TÜRSAB Başkanı Ulusoy: Bankalar anlayışlı olup tefeciliği bıraksın

TÜRSAB Başkanı Ulusoy: Bankalar anlayışlı olup tefeciliği bıraksın

ACE of M.I.C.E Fuarı'nın açılışında konuşan ve hükümet ve bankalardan beklentileri olduğunu dile getiren TÜRSAB Başkanı Başaran Ulusoy, "Önce morale ihtiyacımız var. İkinci olarak bankaların anlayışlı olup tefeciliği bırakmalı. Devletin de anlayışlı olması lazım. SGK ve kredilerde zorlukların aşılması lazım" dedi.

ACE of M.I.C.E Exhibition Kongre, Toplantı ve Etkinlik Sektörü Fuarı'nın açılışında konuşan ve Ankara'da meydana gelen terör saldırısını kınayarak konuşmasına başlayan TÜRSAB Başkanı Ulusoy, "Terör insanlığa karşı yapılan bir hadise. Türkiye bir türbülanstan geçiyor. Güvenlik algısını etkileyen gelişmeler oluyor. Savaşın barışa dönüştüğü Çanakkale'de kendini gösteren birlik ve beraberliğe ihtiyacımız var. Bu mesele hükümetin, belediyenin işi değil bu ülkede yaşayan 77 milyon insanın meselesidir. Şiddetle kınıyorum" dedi.

2015'te 2 milyonun üstünde insan kongre turizmi için geldiğini, 2 milyar 388 milyon dolar kongre turizmi geliri elde edildiğini ifade eden Ulusoy şunları kaydetti: "Deniz, kum ve güneş son dakika ile kendini kurtarabilir ama kongre turizmi öyle değil. Bugün aynı anda 35 bin kişiye kongre yapabilen bir şehir İstanbul. Hükümet'ten beklediğimiz bazı destekler var. Önce morale ihtiyacımız var. İkinci olarak bankaların anlayışlı olup tefeciliği bırakması lazım. Devletin de anlayışlı olması lazım. SGK ve kredilerde zorlukların aşılması lazım. Bu salonların dolu olması lazım. 

Bu salon dolu olursa Topkapı, Ayasofya ve Kapalıçarşı da doluyor. Bizim vazifemiz siyasi otoriteye yurtdışında itibar kazandırmaktır. Başka gidecek yerimiz yok. THY 288 noktaya uçuyor. Dıştan dışa 300 milyon yolcu taşıyor. 300. uçağını almış durumda. Gelecek günlerin aydınlık olduğunu düşünüyorum."

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Fuar Takvimi

Özel Röportaj

Yazarlar

2017 Yılında katıldığınız Fuarlar Nasıl geçti?

  • Kötü
  • Çok Kötü
  • Çok İyi
  • Daha iyi olabilirdi
  • İyi