12. Ege Tarım, Sera ve Hayvancılık Fuarı başlıyor

12. Ege Tarım, Sera ve Hayvancılık Fuarı başlıyor

Türkiye’nin en köklü ihtisas fuarlarından biri olan 12. Ege Tarım, Sera ve Hayvancılık Fuarı, EGS Park Fuar Alanı’nda yarın (9 Mart 2016 ) kapılarını ziyaretçilerini açıyor

TARIM ve HAYVANCILIK SEKTÖRÜNÜN EGE ZİRVESİ 

Her yıl katılımcı sayısını katlayarak artıran Denizli Tarım Fuarı 2016’da 157 katılımcı ve 400 marka temsili ile alanında en büyük olma hedefini koruyor. Bir yıl boyunca yoğun bir çalışma takvimi izlediklerini belirten Orion Fuarcılık Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Tan “ Ege bölgesi ağırlıklı olmak üzere tüm Türkiye’den yapılan ziyaretçi organizasyonları ile fuarımıza 5 gün süresince 12 ilden binden fazla otobüs ile çiftçilerimizin ulaşımı sağlanacak. 150 bin kişi tarafından ziyaret edilmesi öngörülen fuarımız, katılımcı ve ziyaretçi sayısı ile sektöre damgasını vuracaktır” dedi.

DENİZLİ FUARI ULUSLARARASI OLMA YOLUNDA

Ege Bölgesinin en büyük tarım ve hayvancılık buluşması olarak rüştünü ispat eden Denizli Fuarı uluslararası olma yolunda emin adımlarla ilerliyor. Ziyaretçi ve katılımcı sayısı ile her yıl yükselen bir grafik çizen Denizli Fuarı için çalışmalarını sürdüren Orion Fuarcılık, kentin tarım alanında söz sahibi oda ve birliklerinin gücünü arkasına alarak Denizli’yi Dünya’ya duyurma hedefinde. Katılımcılarından gelen taleplere istinaden EGS Park Fuar Alanı’na çadır alanlarını eklendi.  Böylelikle çadır ve açık alanlarla birlikte toplam 30.000 m2’ye ulaşan fuarda; traktör, biçerdöver, tarımsal mekanizasyon ve teknolojileri, sulama sistemleri ve ekipmanları, sera teknolojileri, tohum, fide, fidan, zirai ilaç, gübre, ekolojik tarım, agro bilişim, hayvancılık, yem, ambalaj firmaları yer alıyor. 

“DENİZLİ TARIMININ GELECEĞİ BAKANI RAMAZANOĞLU’NUN KATILIMIYLA TARTIŞILIYOR

11 Mart 2016 Cuma günü Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sayın Sema Ramazanoğlu’nun katılımı ile kongre salonunda “Denizli Tarımının Geleceği” adlı panel düzenleniyor. Denizli İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünün destekleri ile gerçekleşecek olan panelde değerli konuşmacılar Türkiye’nin tarımda yükselen yıldızı Denizli’yi masaya yatıracak. Panelin yöneticiliğini Türkiye Tarım Gıda Yazarları ve Gazetecileri Derneği Başkanı İsmail Uğural üstleniyor.

ETKİNLİK REHBERİ 

•ÇİFTÇİ GÜNLÜĞÜ DENİZLİ TARIM FUARI ÖZEL YAYINI İLE BEREKET TV’DE 
Bereket T.V program yapımcısı Mustafa Kemal Tuğçu tarafından hazırlanan “Çiftçi Günlüğü” Denizli Tarım Fuarı’na özel olarak çekilecek yeni bölümü ile ekranlara gelecek.  Çiftçi ailenin bir gününü kameralar eşliğinde yaşadığı programda ailenin fuar süresince edindiği deneyimlere şahit olacağız. 

• BİLEĞİNE GÜVENEN GELSİN
Denizli Tarım Fuarı ile klasikleşen ve her yıl daha fazla ilgi gören “Bilek Güreşi Etkinliği” 5 gün boyunca fuar saatleri içinde gerçekleşecek. Bileğine ve gücüne güvenen ziyaretçiler arasında yapılan yarışma için özel olarak etkinlik alanı oluşturuldu. Oldukça çekişmeli geçen yarışmaların sonunda kazanan taraf çeşitli hediyelerinde sahibi olacak. 

• KAZANDIRAN YOĞURT YEME YARIŞMASI 
Bu yıl ilk kez düzenlenen “Yoğurt Yeme Yarışması” Denizli Tarım Fuarı’nın en renkli etkinlikleri arasına adını şimdiden yazdırdı. Yarışmaya her yaştan ziyaretçilerimiz davetlidir. Yarışma sonunda galip gelenlere sürpriz hediyeler dağıtılacak. 
Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Denizli Valiliği, Denizli Belediyesi, Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü, Ticaret Odası, Ticaret Borsası,  Sanayi Odası, Ziraat Odaları, Tarım Kredi Kooperatifleri İzmir Bölge Müdürlüğü, Denizli Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği, Denizli Süt Üreticileri Birliği, Denizli Ziraat Mühendisleri Odası, Denizli Veteriner Hekimler Odası, Denizli İli Arı Yetiştiricileri Birliği, Denizli Hayvancılık Koop. Üstbirliği , Denizli Kırmızı Et Üreticileri Birliği ve KOSGEB’in desteklediği fuar iş bağlantılarının yoğunluğu ile ticari potansiyelini bir kez daha gözler önüne serecek.

ZİYARET SAATLERİ
Girişin ücretsiz olduğu Denizli Tarım Fuarı, 9–12 Mart tarihlerinde 10.00–18.0- 13 Mart Pazar günü 10.00 – 17:00 saatleri arasında tüm sektör mensuplarının ziyaretine açıktır.

FUAR DÜNYASI ÖZELBu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Fuar Takvimi

25 Eylül 30 Eylül

Diyarbakır 6.Kitap Fuarı 2018

Tüyap Diyarbakır Fuar ve Kongre Merkezi

Tüyap Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş.

26 Eylül 29 Eylül

CNR HOME&DESIGN

İstanbul Fuar Merkezi Yeşilköy

Pozitif Fuarcılık A.Ş.

26 Eylül 29 Eylül

Hometex 2018

İstanbul Fuar Merkezi Yeşilköy

İstanbul Fuarcılık A.Ş.

26 Eylül 29 Eylül

5.Uluslararası Sleep Well Expo 2018

İstanbul Fuar Merkezi Yeşilköy

Voli Fuar Hizmetleri A.Ş.

26 Eylül 30 Eylül

Samsun 4.Tarım Fuarı 2018

Tüyap Samsun Fuar ve Kongre Merkezi

Tüyap Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş.

27 Eylül 29 Eylül

4.Uluslararası Tekstil ve Konfeksiyon Ma

Kahramanmaraş Belediye Fuar Merkezi

ECR Fuarcılık Ltd. Şti

27 Eylül 29 Eylül

Promosyon Show İstanbul Fuarı

Pulman Convention Center- Yenibosna İstanbul

Sky Fuarcılık A.Ş.

27 Eylül 29 Eylül

İstanbul Uluslararası Buluş Fuarı

Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı İstanbul

Afanya Fuarcılık Ltd. Şti

27 Eylül 30 Eylül

İzmir Emlak Gayrımenkul ve Yatırım Fuarı

Fuar İzmir Alanı - Gaziemir

Elit Fuarcılık Hizmetleri Ltd.Şti.

27 Eylül 30 Eylül

AIREX -İstanbul Airshow 12.Uluslarar

Atatürk Havalimanı A 14 Apronu İstanbul

MİNT Fuarcılık ve Organizasyon A.Ş.

27 Eylül 30 Eylül

9.Van Turizm ve Seyahat Fuarı

Ortadoğu Expo Fuar ve Kongre Merkezi Van

Ajansasya Fuarcılık Org. Ltd. Şti.

27 Eylül 30 Eylül

Farmers' Fairs -Batı Karadeniz 3.Gıda,

Çaycuma Fuar Alanı Zonguldak

Expolink Fuarcılık Hizmetleri Tic.A.Ş.

27 Eylül 30 Eylül

Türk Diş Hekimleri Birliği Expodental 20

ATO Kongre ve Sergi Sarayı Ankara

Türk Diş Hekimleri Birliği Fuar ve Org. Ltd. Şti.

28 Eylül 07 Ekim

Manisa Kitap Fuarı

Manisa Belediyesi Fuar Merkezi

SNS Fuarcılık Tan. Org. Rek. Yay. San. Tic. Ltd. Şti

Özel Röportaj

Yazarlar

2017 Yılında katıldığınız Fuarlar Nasıl geçti?

  • Kötü
  • Çok Kötü
  • Çok İyi
  • Daha iyi olabilirdi
  • İyi