Antalya 6.City Expo Açıldı

Antalya 6.City Expo Açıldı

​Belediyelerin çalışmalarını, tedarikçilerin yeni ürün ve hizmetlerini sergilediği, Antalya City Expo-6. Antalya Şehircilik ve Teknolojileri Fuarı açıldı.

Anfaş EXPO Center'da 3 gün açık kalacak fuarda, 40 belediye, 89 tedarikçi firma stant açtı. 389'u uluslararası olmak üzere bin 200 katılımcının yer aldığı fuarı bu yıl, 30 bin kişinin ziyaret etmesi bekleniyor. Belediyelerin çalışmalarının sergilendiği, tedarikçi firmaların da yeni ürün ve hizmetlerini tanıttığı fuarda, başta yerel yönetimler olmak üzere çeşitli sempozyumlar da gerçekleştirilecek. 

Fuarın açılışında düzenlenen törende konuşan Antalya Valisi Muammer Türker, Antalya City Expo'nun başkanların ve belediye yetkililerinin eksiklerini görmeleri için iyi bir fırsat olduğunu belirterek, "İyi uygulamaların nasıl olduğunu görerek ilerleyecekler." dedi.
Antalya Valisi Muammer Türker, demokratik sistemlerde yerel yönetimlerin, hizmetin önemli enstrümanlarından biri olduğunu kaydetti. Yerel yönetimlerin sürekli gelişim içinde olduğunu ve belediyecilik sisteminde son yapılan değişiklikle Türkiye nüfusunun yüzde 77’sinin yaşadığı coğrafya büyükşehir belediyesi sınırlarına girdiğini aktaran Vali Türker, "Belediyeler, halkla doğrudan ilintili, ona yakın, hesap verebilir durumda olan birimler haline gelmiştir. Artık geleneksel usulleri, ahbap çavuş ilişkisi içinde yürütemeyeceğimiz de açık. Büyükşehir belediyeleri bugün bir bakanlıktan çok daha fazla bütçeyi yöneten kurumlar haline gelmiştir" ifadelerine yer verdi.

Pyramids Grup Fuarcılık Genel Müdürü Tolga Tezel, yurt dışından 400’e yakın belediye başkanı ve valiyi Antalya’da ağırladıklarını kaydetti. Fas’tan 50 kişilik heyetin yanı sıra, Azerbaycan, Kıbrıs, Körfez ülkelerinden çok sayıda belediye başkanının fuara katıldığını aktaran Tezel, "Bu fuardan yurt dışına açılım yapıyoruz. İhracata önemli bir katkı sağlayacak. Antalya’nın Türkiye’deki en önemli fuar merkezlerinden biri olmasını hedefliyoruz. İlk günden 4 bin 500 kişi ziyaret etti. Fuar boyunca 25 bin kişilik ziyaret bekliyoruz" dedi.

Fuarda belediyelerin önemli projelerini tanıttığını ifade ede Tezel, ağırlıklı olarak şehrin görünüşüne katkı sağlayacak çalışmaların sergilendiğini kaydetti. Konuşmaların ardından, Vali Türker ve beraberindeki protokol fuarın açılış kurdelesini kesti. 18 Mart’a kadar açık kalacak fuarın en ilgi çekici standı, Kepez Belediyesi’nin ’Kent Parkı’ olarak düzenlediği Dokuma Fabrikası alanı oldu. Stantta sergilenen Devrim Otomobili ziyaretçilerin ilgi odağı oldu. Vali Türker ve protokol üyeleri belediyelerin stantlarını gezip, çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Türkiye Belediyeler Birliği ile Akdeniz Belediyeler Birliği'nin işbirliğiyle gerçekleştirilen fuarı Türkiye'nin yanı sıra Fas, Kosova, Kırgızistan, Azerbaycan, Irak, Suudi Arabistan, Umman, Pakistan, Karadağ, Makedonya, Lübnan, Filistin, Arnavutluk, Kuveyt ve Kuzey Kıbrıs'tan belediye başkanları, valiler, ticaret odalarının üst düzey delegeleri de ziyaret ediyor.

FUAR DÜNYASI-ÖZEL

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Fuar Takvimi

27 Haziran 30 Haziran

BAKAF 2018 Batı Karadeniz Turizm Tanıtım

İstanbul Fuar Merkezi Yeşilköy

İstamonu Fuarcılık Hizmetleri Ltd. Şti.

27 Haziran 30 Haziran

Gapshoes 27.Uluslararası Ayakkabı, Terli

OFM Ortadoğu Fuar Merkezi Gaziantep

Akort Tanıtım Organizasyon ve Fuarcılık Ltd. Şti.

28 Haziran 01 Temmuz

Derix / Deri ürünleri Fuarı

Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi Merinos Bursa

Network Fuarcılık Ltd.Şti.

29 Haziran 03 Temmuz

Ordu 10.Yapı Dekorasyon Ürünleri ve Doğa

Ordu Belediyesi Fuar Alanı

Ege Fuarcılık Org. Rek. ve Yayın Ltd. Şti.

01 Temmuz 10 Temmuz

Tatvan Doğu Anadolu Sanayi ve Ticaret Fu

Tatvan Doğu Anadolu Fuar Alanı Bitlis

1-Ajansasya Fuarcılık Org. Ltd. Şti. 2-New İpekyolu Fuarcılık Org. San.Tic.Ltd.Şti.

03 Temmuz 05 Temmuz

SEDEC TÜRKİYE-Anayurt, Sınır ve İç güven

ATO Kongre ve Sergi Sarayı Ankara

Luna fuarcılık Ticaret A.Ş.

04 Temmuz 07 Temmuz

JUNIOSHOW Bursa 11.Uluslararası Bebe ve

Bursa Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi

Tüyap Bursa Fuarcılık A.Ş.

11 Temmuz 15 Temmuz

18. Karadeniz Sanayi ve Ticaret Fuarı (K

Ordu Belediyesi Fuar Alanı

Ege Fuarcılık Org. Rek. ve Yayın Ltd. Şti.

11 Temmuz 15 Temmuz

4.Gıda, Tarım ve Hayvancılık İhtisas Fua

Ordu Belediyesi Fuar Alanı

Ege Fuarcılık Org. Rek. ve Yayın Ltd. Şti.

11 Temmuz 15 Temmuz

EDİRNE Gıda, Tarım, Hayvancılık, Sanayi

Edirne Fuar Alanı

Renkli Fuarcılık Ltd. Şti.

17 Temmuz 20 Temmuz

35.Uluslararası İstanbul Anne Bebek Çoc

İstanbul Fuar Merkezi Yeşilköy

UBM ICC Fuarcılık ve Organizasyon Tic. A.Ş.

30 Temmuz 05 Ağustos

1.Çorlu Trakya Balkan Ülkeleri, Hazır Gi

Çorlu Yeni Fuar Alanı

Renkli Fuarcılık Ltd. Şti.

Özel Röportaj

Yazarlar

2017 Yılında katıldığınız Fuarlar Nasıl geçti?

  • Kötü
  • Çok Kötü
  • Çok İyi
  • Daha iyi olabilirdi
  • İyi