MARBLE Uluslararası Doğal Taş ve Teknolojileri Fuarı BAŞLADI

MARBLE Uluslararası Doğal Taş ve Teknolojileri Fuarı BAŞLADI

Türkiye’nin en büyük fuar kompleksi Fuar İzmir, açılışının 1. yılını, alanında dünyanın en büyük 3 fuarından biri olan MARBLE ile birlikte kutladı. 32 ülkeden 193'ü yabancı 1103 firmanın katıldığı fuar, 26 Mart'a kadar sürecek.

MARBLE Uluslararası Doğal Taş ve Teknolojileri Fua-Foto Galeri
İzmir, mermer ve doğal taş sektöründe dünya çapında bir buluşmaya daha ev sahipliği yaptı. İzmir Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde İZFAŞ tarafından düzenlenen MARBLE Uluslararası Doğal Taş ve Teknolojileri Fuarı, Türkiye’nin en büyük ve en modern alanı Fuar İzmir’de kapılarını 22. kez açtı. Açılışa çok sayıda siyasetçi, belediye başkanı ve sektör temsilcisi katıldı. Konuklarıyla birlikte stantları ziyaret eden İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, daha sonra Fuar İzmir’in birinci yıldönümü pastasını kesti.

Yüzde 12 büyüdü

Dünyanın ilk üç mermer fuarı arasında yer alan  MARBLE'ın bu yıl 22.'sini düzenlediklerini aynı zamanda Fuar İzmir'in de birinci yaşını kutladıklarını belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, "MARBLE fuarımızda bu yıl diğer yıla göre yaklaşık yüzde 12 büyüme sağladık. Çok iyi başladık. Çok iyi gidiyoruz. Fuar İzmir ile birlikte 2016 yılı başından bu yana diğer fuarlarımızda da ortalama yüzde 100, yüzde 150 büyüme sağladık.  Büyük Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk'ün gösterdiği hedef doğrultusunda İzmir'de fuarcılığı geliştirmeye çalışıyoruz. Dünya kentleri ile yarışırken,  yerel kalkınmada da ülkemize örnek olacak çalışmalar gerçekleştiriyoruz.  İzmir'de bugün uzun süredir olmadığı kadar birlik, beraberlik ve dayanışma var. Bu hem içinde bulunduğumuz durumun aşılmasında, hem İzmir'in kalkınmasında en önemli gücümüz ve desteğimiz" diye konuştu. 

Rakamlarla MARBLE 2016

Geçtiğimiz yıl 119 bin metrekare alanda düzenlenen fuar,  bu yıl 139 bin metrekare alanda organize edildi. 22. MARBLE'da  193’ü yabancı toplam 1.103 katılımcı, 1700 farklı noktada yer alıyor. Türkiye’nin doğal taş çıkan her bölgesinden ve dünyanın dört bir yanından gelen ağırlıkları 10 ile 30 ton arasında değişen işlenmiş, yarı işlenmiş ve ham olmak üzere yaklaşık 15 bin ton doğal taş fuarda sergileniyor. Dünyada alanında düzenlenen fuarlar içinde ilk 3’te yer alan MARBLE İzmir’de doğal taşlar ile fabrika makineleri, ocak-iş makineleri, ekipmanları ve sarf malzemeleri sergileniyor. Fuar 4 gün açık kalacak. 

32 ülkeden katılım

Geçtiğimiz yıl 27 ülkeye ev sahipliği yapan MARBLE’a bu yıl Almanya, ABD, Avustralya, Azerbaycan, Birleşik Arap Emirlikleri, Belçika, Brezilya, Çin, Danimarka, Dubai, Endonezya, Fas, Fransa, Hindistan, Hollanda, Hong Kong, İngiltere, İran, İspanya, İsrail, İtalya, KKTC, Kore, Katar, Makedonya, Mauritius, Mısır, Rusya, Suudi Arabistan, Ukrayna, Vietnam ve Yunanistan olmak üzere 32 ülke katıldı. Yurt içinden 47 ilden firma fuarda yer alıyor. Öte yandan bu yıl açık alanda yer alan mermer işleme makinelerinin olumsuz hava şartlarından etkilenmemesi amacıyla alanın üzeri kapatıldı. Fuar İzmir D Holü ise mermer işleme yan sanayi ürünlerine ayrıldı. Büyük iş makineleri için Fuar İzmir’in fuar meydanı yeni alan olarak tahsise açıldı. Sadece profesyonel ziyaretçiye açık olan 22. MARBLE Uluslararası Doğal Taş ve Teknolojileri Fuarı, 26 Mart 2016 Cumartesi tarihine kadar ziyaret edilebilir.

FUAR DÜNYASI ÖZEL MARBLE Uluslararası Doğal Taş ve Teknolojileri Fua-Foto Galeri

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Fuar Takvimi

27 Haziran 30 Haziran

BAKAF 2018 Batı Karadeniz Turizm Tanıtım

İstanbul Fuar Merkezi Yeşilköy

İstamonu Fuarcılık Hizmetleri Ltd. Şti.

27 Haziran 30 Haziran

Gapshoes 27.Uluslararası Ayakkabı, Terli

OFM Ortadoğu Fuar Merkezi Gaziantep

Akort Tanıtım Organizasyon ve Fuarcılık Ltd. Şti.

28 Haziran 01 Temmuz

Derix / Deri ürünleri Fuarı

Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi Merinos Bursa

Network Fuarcılık Ltd.Şti.

29 Haziran 03 Temmuz

Ordu 10.Yapı Dekorasyon Ürünleri ve Doğa

Ordu Belediyesi Fuar Alanı

Ege Fuarcılık Org. Rek. ve Yayın Ltd. Şti.

01 Temmuz 10 Temmuz

Tatvan Doğu Anadolu Sanayi ve Ticaret Fu

Tatvan Doğu Anadolu Fuar Alanı Bitlis

1-Ajansasya Fuarcılık Org. Ltd. Şti. 2-New İpekyolu Fuarcılık Org. San.Tic.Ltd.Şti.

03 Temmuz 05 Temmuz

SEDEC TÜRKİYE-Anayurt, Sınır ve İç güven

ATO Kongre ve Sergi Sarayı Ankara

Luna fuarcılık Ticaret A.Ş.

04 Temmuz 07 Temmuz

JUNIOSHOW Bursa 11.Uluslararası Bebe ve

Bursa Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi

Tüyap Bursa Fuarcılık A.Ş.

11 Temmuz 15 Temmuz

18. Karadeniz Sanayi ve Ticaret Fuarı (K

Ordu Belediyesi Fuar Alanı

Ege Fuarcılık Org. Rek. ve Yayın Ltd. Şti.

11 Temmuz 15 Temmuz

4.Gıda, Tarım ve Hayvancılık İhtisas Fua

Ordu Belediyesi Fuar Alanı

Ege Fuarcılık Org. Rek. ve Yayın Ltd. Şti.

11 Temmuz 15 Temmuz

EDİRNE Gıda, Tarım, Hayvancılık, Sanayi

Edirne Fuar Alanı

Renkli Fuarcılık Ltd. Şti.

17 Temmuz 20 Temmuz

35.Uluslararası İstanbul Anne Bebek Çoc

İstanbul Fuar Merkezi Yeşilköy

UBM ICC Fuarcılık ve Organizasyon Tic. A.Ş.

30 Temmuz 05 Ağustos

1.Çorlu Trakya Balkan Ülkeleri, Hazır Gi

Çorlu Yeni Fuar Alanı

Renkli Fuarcılık Ltd. Şti.

Özel Röportaj

Yazarlar

2017 Yılında katıldığınız Fuarlar Nasıl geçti?

  • Kötü
  • Çok Kötü
  • Çok İyi
  • Daha iyi olabilirdi
  • İyi