SSTD çalıştayında Fuarcılık sektörünün geleceği masaya yatırdı

SSTD çalıştayında Fuarcılık sektörünün geleceği masaya yatırdı

Fuarcılık Sektörünün Geleceği, Sergileme ve Stand Tasarımcıları Derneğinin düzenlendiği çalıştayda masaya yatırıldı. Fuarcılık sektörünün önde gelen isimlerinin yaptığı çarpıcı açıklamalar çalıştaya mührünü vurdu.

SSTD Çalıştayı-Foto Galeri
Panelin ilk bölümünde Bu Stand'da İş ve Tasarım Var konusu ile Sinan Meriç, Dr. Meriç Yıldırım, Ömer Okan ve Cüneyt Işıngör çeşitli üniversitelerden gelen öğrenciler ile fuar ve stantlar hakkında bilgi paylaşımı yaptılar. Soru cevaplar ile panelin ilk bölümü sona erdi.

Panelin ikinci kısmında Moderatörlüğünü UFİ operasyonlardan sorumlu direktör Sonia Thomas'ın yaptığı Fuarcılık Sektörünün Geleceği konu başlığı ile TÜYAP Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Ünal,İstanbul Dünya Ticaret Merkezi Genel Müdürü A. Rüştü Argıt, Hannover Fairs Turkey Fuarcılık Genel Müdürü Alexander Kuhnel ,ITE  Bölge Direktörü Vincent Brain konuklarıydı.

Panelin üçüncü bölümünde Moderatörlüğünü Sergileme ve Stand Tasarımcıları Derneği Başkanı Kemalettin Solmaz'ın yaptığı Fuar,Kongre Ve Etkinlik Alanlarında Stand Ve Geçici Yapıların Tarif Edilmesi konu başlığı ile IFES başkanı Voicu Sferdianu, Yem Fuarcılık&ITE Turkey Genel Müdürü Burcu Başer, Haliç Kongre Merkezi Handan Boyce,Zed Etkinlik Yönetimi Ve Danışmanlığı Yönetici Ortak Ve Genel Koordinatör Safa Ünal,Sedef Grup Kurucu Ortak&İcra Kurulu Üyesi Gökhan Akbulut ve Atatürk Kongre Ve Kültür Merkezi Mali Müşavir Binted Ltd.Şti Yöneticisi Birgül Yıldız Günay konuklarıydı.

Panelin dördüncü bölümünde Moderatörlüğünü Sergileme ve Stand Tasarımcıları Derneği Başkanı Kemalettin Solmaz'ın yaptığı Stand Ve Geçici Yapıları İnşa Eden Şirketlerin Kriterlerinin belirlenmesi konu başlığı ile IFES başkanı Voicu Sferdianu, TÜYAP Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Ünal, Sergileme ve Stand Tasarımcıları Derneği Başkan Yardımcısı İnşaat Mühendisi Volkan Demirci, Mercedes-Benz Türk A.Ş.Müşteri Yönetimi ve Ticari Araçlar Pazarlama İletişim Müdürü Gamze Şulen,UBM İstanbul Operasyon Müdürü Erhan Berkmen konuklarıydı.

Turizm Medya Grubu Kurucusu ve Genel Müdürü Volkan Ataman Ace Of Mice 2016 Fuarına 15.000'e yakın kişi bekliyoruz, Fuar sektörü Mice sektörü için çok değerlidir dedi.  

TÜYAP Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Ünal, Tüyap bu yıl 37.yılını kutladı, Türkiye'de 6 fuar merkezi yönetiyoruz.730 çalışanımız var Fuar alanımız da yılda 80-85 arası fuar düzenleniyor 70 farklı ülkeden gelen katılımcıları ağırlıyoruz. İstanbul her şeye rağmen bölgenin en güvenli yeri, yetişmiş insan gücü, THY’nin 250 noktadan ulaşım yapması, yatırım ve ham maddelerin sergilenmesi noktasında çok önemli bir konumda bulunuyor.

Sedef Grup Kurucu Ortak&İcra Kurulu Üyesi Gökhan Akbulut, Stand kurulumlarında zamana karşı bir yarışımız var kaybetmek gibi bir şansımız yok.En önemli dikkat etmemiz gereken nokta insanların güvenliğinin sağlanması stand kurulumunda çalışan personelin,fuar zamanında katılımcıların ve ziyaretçilerin can güvenliğinin olduğu stand çalışması gerçekleştirmek. Firmaların sadece ürünleriyle değil de standları ile öne çıktıkları bir dönemdeyiz.Ülkemizde ki fuar takviminden dolayı çok kısa zamanda çok hızlı işler yapmamız gerekiyor.İyi planlanmış bir stand ile alana gitmek durumundayız.

Atatürk Kongre Ve Kültür Merkezi Mali Müşavir Binted Ltd.Şti Yöneticisi Birgül Yıldız Günay, Standı en önemli etkileyen madde bütçedir. Güvenlik bizler içinde çok önemli bir konudur. Adaletli rekabet alanı  yok tecrübesiz kişiler yapılar kuruyor aynı fuar alanının da aynı fuarda bir tarafta tüm iş güvenliği önlemlerini almış bir ekip çalışırken karşı stand alanında spor ayakkabı ile baretsiz çalışan kişiler görüyoruz dedi. 

FUAR DÜNYASI DERGİSİ ÖZEL SSTD Çalıştayı-Foto Galeri

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Fuar Takvimi

Özel Röportaj

Yazarlar

2017 Yılında katıldığınız Fuarlar Nasıl geçti?

  • Kötü
  • Çok Kötü
  • Çok İyi
  • Daha iyi olabilirdi
  • İyi