Trabzon'dan Fuar atağı

Trabzon'dan Fuar atağı

Trabzon Valisi Abdil Celil Öz , Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansının, Doğu Karadeniz Bölgesi’nin Kalkınması Ve gelişmesi için önemli ortak çalışmalar, tanıtım ve değerlendirmeler yaptığını kaydederek, bütün bölgede turizm anlamında ciddi bir farkındalık ve ciddi bir artış söz olduğunu söyledi

Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı (DOKA) Yönetim Kurulu Toplantısı, Ajansın Trabzon’daki Merkez binasında yapıldı.
Trabzon Valisi Abdil Celil Öz başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya Artvin Valisi Kemal Cirit, Gümüşhane Valisi Yücel Yavuz, Giresun Valisi Hasan Karahan, Rize Valisi Ersiz Yazıcı, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, Gümüşhane Belediye Başkanı Ercan Çimen, İl Genel Meclisi Başkanları, DOKA Genel Sekreteri, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanları ve ilgililer katıldı.

Kalkınma ajansının faaliyetlerinin bütün alanlarda devam ettiğini ifade eden DOKA Yönetim Kurulu Dönem Başkanı Trabzon Valisi Abdil Celil Öz, Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı’nın bugüne kadar toplam 895 projeyi desteklediğini söyledi. Vali ÖZ, konuşmasına şöyle devam etti:  “Ajansımız bugüne kadar toplam 895 başarılı projeyi destekleyerek, toplamda 191 Milyon TL tutarındaki projelerin 95 Milyon TL.’si ajansımız tarafından karşılanmıştır. Bu destek Bölgemizin istihdam, turizm, tarım, ekonomi ve diğer altyapılarının gelişmesi için önemli katkı sağlamıştır. Yine ajansımız, yatırım destek alanında ise 275 Milyon TL tutarında toplam 75 proje destek vermiştir ve bu anlamda 2 binin üzerinde istihdama katkı sağlamıştır.”

Toplantıda ayrıca tarihi, kültürel ve doğal değerlerin korunmasına yönelik mali destek kapsamında sunulan projelerin değerlendirilmesi ve desteklenmesi konusunda karara alacaklarını dile getiren Vali Öz, “Bu projelerin destek miktarı 15 Milyon TL olacaktır. Yine 2016 yılında doğrudan faaliyet desteği kapsamında yapacağımız faaliyetlerin destekleme rehberini ve destekleme konularını değerlendireceğiz.2015 yılında destekleme kararı aldığımız Gümüşhane Organik Tarım Araştırma ve Uygulama Merkezi ile ilgili çalışmaları burada değerlendireceğiz. Bunun yanında ajansımızla ilgili genel konuları da burada değerlendireceğiz” diye konuştu.
 
Vali Öz, Ajansın Doğu Karadeniz Bölgesi’nin kalkınması ve gelişmesi için önemli ortak çalışmalar, tanıtım ve değerlendirmeler yaptığını kaydederek, bütün bölgede turizm anlamında ciddi bir farkındalık ve ciddi bir artış söz olduğunu söyledi. Vali Öz, “Trabzon Havalimanı’mızda yüzde 20 oranında bir artış var, Ordu-Giresun Havalimanı’nın da bu anlamda ciddi katkısı var. Bölgemiz Artvin’den Ordu’ya kadar turizm anlamında ortak strateji ve hedeflerle, ajansımızın bu çalışmalarıyla önümüzdeki yıllara daha emin bakıyor” diye konuştu.
 
Toplantıda alınacak kararların Bölge turizmine, ekonomisine, tarımına, sanayisine katkı sağlamasını ümit ettiğini belirten Vali Öz, toplantının hayırlara vesile olması temennisinde bulundu. Toplantı daha sonra basına kapalı olarak devam etti.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Fuar Takvimi

Özel Röportaj

Yazarlar

2017 Yılında katıldığınız Fuarlar Nasıl geçti?

  • Kötü
  • Çok Kötü
  • Çok İyi
  • Daha iyi olabilirdi
  • İyi