İstanbul jewelry show 10 Martta başlıyor

İstanbul jewelry show  10 Martta başlıyor

​Dünyanın 5. büyük mücevher fuarı ‘‘İstanbul Jewelry Show’’ Türk Ekonomi Bankası (TEB) sponsorluğunda 10 Mart’ta tüm dünyadan önemli alıcıları ve sektör profesyonelini ağırlamaya hazırlanıyor.

31 yıldır kesintisiz UBM Rotaforte tarafından düzenlenen ‘‘İstanbul Jewelry Show’’ Fuarı 10-13 Mart 2016 tarihlerinde TEB sponsorluğunda CNR Expo’da (İstanbul Fuar Merkezi) 42. kez uluslararası mücevher profesyonellerini biraraya getirecek. Dünya mücevher sektörünün nabzının attığı ‘‘İstanbul Jewelry Show’’ Mart Fuarı’nda, Arap Dünyası başta olmak üzere dünyanın dört bir yanından, mücevher sektöründe yer alan önemli alıcılar bir araya gelecek. Geçtiğimiz Mart Fuarı’nda Türkiye, İran, Suudi Arabistan, BAE, Tunus, Cezayir, Fas, Hindistan, İsrail, İtalya, Almanya, Azerbaycan, Kırgızistan başta olmak üzere 111’i aşkın ülkeden 30 bine yakın sektör profesyoneli fuarı ziyaret ederek yeni işbirliklerine imza atmıştı.

 2015 yılında 3,46 milyar USD’ye ulaşan Türkiye mücevher ihracatına yüzde 80 oranında katkı sağlayan, Uluslararası “Istanbul Jewelry Show” Mart Fuarı, Türk Ekonomi Bankası (TEB) sponsorluğunda, özellikle yabancı ziyaretçilerin yoğun ilgisini çeken, geleneksel mehteran eşliğinde görkemli bir törenle açılacak.

Türkiye Mücevher Sektörü Görücüye Çıkıyor!

Mücevher sektörünün önemli oyuncularının ürün ve hizmetlerinin sergileneceği Uluslararası ‘‘İstanbul Jewelry Show’’ Fuarı’nda her yıl olduğu gibi birbirinden renkli etkinliklerle 1250’nin üzerinde yerli ve yabancı firma yeni sezon tasarımlarıyla adeta yarışacak. Sadece mücevher sektörü profesyonellerinin ziyaret edebildiği fuarda, Türkiye başta olmak üzere Avrupa’dan Asya’ya, Uzak Doğu’dan Amerika’ya birçok coğrafyadan altın, mücevher, pırlanta, renkli taş, yarı değerli ve değerli taş, inci, gümüş, gümüş takı ve gümüş ev eşyası, altın montür, rafineri, saat, kalıp, vitrin dekorasyon, makine-ekipman&yan sanayii, kasa, yazılım, lojistik, led aydınlatma sektöründen 1250’nin üzerinde dünyanın önemli mücevher marka ve firmaları çok özel koleksiyonlarını ve ürünlerini ziyaretçilerin beğenisine sunacak.

Genç Tasarımcılara Istanbul Jewelry Show Desteği!

Türk Ekonomi Bankası (TEB) sponsorluğunda düzenlenen, 42. Uluslararası ‘‘İstanbul Jewelry Show’’un sektöre katkıları arasında yer alan ve geçtiğimiz yıl Mücevher İhracatları Birliği katkılarıyla ‘‘İstanbul Jewelry Show’’da ilki gerçekleştirilen “Designer Market’’ projesi ile bu yıl da profesyonel ve öğrenci düzeyindeki tasarımcılar, uluslararası sektör temsilcileriyle buluşma imkanını bulacak. Bir çok tasarımcının özenle seçilmiş çizimleri ve ürettiği takılar “Designer Market“te sergilenecek.

UBM Rotaforte tarafından 10-13 Mart 2016 tarihleri arasında, brüt 60 bin m2’lik alanda, 6 salonda düzenlenecek, 42. Uluslararası “Istanbul Jewelry Show” Mart Fuarı, İstanbul Değerli Maden ve Mücevherat İhracatçıları Birliği (IMMIB), Mücevher İhracatçıları Birliği (JTR), T.C. Ekonomi Bakanlığı ve KOSGEB tarafından desteklenen, Uluslararası Fuarlar Birliği (UFI) kalite onayı ve Kalite Yönetimi Sistemi ISO-9001 belgesine sahip uluslararası nitelikte bir fuar olma özelliğine sahip.

Fuar Açılış ve Ziyaret Saatleri

10 Mart 2016 11.30-19.00
11 Mart 2016 09.30-19.00
12 Mart 2016 09.30-19.00
13 Mart 2016 09.30-17.00

FUAR DÜNYASI ÖZEL HABER

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Fuar Takvimi

Özel Röportaj

Yazarlar

2017 Yılında katıldığınız Fuarlar Nasıl geçti?

  • Kötü
  • Çok Kötü
  • Çok İyi
  • Daha iyi olabilirdi
  • İyi