​Kastexpo İstanbul Fuar Merkezi'nde kapılarını açtı

​Kastexpo İstanbul Fuar Merkezi'nde kapılarını açtı

Kapsamıyla il bazında düzenlenen ilk ekonomi zirvesi olacak Kastamonu Sanayi ve İş Dünyası Zirvesi Kastexpo, “Birlikte Başarmak İçin” sloganıyla 13 Mart tarihine kadar İstanbul Fuar Merkezi'nde 106 firmanın katılımıyla kapılarını açtı.

İstamonu gazetesi organizasyonuyla gerçekleşen ve İÇDAŞ, Kastamonu Entegre, SFC Orman Ürünleri, ÜNTEL Kablo, Dalgakıran Kompresör, Yılmaz Redüktör, Reis Gıda, Ferko İnşaat, TMS Grup, Bayraktar-Güryapı, TeksanJeneratör, HobbyLife, Artella gibi Türk ekonomisinde etkin yere sahip firmaların ve iş dünyasından önemli patronları bir araya getiren Kastexpo’nun resmi açılışı yapıldı.

İstanbul Fuar Merkezi Yeşilköy 11. holde; İÇDAŞ Çelik, Enerji, Tersane ve Ulaşım AŞ’nin İcra Kurulu Başkanı Ayhan Aslan’ın genel başkanlığını yaptığı Kastamonu Sanayici ve İş Adamları Derneği (KASİAD) tarafından düzenlenen zirve ticaret hacminin geliştirilmesinin yanı sıra; sanayiciler, iş adamları ve girişimcilerin iş birliği anlaşması yapmasına da zemin hazırlıyor.

Fuarın açılışına Kastamonu Valisi Şehmus Günaydın, Kastamonu Belediye Başkanı Tahsin Babaş, Kastamonu Milletvekili Murat Demir, Kastamonu Sanayici ve İş Adamları Derneği (KASİAD) Başkanı Ayhan Aslan, eski futbolcu Tanju Çolak, çok sayıda işadamı ve yerel siyasetçi katıldı.

Açılış konuşması yapan Kastamonu Sanayici ve İş Adamları Derneği (KASİAD) Başkanı Ayhan Aslan, ''Türkiye'de ilk defa şehir fuarı yapıyoruz. Bu karma fuar Türkiye'de ilk olmaktadır. Fuarda 106 katılımcı firmamız var. Bu firmalar 27 sektörü temsil etmektedir. Bu fuarı Kastamonu'nun tanınması için yapıyoruz. İstanbul ve Türkiye'de çok Kastamonu'lu sanayicimiz yaşamaktadır. Bu fuarda tanışarak birbirimizle alışverişi daha hızlandırdık. 106 firma katıldı ve sergilerini yapıyor. İstanbul'da ilk defa yaptığımız bu fuarı önümüzdeki yıl 27-30 Aralık tarihinde 10 bin m2'de yapacağız. Sanayimizin daha güçlenmesini istediğimiz için fuarımızı ülkemiz ekonomisine katıyoruz'' dedi.

Sanayicinin sesini her yerde duyurmaya çalıştıklarını belirten Kastamonu Milletvekili Murat Demir, şunları söyledi: ''Sanayicimizin sesini her yerde duyurmaya çalışıyoruz. Geçen günlerde Meclis'te konuşmalarımızda sanayiyi dile getiren tek biz olduk. Az önce fuarı gezdim. Daha önce çok fuara gittik. Bu fuarda herhangi bir eksik bulamadım. Güzel bir organizasyon yapılmış. Sanayi anlamında Türkiye'de yapılan tek organizasyon. Sayın Genel Başkanın ve ekibinin bunu yapması gurur verici bir olaydır.İstanbul'da sanayiciyiz ama birbirimizi tanımıyoruz. Bana göre burada Kastamonulu yüzde 25'lik bir kısım var. Mali değerlerinde bahsedildiğinde ciddi bir rakam. Bana göre sanayici iş adamı anlamında Kastamonu ilk sırada yer alıyor'' Milletvekili Demir konuşmasına şu sözlerle son verdi: Siz işadamları ekstra bir harcama yapmak ya da yatırım yapmak isterse İstanbul'a değil

Dört gün boyunca iş dünyasını ilgilendiren etkinliklerin yer alacağı KASTEXPO’da KOSGEB Başkanı Recep Biçer’in '2023 vizyonunda KOSGEB’in KOBİ’lere desteği', Yeminli Mali Müşavir Yaşar Kızılkum ise 'İş Gücü Eğitimi ve İşverenlere Sağlanan Teşvikler' konusunda konferansı olacak.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Fuar Takvimi

20 Haziran 23 Haziran

HEFİ Ev Elektroniği Fuarı İstanbul

İstanbul Fuar Merkezi Yeşilköy

Atis Fuarcılık A.Ş.

27 Haziran 30 Haziran

BAKAF 2018 Batı Karadeniz Turizm Tanıtım

İstanbul Fuar Merkezi Yeşilköy

İstamonu Fuarcılık Hizmetleri Ltd. Şti.

27 Haziran 30 Haziran

Gapshoes 27.Uluslararası Ayakkabı, Terli

OFM Ortadoğu Fuar Merkezi Gaziantep

Akort Tanıtım Organizasyon ve Fuarcılık Ltd. Şti.

28 Haziran 01 Temmuz

Derix / Deri ürünleri Fuarı

Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi Merinos Bursa

Network Fuarcılık Ltd.Şti.

29 Haziran 03 Temmuz

Ordu 10.Yapı Dekorasyon Ürünleri ve Doğa

Ordu Belediyesi Fuar Alanı

Ege Fuarcılık Org. Rek. ve Yayın Ltd. Şti.

01 Temmuz 10 Temmuz

Tatvan Doğu Anadolu Sanayi ve Ticaret Fu

Tatvan Doğu Anadolu Fuar Alanı Bitlis

1-Ajansasya Fuarcılık Org. Ltd. Şti. 2-New İpekyolu Fuarcılık Org. San.Tic.Ltd.Şti.

03 Temmuz 05 Temmuz

SEDEC TÜRKİYE-Anayurt, Sınır ve İç güven

ATO Kongre ve Sergi Sarayı Ankara

Luna fuarcılık Ticaret A.Ş.

04 Temmuz 07 Temmuz

JUNIOSHOW Bursa 11.Uluslararası Bebe ve

Bursa Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi

Tüyap Bursa Fuarcılık A.Ş.

11 Temmuz 15 Temmuz

18. Karadeniz Sanayi ve Ticaret Fuarı (K

Ordu Belediyesi Fuar Alanı

Ege Fuarcılık Org. Rek. ve Yayın Ltd. Şti.

11 Temmuz 15 Temmuz

4.Gıda, Tarım ve Hayvancılık İhtisas Fua

Ordu Belediyesi Fuar Alanı

Ege Fuarcılık Org. Rek. ve Yayın Ltd. Şti.

11 Temmuz 15 Temmuz

EDİRNE Gıda, Tarım, Hayvancılık, Sanayi

Edirne Fuar Alanı

Renkli Fuarcılık Ltd. Şti.

17 Temmuz 20 Temmuz

35.Uluslararası İstanbul Anne Bebek Çoc

İstanbul Fuar Merkezi Yeşilköy

UBM ICC Fuarcılık ve Organizasyon Tic. A.Ş.

30 Temmuz 05 Ağustos

1.Çorlu Trakya Balkan Ülkeleri, Hazır Gi

Çorlu Yeni Fuar Alanı

Renkli Fuarcılık Ltd. Şti.

Özel Röportaj

Yazarlar

2017 Yılında katıldığınız Fuarlar Nasıl geçti?

  • Kötü
  • Çok Kötü
  • Çok İyi
  • Daha iyi olabilirdi
  • İyi