MATSO’dan işçi ve işvereni buluşturacak fuar

MATSO’dan işçi ve işvereni buluşturacak fuar

Antalya’nın Manavgat ilçesi’nde çeşitli sivil toplum kuruluşlarının katılımı ile işçi ve işvereni buluşturacak fuar organizasyonu gerçekleştirilecek.

Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası (MATSO), Manavgat Belediyesi, Manavgat Meslek Yüksek Okulu (MYO), Türkiye İş Kurumu (İŞKUR), İnsan Kaynakları Yöneticileri (İNKAY) ve Manavgat Sanayici ve İş Adamları Derneği (MASİAD) işbirliği ile işçi ve işvereni buluşturacak fuar ‘Manavgat’ta İş Var’ sloganı ile organize edilecek. Toplantıya MATSO Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Boztaş, Manavgat Belediye Başkan Yardımcısı HASAN Şimşek, Manavgat MYO Müdürü Prof. Dr. Hacer Bakır Sert ve davetliler katıldı.

FUAR İLÇEMİZE CİDDİ KATKILAR SAĞLAR

Toplantıda Konuşan MATSO Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Boztaş, Manavgat’ta 6 kurum tarafından ortaklaşa yapılan işçi ve işvereni buluşturacak fuarın önemli olduğunu belirtti. Başkan Boztaş, ilki gerçekleşecek olan fuarın hem işçi hem de işveren için önemine değindi. Başkan Boztaş, “Gerçekleştirmeyi planladığımız fuarımız öncesinde ilk toplantımızı gerçekleştirdik. 6 kurumun katılımı ile gerçekleştirilecek organizasyonun güzel ve verimli geçmesini bekliyoruz. Fuarımız bölgemize, ilçemize ve üyelerimize katkı sağlayacaktır. Herkese hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

“HEM İŞÇİ HEM DE İŞVEREN AÇISINDA ÖNEMLİ BİR ORGANİZASYON OLACAK”

Fuarında işçi ve işvereni buluşturacaklarını söyleyen Manavgat belediye Başkan Yardımcısı Hasan Şimşek, “İşçi ve işveren buluşması ülkemizin içinde bulunduğu ekonomik sıkıntı ve bir takım sosyal olaylardan dolayı işçi ve işveren açısından sıkıntılı günler geçirmekteyiz. Bu fuarda işçilerimiz kendilerini daha iyi ifade edebilerek iş bulma şansları, işverenlerimizin de daha iyi hizmet alabileceği personelleri temin etme adına önem arz edeceğini tahmin ediyorum. Manavgat Belediyesi olarak biz hem sosyal hem de kültürel etkinlerin içinde var olmayı ve tüm kurumlarla işbirliği içerisinde olmayı öncelikli olarak görüyoruz” diye konuştu.

“İŞ BULMAK İSTEYEN HERKESE AÇIK”

Manavgat MYO Müdürü Hacer Bakır Sert ise Manavgat’ta işe ihtiyacı olan ya da daha iyi iş bulmak isteyen herkese açık olacak bir fuar organize edeceklerini söyledi. Sert, “Manavgat’ta işe ihtiyacı olan ya da daha iyi iş bulmak isteyen herkese açık olacak işçi ve işverenin buluşması olan bir fuarı organize ediyoruz” dedi.

“FUAR, İŞÇİLERE SEÇME ŞANSI İŞVERENE DE KALİFİYE ELAMAN BULMA ŞANSI VERECEK”

İNKAY Genel Sekreteri ve Manavgat Sorumlusu Cemile Akbulut ise fuarın işçilere seçme şansı, işverene de kalifiye elaman bulma şansı vereceğini belirterek işçi ve işvereni bir araya getirecek güzel bir organizasyon olacağını söyledi. Akbulut, “Güzel ve büyük bir organizasyon gerçekleştirdiğimizi düşünüyorum. Fuarımızın amacı işçi ve işverenleri bir araya getirmek. İşçilere seçme şansı yani kendilerine en uygun en rahat ve performanslarını en güzel şekilde gösterebilecekleri bir iş, işverene de kalifiye elaman bulma şansı verecektir” diye konuştu.

“FUAR İLE NİTELİKLİ İŞGÜCÜNÜN ÇEKİLMESİ SAĞLANACAKTIR”

İŞKUR Manavgat Müdürü Yavuz Ayna ise fuarda, firmaların aradıkları işgücü ile buluşacaklarını belirterek, işçi ile insan kaynakları yöneticilerinin kaynaşması sağlanacağını söyledi. Fuarın, firmalar arası işbirliğine katkı sağlayacağına da değinen Ayna “ Fuar firmaların kendilerini tanıtmalarına olanak sağlanacaktır, etkinliğe nitelikli işgücünün çekilmesi sağlanacaktır. Bu fuarın düzenlenmesinde büyük emeği geçen tüm paydaş kurumlara teşekkür ederim” dedi.

“İŞSİZLİK YÜZDE 11’LERE VARARAK ÇİFT HANELİ RAKAMLARA ULAŞTI”

MASİAD Başkanı Turgay Akar ise iş gücü arz edenlerle iş gücü talep edenleri karşılıklı bir araya getirmek amacıyla böyle bir fuarı organize ettiklerini belirterek fuar ile herkesin istediği iş günün sağlanması amaçladıklarını söyledi. Akar, “SGK verilerine göre Manavgat’ımızda yazın 85 bin kışın ise 57 bin SGK’lı personelimiz var. Türkiye ortalamasında işsizlik yüzde 11’lere vararak çift haneli rakamlara ulaştı. İlçemizde ise kış aylarında bu oran çok daha yukarılara çıkıyor. Özellikle turizm sektöründen kaynaklanan yazın çalışan personelin kışın çalışmaması Manavgat’ın sosyal anlamda en önemli problemlerinden bir tanesi. Ancak kalifiye personelin seçimi anlamında çok önemli olduğunu düşünüyorum. Personellerimiz bir kış atlattı. İşverenlerle karşı karşıya gelerek kendileri ifade ederek iş sahibi olacaklarını düşünüyorum” diye konuştu.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Fuar Takvimi

25 Eylül 30 Eylül

Diyarbakır 6.Kitap Fuarı 2018

Tüyap Diyarbakır Fuar ve Kongre Merkezi

Tüyap Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş.

26 Eylül 29 Eylül

CNR HOME&DESIGN

İstanbul Fuar Merkezi Yeşilköy

Pozitif Fuarcılık A.Ş.

26 Eylül 29 Eylül

Hometex 2018

İstanbul Fuar Merkezi Yeşilköy

İstanbul Fuarcılık A.Ş.

26 Eylül 29 Eylül

5.Uluslararası Sleep Well Expo 2018

İstanbul Fuar Merkezi Yeşilköy

Voli Fuar Hizmetleri A.Ş.

26 Eylül 30 Eylül

Samsun 4.Tarım Fuarı 2018

Tüyap Samsun Fuar ve Kongre Merkezi

Tüyap Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş.

27 Eylül 29 Eylül

4.Uluslararası Tekstil ve Konfeksiyon Ma

Kahramanmaraş Belediye Fuar Merkezi

ECR Fuarcılık Ltd. Şti

27 Eylül 29 Eylül

Promosyon Show İstanbul Fuarı

Pulman Convention Center- Yenibosna İstanbul

Sky Fuarcılık A.Ş.

27 Eylül 29 Eylül

İstanbul Uluslararası Buluş Fuarı

Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı İstanbul

Afanya Fuarcılık Ltd. Şti

27 Eylül 30 Eylül

İzmir Emlak Gayrımenkul ve Yatırım Fuarı

Fuar İzmir Alanı - Gaziemir

Elit Fuarcılık Hizmetleri Ltd.Şti.

27 Eylül 30 Eylül

AIREX -İstanbul Airshow 12.Uluslarar

Atatürk Havalimanı A 14 Apronu İstanbul

MİNT Fuarcılık ve Organizasyon A.Ş.

27 Eylül 30 Eylül

9.Van Turizm ve Seyahat Fuarı

Ortadoğu Expo Fuar ve Kongre Merkezi Van

Ajansasya Fuarcılık Org. Ltd. Şti.

27 Eylül 30 Eylül

Farmers' Fairs -Batı Karadeniz 3.Gıda,

Çaycuma Fuar Alanı Zonguldak

Expolink Fuarcılık Hizmetleri Tic.A.Ş.

27 Eylül 30 Eylül

Türk Diş Hekimleri Birliği Expodental 20

ATO Kongre ve Sergi Sarayı Ankara

Türk Diş Hekimleri Birliği Fuar ve Org. Ltd. Şti.

28 Eylül 07 Ekim

Manisa Kitap Fuarı

Manisa Belediyesi Fuar Merkezi

SNS Fuarcılık Tan. Org. Rek. Yay. San. Tic. Ltd. Şti

Özel Röportaj

Yazarlar

2017 Yılında katıldığınız Fuarlar Nasıl geçti?

  • Kötü
  • Çok Kötü
  • Çok İyi
  • Daha iyi olabilirdi
  • İyi