​2016 BUİKAD Ödülleri muhteşem bir gecede sahiplerini buldu

​2016 BUİKAD Ödülleri muhteşem bir gecede sahiplerini buldu

Bursa İş Kadınları ve Yöneticileri Derneği (BUİKAD), “İş Kadını ile Güçlü Bir Türkiye’ye Ulaşmak” vizyonuyla çıktığı yola, “İş Yaşamında Başarılı Kadın” ödülleri ile devam ederek ekonomiden sosyal hayata birçok alanda örnek teşkil eden ve başarıya yürüyen iş kadınlarını bu yıl da ana sponsor Kent Meydanı AVM ve destek sponsorları Kumova İnşaat & Mühendislik , BSY Bilgi Sistemleri Yönetim ve Danışmanlık Hizmetleri ve Ekince Madencilik ‘nın işbirliği ile Dünya Kadınlar Günü öncesinde ödüllendirdi.

Crown Plaza Bursa’da 7 Mart akşamı gerçekleşen organizasyonun ödül töreni BUİKAD Başkanı İpek Yalçın’ın konuşması ile başladı.Yalçın, ‘Bir BUİKAD markası haline gelen ve sürdürülebilirliği ile dikkat çeken "Yedinci İş Yaşamında Başarılı Kadın" ödül töreni ile amacımız; iş yaşamında kadının önemini vurgulamak, kamuoyunda dikkat çekmektir. Bu tören ile; başarılara imza atmış iş kadınlarını gündeme getirirken diğer iş kadınlarımıza da örnek olunmasını sağlamaya çalışıyoruz. Bu sene ödül törenimizi ulusal mecraya açarak bizler için rol model olmuş iş kadınlarını ve kurumları Bursa’da buluşturmak istedik." diye konuştu.

Birbirinden başarılı kadınların ve iş yaşamında kadını destekleyen kurumların aday gösterildiği ödül sürecinde; gerçekten çok zorlandıklarını belirten Yalçın, ödüllerin sembolik olduğunu, aslında iş yaşamında var olmayı başaran her kadının takdir edilmeyi hak ettiğini belirtti. Gecenin yapılmasında kendilerine destek olan ana ve destek sponsorlara da teşekkür eden Yalçın; gelişmiş ülkelerle paralel bir şekilde ülkemizde kadın istihdamına verilen önemin gün geçtikçe arttığını ve hükümetin, özel sektörün ve sivil toplumun iş yaşamında kadını destekleyen tüm girişimlerini büyük bir memnuniyetle karşıladıklarını da dile getirdi.

BUİKAD Başkanı İpek Yalçın’ın ardından, Kent Meydanı AVM Genel Müdürü Cemal Tuzcuoğlu da bir konuşma yaptı. Tuzcuoğlu, "Bizlerin sosyal sorumluluk projeleri adına en önem verdiğimiz konu, 'kadın' ile ilgili olanlarıdır. Bizler de kadının iş yaşamındaki başarısını destekleyip, onların yanında olduğumuzu belirterek motivasyonlarını arttırmayı istiyoruz.Bursa'nın ilk ve tek bağımsız kadın ödülleri organizasyonu olan ''BUİKAD İş Yaşamında Başarılı Kadın Ödülleri Töreni"ne ilk günden bu yana ana sponsor olarak eşlik etmekten Kent Meydanı AVM olarak büyük bir mutluluk duyuyoruz." dedi.

Tuzcuoğlu, "Kent Meydanı AVM olarak kadınlara hak ettikleri değerin verildiği bir dünya arzu ediyor, bu konuda yapılabilecek her şey de biz de varız diyoruz. Biliyoruz ki bir tek kadın dünyayı değiştirebilir. Artık gelenek haline gelen ve 7. senesinde ulusal boyutlarda da gücünü gösteren ödüller kapsamında BUİKAD Derneği'ni ve üyelerini tek tek tebrik ediyorum. 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Gününüz kutlu olsun.." şeklinde konuştu.

BUİKAD Ödülleri'nin yedincisinde BUİKAD Özel Ödülü'nü ‪DOSAB Kreşi ile Hasan Moral aldı. DOSABSİAD Başkanı Moral'e ödülünü Kent Meydanı AVM Genel Müdürü Cemal Tuzcuoğlu verdi. BUİKAD Ödül Töreni'nde yılın en başarılı iş kadını ödülünü Perihan İnci,‪ Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey'in elinden aldı.

İş yaşamında kadını destekleyen özel şirket ödülünü Tofaş adına Kurumsal İletişim Direktörü Arzu Çolakoğlu aldı. Çolakoğlu'na ödülünü CHP Milletvekili Ceyhun İrgil verdi.BUİKAD Ödülleri'nde yılın kadın profesyoneli Şule Uysal Özatay oldu. Uysal'a ödülünü BTSO Meclis Başkanı Remzi Topuk verdi. Yılın kadın girişimcisi ödülünü kazanan Veda Girgineroğlu oldu. Girgineroğlu'na ödülünü Büyükşehir Başkan Vekili Abdülkadir Karlık'ın elinden aldı. Yılın Bursa ekonomisine katkısı olan iş kadını ödülünü ise Duygu Kaplan aldı. Kaplan ödülünü Bursa Vali Yardımcısı Ergün Güngör'ün aldı. Ceren Aksan'ın kemanıyla renk kattığı gecenin sonunda tüm ödül sahipleri ve organizasyonda emeği geçenler sahneye çıkarak gazetecilere poz verdi.

Ödül Alanlar;

BUİKAD Özel Ödülü:DOSAB Kreşi
Kadın Çalışmaları Konusunda Rol Model Olan Dernek: Değişim Liderleri Derneği- Sema Başol
İş Yaşamında Kadını Destekleyen Özel Şirket:TOFAŞ
Yılın Başarılı İş Kadını: Perihan İnci
Yılın Kadın Profesyoneli:Şule Uysal Özatay
Yılın Kadın Girişimcisi: Veda Girgin Eroğlu
Yılın Bursa Ekonomisine Katkısı Olan İş Kadını:Duygu Kaplan

1: BUİKAD Başkanı İpek Yalçın
2: Oya Eroğlu Yakıcı
3: Elif Ahsen Gökçen
4: Semra Baykan
5: Nermin Konuk Atalay
6: Ebru Koçanalı
7: Zuhal Kumova Toker
8: Günel Gençler
9: Tülin Işık
10: Zeynep Özçelik
11: Tülin Turalı
13: Ulviye Yahya
14: Selma Çetinkaya Türker
15: Mediha Atılgan
16: Şeyda Şençayır
17: Ayşe Acar
18: Gülnur Algül
19: Sibel Ayhan
20: Emel Çelikkol Ayman
21: Damla Bahar
23: Berna Aşıroğlu
24: Hakan Bildik
25: Ayşegül Gültekin
26: Sedef Sinoplu
27: Tülin Geçer
28: Esin Seymen
29: Deniz Cantürk
30: Veda-Ozan Eroğlu
31: Vehbi Varlık
32: Naci Şahin
33: BUİKAD Başkanı İpek Yalçın ve eşi Gökhan Yalçın
34: Hülya-Cemal Tuzcuoğlu
35: Nazlı Kaplan
36: Sibel-Vedat Müftüoğlu
37: Zerrin Özgüle
38: Esra Efe Ertuğ
39: Gamze Demirbaş Çelebi
40: CHP Bursa milletvekili Ceyhun İrgil ve Can Başaran
41: Nurcan Özdemir
42: Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey
43: Güllü Aydoğan
44: Gülçin Doğan
45: Yeşim Canlı Sert
46: Janset karakaya
47: Filiz-Aytuğ Onur
48 : BTSO Meclis Başkanı Remzi Topuk ve CHP Bursa Milletvekili Erkan Aydın
49- DOSABSİAD Başkanı Moral, Kent Meydanı AVM Genel Müdürü Cemal Tuzcuoğlu
50: Ceren Aksan

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Fuar Takvimi

Özel Röportaj

Yazarlar

2017 Yılında katıldığınız Fuarlar Nasıl geçti?

  • Kötü
  • Çok Kötü
  • Çok İyi
  • Daha iyi olabilirdi
  • İyi