​BTSO Üyeleri 1 Ayda 3 Ayrı Fuara Çıkarma Yaptı

​BTSO Üyeleri 1 Ayda 3 Ayrı Fuara Çıkarma Yaptı

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO), Küresel Fuar Acentesi Projesi ile üyelerini dünyanın en önemli fuar organizasyonlarıyla buluşturmaya devam ediyor. Proje kapsamında BTSO üyeleri Mart ayında Almanya ve İtalya’daki 3 ayrı fuar organizasyonuna katılarak sektörlerindeki yenilikleri yakından inceleme fırsatı yakaladı.

BTSO’nun makro projelerinden birisi olan Küresel Fuar Acentesi Projesi hız kesmiyor. KOSGEB’in de destekleriyle 2015 yılında düzenlenen 33 fuar organizasyonuna bin 500 üyesini taşıyan BTSO, 2016 yılında da sektörlerin en prestijli fuarlarına organizasyonlar düzenlemeye devam ediyor. Proje kapsamında Mart ayında Almanya ve İtalya’da düzenlenen 3 ayrı fuar organizasyonuna katılım sağlayan BTSO üyeleri, sektörlerindeki gelişmeleri yakından takip etme fırsatı yakaladı.

İKLİMLENDİRME TEKNOLOJİLERİ SEKTÖRÜNÜ BULUŞTURAN FUAR

İtalya’nın Milano şehrinde düzenlenen MCE Mostra Fuarı, iklimlendirme teknolojileri sektöründe faaliyet gösteren firmaları bir araya getirdi. İki yılda bir düzenlenen fuara BTSO üyeleri yoğun katılım gösterdi. Sektörün en önemli fuarı olarak gösterilen organizasyona BTSO 36. Komite ve Heyet Başkanı Ömer Kaya başkanlığında katılan BTSO heyeti, sektörlerindeki rekabeti daha iyi tanıma imkanı buldu. Dünyanın dört bir yanından 2 bin 100 katılımcının ürünlerini sergilediği fuarı 100 bine yakın sektör profesyoneli ziyaret etti.

ALMANYA’DA İKİ ÖNEMLİ FUAR

Proje ile BTSO üyeleri Mart ayında Almanya’da düzenlenen iki ayrı fuarı ziyaret etme imkanı yakaladı. Kozmetik sektöründe faaliyet gösteren firma temsilcileri, BTSO Yönetim Kurulu Üyesi İlker Duran başkanlığında Dusseldorf şehrinde düzenlenen Beauty Dusseldorf Fuarı’nı, aydınlatma ve inşaat sektöründe faaliyet gösteren firma temsilcileri ise Yönetim Kurulu Üyesi Şakir Umutkan başkanlığında Frankfurt’ta düzenlenen Lihgt&Building Fuarı’nı mercek altına aldı.

KOZMETİK SEKTÖRÜNDEKİ YENİ TRENDLERİ İNCELEDİLER

40 farklı ülkeden yaklaşık bin 500 firmanın stant açtığı Beauty Dusseldorf Fuarı’nı 55 binden fazla sektör temsilcisinin ziyaret ettiğini ifade eden BTSO Yönetim Kurulu Üyesi İlker Duran, fuarın kozmetik sektöründe dünyadaki trendleri belirleyen en önemli organizasyonlardan birisi olduğunu söyledi. Duran, “Sektörde faaliyet gösteren 15 firma temsilcimizle hem fuarı yakından inceleme fırsatı yakaladık, hem de önemli ziyaretler ve işbirliği görüşmeleri gerçekleştirdik. Ziyaretçilerimizin ufkunu açarak uluslararası işbirliği imkanları sunan bu projemizden tüm üyelerimizin faydalanmasını istiyoruz” dedi.

SEKTÖR PROFESYONELLERİNİ BİRARAYA GETİRDİ

Bu yılki ana teması ‘Enerji Verimliliği’ olan Light&Building Fuarı’na 26 kişilik heyetle katıldıklarını hatırlatan BTSO Yönetim Kurulu Üyesi Şakir Umutkan ise, “Fuar 200 binden fazla sektör profesyonelini bir araya getirdi. Ana ziyaretçi gruplarını mimarlar, tasarımcılar, planlamacılar, mühendisler ve zanaatkârların oluşturduğu fuara 63 Türk firması katılım sağladı. Bizler de Bursa iş dünyası olarak sektörün dünyadaki durumunu yerinde inceleyerek firmalarımızın dış ticaretini artıracak çalışmalar gerçekleştirdik” diye konuştu.

Küresel Fuar Acentesi Projesi kapsamında BTSO tarafından düzenlenen fuar organizasyonlarına KOSGEB de destek sağlıyor. KOSGEB tarafından proje kapsamındaki fuar organizasyonuna katılan firmaların ulaşım, konaklama, tercümanlık, rehber ve fuar giriş ücretleri için 2 bin TL’ye kadar yüzde 50 oranında destek sağlanıyor. 

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Fuar Takvimi

Özel Röportaj

Yazarlar

2017 Yılında katıldığınız Fuarlar Nasıl geçti?

  • Kötü
  • Çok Kötü
  • Çok İyi
  • Daha iyi olabilirdi
  • İyi