​TG Expo Türk Tarım İhracatçısını Doğu Avrupa ile Buluşturuyor

​TG Expo Türk Tarım İhracatçısını Doğu Avrupa ile Buluşturuyor

TG Expo Uluslararası Fuarcılık A.Ş tarafından milli katılımı organize edilen Novi Sad Agricultural 2016 83 Uluslararası Tarım, Tarım Makinaları, Ekipmanları ve Hayvancılık Fuarı 16-18 Mayıs 2016 tarihleri arasında dünya tarım sektörü profesyonellerini buluşturuyor. Sırbistan'ın ve Doğru Avrupa'nın en verimli tarım arazisi olan Novi Sad'da gerçekleşecek olan bu fuar dünyanın en köklü tarım fuarı olma özelliğini de taşıyor.

Tarım ve hayvancılık sektöründeki firmalar, organik gıda üreticileri, tarım makinesi üreticileri ve ziraat mühendisleri gibi geniş bir katılımcı ve ziyaretçi profili olan fuar geçtiğimiz yıl 60 ülkeden tam 1.500 katılımcı firmayı ve 114.540 ziyaretçiyi ağırlamış bulunuyor. Yaklaşık 65.000 metrekarelik alanda gerçekleşecek olan fuara bu yıl Avusturya. Belçika, Bulgaristan, İtalya, Hırvatistan, Hollanda, Hindistan, Macaristan, Makedonya, Karadağ, Fransa, Almanya, Romanya, Slovenya başta olmak üzere dünyadan ve Türkiye'den birçok tarım sektörü firmasının katılım göstermesi bekleniyor.

Doğu Avrupa Tarım Sektörünün Kalbi Novi Sad'da Atıyor

Sırbistan dünya tarım ekonomisi içinde yüksek değere sahip olan bir ülke konumundadır. Tarım, Sırbistan ülke ekonomisinde nüfusun yüzde 24'ünün geçim kaynağıdır ve GSYİM'nın yüzde 7,9'unu oluşturmaktadır. Ayrıca, Sırbistan 4,2 milyon hektar ekilebilir araziyle tarım sektörünün daha da gelişmesi için önemli bir potansiyele sahiptir. Tarım sektöründe Sırbistan ihracatının yüzde 50'sini, ithalatının ise yüzde 45'lnl AB ülkeleriyle yapmaktadır. AB sürecinin başladığı 2009 yılından bu yana da tarım sektörü büyüme hedefleri 23 yeni kanunla hız kazanmıştır. Sırbistan hükümeti de tarım sektörünü geliştirmek için yabancı yatırımlara olumlu yönde bakmaktadır.

Bu yıl TG Expo Uluslararası Fuarcılık A.Ş milli katılımıyla Fimaks Makine Gıda ve Tarım, Hydro- Park Mühendislik Makine Novi Sad Agricultural 2016 Fuarı'nın katılımcı firmaları arasında yer alıyor. Balkanlar ve Doğu Avrupa pazarına girmek için doğru seçenek olan Novi Sad Agricultural Fuarı'yla katılımcılar ayrıca Ekonomi Bakanlığı'nın vermiş olduğu devlet teşviklerinden de yararlanacak.

2008 yılında uluslararası fuarcılık sektöründe faaliyet göstermek üzere fuarcılık deneyimleri 20 yılı aşan kurucuları tarafından İstanbul merkezli olarak kurulan firma, Fransa, Iran, Amerika, Katar, Brezilya, Mısır, Güney Afrika, Nijerya, Suudi Arabistan. Birleşik Arap Emirlikleri, Kuveyt, İngiltere ve Hindistan'da Türkiye'den milli ve bireysel fuar katılımlarını organize ediyor. Kısa sürede ciddi bir büyüme kaydeden TG Expo Uluslararası Fuarcılık Grubu, fuarlarda milli katılım organizasyonları yapmak için bakanlıktan akredite bir şirket olup; işletmelerin ihracat, büyüme, iş geliştirme ve markalaşma süreçlerine, organize ettiği küresel fuarlarla katkıda bulunmaya devam ediyor.

FUAR DÜNYASI DERGİSİ

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Fuar Takvimi

21 Mart 25 Mart

Doğu Marmara Kozmetik ve Kişisel Bakım F

Kocaeli BB Uluslararası Fuar Merkezi İzmit

Tüyap Anadolu Fuarları A.Ş.

28 Mart 29 Mart

Akıllı Şehirler Konferansı ve Fuarı

JW Marriott Hotel Ankara

MCI Fuarcılık Dış Ticaret Ltd. Şti

29 Mart 01 Nisan

6.İskele ve Kalıp ve Hareketli Platform

İstanbul Fuar Merkezi Yeşilköy

Demos Fuarcılık ve Org. A.Ş.

29 Mart 31 Mart

No Dig Expo Turkey- Altyapı ve Kazısız T

İstanbul Fuar Merkezi Yeşilköy

Demos Fuarcılık ve Org. A.Ş.

05 Nisan 07 Nisan

18 Yükseköğretim Tanıtım ve Eğitim Fuarı

Cam Piramit Sabancı Kongre ve Fuar Merkezi Antalya

Anfaş Antalya Fuarcılık İşletme ve Yatırım A.Ş.

05 Nisan 08 Nisan

Elazığ Düğün ve Konsept Fuarı

Fuar ve Sergi Alanı Elazığ

Gelecek Fuarcılık Hizmetleri Kültür Ve Sanat Etkinlikleri Paz. San Ve Tic Ltd. Şti.

12 Nisan 15 Nisan

Afyonkarahisar Tarım Hayvancılık ve Tarı

Kültürpark Belediye Fuar Alanı Afyonkarahisar

ART Fuar Org.Tic Ltd.Şti.

Özel Röportaj

Yazarlar

2017 Yılında katıldığınız Fuarlar Nasıl geçti?

  • Kötü
  • Çok Kötü
  • Çok İyi
  • Daha iyi olabilirdi
  • İyi