuriyet Meydanında bu yıl 3’üncüsü düzenlenen Gıda Tarım ve Hayvancılık Fuarı'nın açılış törenine;Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakan Yardımcısı Mehmet Daniş, Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, Şanlıurfa Valisi İzzettin Küçük,  Harran Üniversitesi Rektörü Ramazan Pakaltın, AK Parti İl Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, İlçe Belediye Başkanları ve STK Temsilcileri katıldı.6 Mart'ta kadar ziyaretlerini ağırlayacak olan Fuar alanını Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakan Yardımcısı Mehmet Daniş ile birlikte gezen Başkan Nihat Çiftçi ve beraberindekiler, son teknolojilerle donatılmış tarım aletlerini inceleyerek yetkililerden bilgi aldı.

DANİŞ, ŞANLIURFA'NIN BEREKETLI TOPRAĞI TÜRKİYE'Yİ VE BÖLGEYİ DOYURACAK

Fuar açılışının ardından yaptığı konuşmada Tarım kenti Şanlıurfa için önemli bir fuarın açılışını gerçekleştirdiklerini ifade eden Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakan Yardımcısı Mehmet Daniş, "Zamanın en teknolojik aletlerine sahip olursanız daha fazla ürün elde edebilirsiniz, daha kaliteli ürün elde edebilirsiniz. Şanlıurfa'nın bereketli toprakları sadece bölgeyi değil Türkiye’yi, komşu ülkelerini de doyurabilir; Yeter ki doğru bir şekilde tarım yapalım, doğru şekilde sonuç alalım. Sayın Bakanımız Faruk Çelik’in de Şanlıurfa milletvekili olması bunda çok önemli bir etken olduğunu görüyorum” şeklinde konuştu.

BAŞKAN ÇİFTÇİ, TEKNOLOJİYLE ÜRETİMİMİZİ ARTTIRMALIYIZ

Gıda Tarım ve Hayvancılık Fuarı'nın açılış konuşmasını gerçekleştiren Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, "Teknolojiyi topraklarımızla birleştirerek üretimi arttırmalıyız" dedi. "Şanlıurfa'nın bereketli toprakları ve sulanabilir arazileriyle, Türkiye'nin gıda ve tarım alanında önemli bir kenttir" diyen Başkan Nihat Çiftçi,"Sadece varlık olarak bu topraklara sahip çıkabilmemiz önemli bir unsur değil, önemli olan topraklarımızı işleyebilirlik seviyesinde teknik bilgiye sahip olmaktır. İşte tarım fuarlarımız bu yüzden bilimi takip edebilme, tekniklerden faydalanarak teknolojiyi toprakla buluşturabilmektir. Aynı zamanda bu fuar merkezlerinde çiftçilerimizin bir araya gelme yerleri olarak bakmamız gerekiyor. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanımız Faruk Çelik'in, Şanlıurfa Milletvekili olması Şanlıurfa'nın Hayvancılık ve Tarımda ayağa kalkması için yeterli bir sebeptir. Bakanım Faruk Çelik'in Şanlıurfa'ya olan emeğini hepimiz çok yakından biliyoruz. İnşallah Şanlıurfa'da güzel gelişmeler yaşanacak" dedi.

ÇİFTÇİ, "11 NİSAN'DA FUAR ALANIN TEMELİNİ ATACAĞIZ"

11 Nisan'da yeni Fuar merkezinin temelini atacaklarının müjdesini veren Başkan Nihat Çiftçi, " Fuar Alanın Şanlıurfa'nın ve Büyükşehir Belediyesinin gündeminde. Büyükşehir Belediyesi olarak Şanlıurfa'da yapacağımız fuar alnının mülkiyet sorununu çözerek planlama ve projesini tamamladık. İnşallah 11 Nisan Şanlıurfa'nın kurtuluş gününde Fuar alnının temel atmayı planlıyoruz" şeklinde konuştu.

VALİ KÜÇÜK, TARIM BAKANIN ŞANLIURFA'DAN OLMASI BÜYÜK ŞANS

Şanlıurfa Valisi İzzettin Küçük ise, Tarım için iyi toprak, güneş ve suyun lazım olduğunu belirterek, “Bunun üçü bir araya gelince oradan şehirler, medeniyetler fışkırıyor.Ülkenin Tarım Bakanı bu ilde, büyük bir şans ve büyük talih. Bu nedenle Şanlıurfa çok şanslı, özellikle kabinenin en güçlü isimlerinden birinin hem de Tarım Bakanı olarak Şanlıurfa’da olması bizim şansımızı katlamıştır, arttırmıştır” dedi. Daha sonra protokol üyeleri tarafından kurdelenin kesilmesiyle birlikte ziyaretçilerine kapılarını açan Fuarı inceleyen Bakan Yardımcısı Daniş ve Başkan Nihat Çiftçi, kurulan stantları inceleyerek firma yetkilileriyle sohbet etti. FUAR DÜNYASI DERGİSİ ÖZEL

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Fuar Takvimi

25 Eylül 30 Eylül

Diyarbakır 6.Kitap Fuarı 2018

Tüyap Diyarbakır Fuar ve Kongre Merkezi

Tüyap Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş.

26 Eylül 29 Eylül

CNR HOME&DESIGN

İstanbul Fuar Merkezi Yeşilköy

Pozitif Fuarcılık A.Ş.

26 Eylül 29 Eylül

Hometex 2018

İstanbul Fuar Merkezi Yeşilköy

İstanbul Fuarcılık A.Ş.

26 Eylül 29 Eylül

5.Uluslararası Sleep Well Expo 2018

İstanbul Fuar Merkezi Yeşilköy

Voli Fuar Hizmetleri A.Ş.

26 Eylül 30 Eylül

Samsun 4.Tarım Fuarı 2018

Tüyap Samsun Fuar ve Kongre Merkezi

Tüyap Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş.

27 Eylül 29 Eylül

4.Uluslararası Tekstil ve Konfeksiyon Ma

Kahramanmaraş Belediye Fuar Merkezi

ECR Fuarcılık Ltd. Şti

27 Eylül 29 Eylül

Promosyon Show İstanbul Fuarı

Pulman Convention Center- Yenibosna İstanbul

Sky Fuarcılık A.Ş.

27 Eylül 29 Eylül

İstanbul Uluslararası Buluş Fuarı

Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı İstanbul

Afanya Fuarcılık Ltd. Şti

27 Eylül 30 Eylül

İzmir Emlak Gayrımenkul ve Yatırım Fuarı

Fuar İzmir Alanı - Gaziemir

Elit Fuarcılık Hizmetleri Ltd.Şti.

27 Eylül 30 Eylül

AIREX -İstanbul Airshow 12.Uluslarar

Atatürk Havalimanı A 14 Apronu İstanbul

MİNT Fuarcılık ve Organizasyon A.Ş.

27 Eylül 30 Eylül

9.Van Turizm ve Seyahat Fuarı

Ortadoğu Expo Fuar ve Kongre Merkezi Van

Ajansasya Fuarcılık Org. Ltd. Şti.

27 Eylül 30 Eylül

Farmers' Fairs -Batı Karadeniz 3.Gıda,

Çaycuma Fuar Alanı Zonguldak

Expolink Fuarcılık Hizmetleri Tic.A.Ş.

27 Eylül 30 Eylül

Türk Diş Hekimleri Birliği Expodental 20

ATO Kongre ve Sergi Sarayı Ankara

Türk Diş Hekimleri Birliği Fuar ve Org. Ltd. Şti.

28 Eylül 07 Ekim

Manisa Kitap Fuarı

Manisa Belediyesi Fuar Merkezi

SNS Fuarcılık Tan. Org. Rek. Yay. San. Tic. Ltd. Şti

Özel Röportaj

Yazarlar

2017 Yılında katıldığınız Fuarlar Nasıl geçti?

  • Kötü
  • Çok Kötü
  • Çok İyi
  • Daha iyi olabilirdi
  • İyi