​Bursa 2.Blok Mermer Fuarı 2 Kasım’da

​Bursa 2.Blok Mermer Fuarı 2 Kasım’da

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) öncülüğünde MADSİAD ve TÜYAP Bursa Fuarcılık A.Ş. işbirliğinde Bursa’ya kazandırılan dünyanın kapalı alandaki ilk ‘Blok Mermer Fuarı, 2015 Yılında ülke ekonomisine 100 milyon doların üzerinde katkı sağladı. 2016 Yılı için Bursa Blok Mermer Fuarında hedefini büyüttü.

BTSO Yönetim Kurulu Başkanı Burkay, 25-28 Kasım 2015 tarihleri arasında Bursa Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’nde 24 ayrı ülkeden 14 bin 728 iş profesyoneli ağırlayan fuarın, üretim ve sanayi başkenti Bursa’ya farklı bir bakış açısı kazandırdığını vurguladı. Dünya doğal taş rezervinin yaklaşık yüzde 40’ına sahip olan Türkiye’de; sektörün böyle uluslararası alanda bir fuara ihtiyaç duyduğunu belirten Başkan Burkay, fuarın daha açılmadan 10 milyon doların üzerinde satışa imza attığını hatırlattı. Daha önce kapalı alanda blok mermer fuarının yapılmasına kimsenin cesaret edemediğini kaydeden Burkay, “Türkiye’nin ihracat merkezi Bursa, fuarcılık alanında da artık farklı sektörlere öncülük ediyor. BTSO olarak firmalarımızın ticaret ve ihracat kapasitesini arttırmaya dönük fuarcılık çalışmalarımıza devam ediyoruz. MADSİAD ve TÜYAP ile birlikte Bursa ekonomisine kazandırdığımız Bursa Blok Mermer Fuarı’ sektöre farklı bir heyecan kattı” dedi.

Tüyap Bursa Fuarcılık Anonim Şirketi tarafından, Bursa Ticaret ve Sanayi Odası ve Maden – Mermer Üretici ve Sanayici İş Adamları Derneği (MADSİAD) işbirliğinde,  KOSGEB ve Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin değerli destekleri alınarak ikinci kez hazırlanan BURSA BLOK MERMER FUARI, 2 – 5 Kasım 2016 tarihleri arasında, Tüyap Bursa Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenecek

Geçtiğimiz yıl ilk kez düzenlenen, dünyada blok mermerlerin kapalı sergi salonlarında ilk kez sergilendiği Bursa Blok Mermer Fuarı, 7 ayrı salondan oluşan 40 bin m2 kapalı alanda 12 ülkeden 148 firma ve firma temsilciliğinin katılımı ile hazırlandı. 10 tondan 27 tona kadar farklı ağırlıkta 870 adet blok mermerin, 600’ün üzerinde renk ve desenin sergilendiği ilk ve tek platform olma özelliği ile dikkat çeken Fuar, ziyarete açık kaldığı 4 gün boyunca sektör profesyonelleri tarafından yoğun ilgi gördü.FUAR DÜNYASI ÖZEL

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Fuar Takvimi

Özel Röportaj

Yazarlar

2017 Yılında katıldığınız Fuarlar Nasıl geçti?

  • Kötü
  • Çok Kötü
  • Çok İyi
  • Daha iyi olabilirdi
  • İyi