Şanlıurfa 3.Gıda Tarım ve Hayvancılık Fuarı başladı

Şanlıurfa 3.Gıda Tarım ve Hayvancılık Fuarı başladı

Şanlıurfa’da bu yıl 3’üncüsü düzenlenen Gıda Tarım ve Hayvancılık Fuarı'nın açılışını Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakan Yardımcısı Mehmet Daniş ile birlikte gerçekleştiren Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, Büyükşehir Belediyesi ve Ticaret Sanayi Odası ile birlikte Şanlıurfa'ya yapacağı yeni fuar merkezinin müjdesini verdi.

Haliliye ilçesine bağlı, Cumhuriyet Meydanında bu yıl 3’üncüsü düzenlenen Gıda Tarım ve Hayvancılık Fuarı'nın açılış törenine;Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakan Yardımcısı Mehmet Daniş, Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, Şanlıurfa Valisi İzzettin Küçük,  Harran Üniversitesi Rektörü Ramazan Pakaltın, AK Parti İl Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, İlçe Belediye Başkanları ve STK Temsilcileri katıldı.6 Mart'ta kadar ziyaretlerini ağırlayacak olan Fuar alanını Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakan Yardımcısı Mehmet Daniş ile birlikte gezen Başkan Nihat Çiftçi ve beraberindekiler, son teknolojilerle donatılmış tarım aletlerini inceleyerek yetkililerden bilgi aldı.

DANİŞ, ŞANLIURFA'NIN BEREKETLI TOPRAĞI TÜRKİYE'Yİ VE BÖLGEYİ DOYURACAK

Fuar açılışının ardından yaptığı konuşmada Tarım kenti Şanlıurfa için önemli bir fuarın açılışını gerçekleştirdiklerini ifade eden Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakan Yardımcısı Mehmet Daniş, "Zamanın en teknolojik aletlerine sahip olursanız daha fazla ürün elde edebilirsiniz, daha kaliteli ürün elde edebilirsiniz. Şanlıurfa'nın bereketli toprakları sadece bölgeyi değil Türkiye’yi, komşu ülkelerini de doyurabilir; Yeter ki doğru bir şekilde tarım yapalım, doğru şekilde sonuç alalım. Sayın Bakanımız Faruk Çelik’in de Şanlıurfa milletvekili olması bunda çok önemli bir etken olduğunu görüyorum” şeklinde konuştu.

BAŞKAN ÇİFTÇİ, TEKNOLOJİYLE ÜRETİMİMİZİ ARTTIRMALIYIZ

Gıda Tarım ve Hayvancılık Fuarı'nın açılış konuşmasını gerçekleştiren Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, "Teknolojiyi topraklarımızla birleştirerek üretimi arttırmalıyız" dedi. "Şanlıurfa'nın bereketli toprakları ve sulanabilir arazileriyle, Türkiye'nin gıda ve tarım alanında önemli bir kenttir" diyen Başkan Nihat Çiftçi,"Sadece varlık olarak bu topraklara sahip çıkabilmemiz önemli bir unsur değil, önemli olan topraklarımızı işleyebilirlik seviyesinde teknik bilgiye sahip olmaktır. İşte tarım fuarlarımız bu yüzden bilimi takip edebilme, tekniklerden faydalanarak teknolojiyi toprakla buluşturabilmektir. Aynı zamanda bu fuar merkezlerinde çiftçilerimizin bir araya gelme yerleri olarak bakmamız gerekiyor. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanımız Faruk Çelik'in, Şanlıurfa Milletvekili olması Şanlıurfa'nın Hayvancılık ve Tarımda ayağa kalkması için yeterli bir sebeptir. Bakanım Faruk Çelik'in Şanlıurfa'ya olan emeğini hepimiz çok yakından biliyoruz. İnşallah Şanlıurfa'da güzel gelişmeler yaşanacak" dedi.

ÇİFTÇİ, "11 NİSAN'DA FUAR ALANIN TEMELİNİ ATACAĞIZ"

11 Nisan'da yeni Fuar merkezinin temelini atacaklarının müjdesini veren Başkan Nihat Çiftçi, " Fuar Alanın Şanlıurfa'nın ve Büyükşehir Belediyesinin gündeminde. Büyükşehir Belediyesi olarak Şanlıurfa'da yapacağımız fuar alnının mülkiyet sorununu çözerek planlama ve projesini tamamladık. İnşallah 11 Nisan Şanlıurfa'nın kurtuluş gününde Fuar alnının temel atmayı planlıyoruz" şeklinde konuştu.

VALİ KÜÇÜK, TARIM BAKANIN ŞANLIURFA'DAN OLMASI BÜYÜK ŞANS

Şanlıurfa Valisi İzzettin Küçük ise, Tarım için iyi toprak, güneş ve suyun lazım olduğunu belirterek, “Bunun üçü bir araya gelince oradan şehirler, medeniyetler fışkırıyor.Ülkenin Tarım Bakanı bu ilde, büyük bir şans ve büyük talih. Bu nedenle Şanlıurfa çok şanslı, özellikle kabinenin en güçlü isimlerinden birinin hem de Tarım Bakanı olarak Şanlıurfa’da olması bizim şansımızı katlamıştır, arttırmıştır” dedi. Daha sonra protokol üyeleri tarafından kurdelenin kesilmesiyle birlikte ziyaretçilerine kapılarını açan Fuarı inceleyen Bakan Yardımcısı Daniş ve Başkan Nihat Çiftçi, kurulan stantları inceleyerek firma yetkilileriyle sohbet etti. FUAR DÜNYASI DERGİSİ ÖZEL

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Fuar Takvimi

20 Haziran 23 Haziran

HEFİ Ev Elektroniği Fuarı İstanbul

İstanbul Fuar Merkezi Yeşilköy

Atis Fuarcılık A.Ş.

27 Haziran 30 Haziran

BAKAF 2018 Batı Karadeniz Turizm Tanıtım

İstanbul Fuar Merkezi Yeşilköy

İstamonu Fuarcılık Hizmetleri Ltd. Şti.

27 Haziran 30 Haziran

Gapshoes 27.Uluslararası Ayakkabı, Terli

OFM Ortadoğu Fuar Merkezi Gaziantep

Akort Tanıtım Organizasyon ve Fuarcılık Ltd. Şti.

28 Haziran 01 Temmuz

Derix / Deri ürünleri Fuarı

Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi Merinos Bursa

Network Fuarcılık Ltd.Şti.

29 Haziran 03 Temmuz

Ordu 10.Yapı Dekorasyon Ürünleri ve Doğa

Ordu Belediyesi Fuar Alanı

Ege Fuarcılık Org. Rek. ve Yayın Ltd. Şti.

01 Temmuz 10 Temmuz

Tatvan Doğu Anadolu Sanayi ve Ticaret Fu

Tatvan Doğu Anadolu Fuar Alanı Bitlis

1-Ajansasya Fuarcılık Org. Ltd. Şti. 2-New İpekyolu Fuarcılık Org. San.Tic.Ltd.Şti.

03 Temmuz 05 Temmuz

SEDEC TÜRKİYE-Anayurt, Sınır ve İç güven

ATO Kongre ve Sergi Sarayı Ankara

Luna fuarcılık Ticaret A.Ş.

04 Temmuz 07 Temmuz

JUNIOSHOW Bursa 11.Uluslararası Bebe ve

Bursa Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi

Tüyap Bursa Fuarcılık A.Ş.

11 Temmuz 15 Temmuz

18. Karadeniz Sanayi ve Ticaret Fuarı (K

Ordu Belediyesi Fuar Alanı

Ege Fuarcılık Org. Rek. ve Yayın Ltd. Şti.

11 Temmuz 15 Temmuz

4.Gıda, Tarım ve Hayvancılık İhtisas Fua

Ordu Belediyesi Fuar Alanı

Ege Fuarcılık Org. Rek. ve Yayın Ltd. Şti.

11 Temmuz 15 Temmuz

EDİRNE Gıda, Tarım, Hayvancılık, Sanayi

Edirne Fuar Alanı

Renkli Fuarcılık Ltd. Şti.

17 Temmuz 20 Temmuz

35.Uluslararası İstanbul Anne Bebek Çoc

İstanbul Fuar Merkezi Yeşilköy

UBM ICC Fuarcılık ve Organizasyon Tic. A.Ş.

30 Temmuz 05 Ağustos

1.Çorlu Trakya Balkan Ülkeleri, Hazır Gi

Çorlu Yeni Fuar Alanı

Renkli Fuarcılık Ltd. Şti.

Özel Röportaj

Yazarlar

2017 Yılında katıldığınız Fuarlar Nasıl geçti?

  • Kötü
  • Çok Kötü
  • Çok İyi
  • Daha iyi olabilirdi
  • İyi