​Bursa 14. Kitap Fuarı Kitapseverlerle Buluştu

​Bursa 14. Kitap Fuarı Kitapseverlerle Buluştu

TÜYAP Bursa Fuarcılık tarafından, Türkiye Yayıncılar Birliği ve Bursa Ticaret ve Sanayi Odası işbirliğiyle, KOSGEB, Bursa Büyükşehir Belediyesi ve Uludağ Üniversitesi’nin destekleri ile hazırlanan Bursa 14. Kitap Fuarı açıldı.


TÜYAP Bursa Fuarcılık tarafından, Türkiye Yayıncılar Birliği ve Bursa Ticaret ve Sanayi Odası işbirliğiyle, KOSGEB, Bursa Büyükşehir Belediyesi ve Uludağ Üniversitesi’nin destekleri ile hazırlanan Bursa 14. Kitap Fuarı açıldı. Bu yıl 300 yayınevi ve sivil toplum kuruluşunun katılımıyla gerçekleşen Bursa Kitap Fuarı, söyleşi, panel ve çocuk etkinlikleri gibi 80 kültür etkinliğine ev sahipliği yapacak. 27 Mart 2016 Pazar akşamına kadar düzenlenecek imza günleri ve etkinliklerde yüzlerce yazar okurlarıyla buluşacak. 

ERSÖZLÜ: 300 BİN ZİYARETÇİ BEKLİYORUZ

TÜYAP Bursa Fuarcılık Genel Müdürü İlhan Ersözlü, TÜYAP Bursa Fuarcılık olarak 14 yıldır devam ettirdiklerini belirterek, “Bursa kitap fuarını bu gün açtık. 27 Mart gününe kadar devam edecek fuara bu yıl 300 yayınevi katılıyor. 600 yazar fuarın son gününe kadar kitapseverlerle buluşacak. Ayrıca 80 etkinlik düzenlenecek. Yazarlar, siyasetçiler, eleştirmenler sanatçılar da 9 gün boyunca Bursa kitap fuarında olacak. Ayrıca bu fuarla eş zamanlı olarak da önümüzdeki hafta 22 Mart salı günü de Bursa eğitim fuarını açacağız ve bu fuarda 75 civarında eğitim kurumu katılarak okullar kendilerini tanıtacak.” dedi. Geçen sene 300 bin civarında kişinin fuarı ziyaret ettiğini belirten Ersözlü, bu yılda yine 300 bin civarında ziyaretçi beklediklerini sözlerine ekledi.

VATANDAŞLAR FUAR İYİ AMA SAKİN 

Vatandaşlar ise fuarı çok beğendiklerini belirterek geçen senelere göre sakin geçtiğini ifade etti. Her yılı fuara geldiğini anlatan Aysena Nurgaz, “Ben her yıl geliyorum ama bu yıl daha güzel görünüyor. Sevdiğimiz yazarlar daha çok gelmiş. Geçen senelere göre kalabalık biraz az, bunda da son bombalama olaylarının etkisi olabilir.” dedi.  Her yıl fuarın geldiğini anlatan Hüseyin Üçyol ise şunları kaydetti: “Ailecek kitap okumayı çok seviyoruz dolayısıyla her yıl geldiğimiz bir fuar. Fuarın ilk günü dolayısıyla çok kalabalık yok. Sanıyorum yarın daha çok kalabalık olur.” dedi

FUAR DÜNYASI...

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Fuar Takvimi

16 Ocak 19 Ocak

IF Wedding Fashion İzmir

Fuar İzmir - Gaziemir İzmir

İZFAŞ İzmir Fuarcılık Hizmet. Kültür ve Sanat İşleri. Tic.A.Ş

16 Ocak 20 Ocak

Gapfood 14.Gıda, Gıda Teknolojileri ve A

OFM Ortadoğu Fuar Merkezi Gaziantep

Akort Tanıtım Organizasyon ve Fuarcılık Ltd. Şti.

16 Ocak 20 Ocak

Gaptarım Tarım, 9.Tarım Teknolojileri ve

OFM Ortadoğu Fuar Merkezi Gaziantep

Akort Tanıtım Organizasyon ve Fuarcılık Ltd. Şti.

17 Ocak 20 Ocak

Anfaş Hotel Equipment - 29.Uluslararası

Antalya Fuar Merkezi

Anfaş Antalya Fuarcılık İşletme ve Yatırım A.Ş.

17 Ocak 20 Ocak

Anfaş Food Product - 25.Uluslararası Gı

Antalya Fuar Merkezi

Anfaş Antalya Fuarcılık İşletme ve Yatırım A.Ş.

18 Ocak 21 Ocak

Exponazagro Tarım, Hayvancılık, ve Gıda

Nazilli Eşref Özel Kapalı Çok Amaçlı Alanı Aydın

Elit Fuarcılık Hizmetleri Ltd.Şti.

23 Ocak 28 Ocak

CNR İMOB 2018- İstanbul Mobilya Fuarı

İstanbul Fuar Merkezi Yeşilköy

İstanbul Fuarcılık A.Ş.

25 Ocak 28 Ocak

EMITT 2018 22.Doğu Akdeniz Uluslararası

Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi İstanbul

E Uluslararası Fuar ve Tanıtım Hizmetleri A.Ş.

Özel Röportaj

Yazarlar

2015 Yılında katıldığınız Fuarlar Nasıl geçti?

  • Kötü
  • Çok Kötü
  • Çok İyi
  • Daha iyi olabilirdi
  • İyi