​TG Expo Türk Tarım İhracatçısını Doğu Avrupa ile Buluşturuyor

​TG Expo Türk Tarım İhracatçısını Doğu Avrupa ile Buluşturuyor

TG Expo Uluslararası Fuarcılık A.Ş tarafından milli katılımı organize edilen Novi Sad Agricultural 2016 83 Uluslararası Tarım, Tarım Makinaları, Ekipmanları ve Hayvancılık Fuarı 16-18 Mayıs 2016 tarihleri arasında dünya tarım sektörü profesyonellerini buluşturuyor. Sırbistan'ın ve Doğru Avrupa'nın en verimli tarım arazisi olan Novi Sad'da gerçekleşecek olan bu fuar dünyanın en köklü tarım fuarı olma özelliğini de taşıyor.

Tarım ve hayvancılık sektöründeki firmalar, organik gıda üreticileri, tarım makinesi üreticileri ve ziraat mühendisleri gibi geniş bir katılımcı ve ziyaretçi profili olan fuar geçtiğimiz yıl 60 ülkeden tam 1.500 katılımcı firmayı ve 114.540 ziyaretçiyi ağırlamış bulunuyor. Yaklaşık 65.000 metrekarelik alanda gerçekleşecek olan fuara bu yıl Avusturya. Belçika, Bulgaristan, İtalya, Hırvatistan, Hollanda, Hindistan, Macaristan, Makedonya, Karadağ, Fransa, Almanya, Romanya, Slovenya başta olmak üzere dünyadan ve Türkiye'den birçok tarım sektörü firmasının katılım göstermesi bekleniyor.

Doğu Avrupa Tarım Sektörünün Kalbi Novi Sad'da Atıyor

Sırbistan dünya tarım ekonomisi içinde yüksek değere sahip olan bir ülke konumundadır. Tarım, Sırbistan ülke ekonomisinde nüfusun yüzde 24'ünün geçim kaynağıdır ve GSYİM'nın yüzde 7,9'unu oluşturmaktadır. Ayrıca, Sırbistan 4,2 milyon hektar ekilebilir araziyle tarım sektörünün daha da gelişmesi için önemli bir potansiyele sahiptir. Tarım sektöründe Sırbistan ihracatının yüzde 50'sini, ithalatının ise yüzde 45'lnl AB ülkeleriyle yapmaktadır. AB sürecinin başladığı 2009 yılından bu yana da tarım sektörü büyüme hedefleri 23 yeni kanunla hız kazanmıştır. Sırbistan hükümeti de tarım sektörünü geliştirmek için yabancı yatırımlara olumlu yönde bakmaktadır.

Bu yıl TG Expo Uluslararası Fuarcılık A.Ş milli katılımıyla Fimaks Makine Gıda ve Tarım, Hydro- Park Mühendislik Makine Novi Sad Agricultural 2016 Fuarı'nın katılımcı firmaları arasında yer alıyor. Balkanlar ve Doğu Avrupa pazarına girmek için doğru seçenek olan Novi Sad Agricultural Fuarı'yla katılımcılar ayrıca Ekonomi Bakanlığı'nın vermiş olduğu devlet teşviklerinden de yararlanacak.

2008 yılında uluslararası fuarcılık sektöründe faaliyet göstermek üzere fuarcılık deneyimleri 20 yılı aşan kurucuları tarafından İstanbul merkezli olarak kurulan firma, Fransa, Iran, Amerika, Katar, Brezilya, Mısır, Güney Afrika, Nijerya, Suudi Arabistan. Birleşik Arap Emirlikleri, Kuveyt, İngiltere ve Hindistan'da Türkiye'den milli ve bireysel fuar katılımlarını organize ediyor. Kısa sürede ciddi bir büyüme kaydeden TG Expo Uluslararası Fuarcılık Grubu, fuarlarda milli katılım organizasyonları yapmak için bakanlıktan akredite bir şirket olup; işletmelerin ihracat, büyüme, iş geliştirme ve markalaşma süreçlerine, organize ettiği küresel fuarlarla katkıda bulunmaya devam ediyor.

FUAR DÜNYASI DERGİSİ

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Fuar Takvimi

16 Ocak 19 Ocak

IF Wedding Fashion İzmir

Fuar İzmir - Gaziemir İzmir

İZFAŞ İzmir Fuarcılık Hizmet. Kültür ve Sanat İşleri. Tic.A.Ş

16 Ocak 20 Ocak

Gapfood 14.Gıda, Gıda Teknolojileri ve A

OFM Ortadoğu Fuar Merkezi Gaziantep

Akort Tanıtım Organizasyon ve Fuarcılık Ltd. Şti.

16 Ocak 20 Ocak

Gaptarım Tarım, 9.Tarım Teknolojileri ve

OFM Ortadoğu Fuar Merkezi Gaziantep

Akort Tanıtım Organizasyon ve Fuarcılık Ltd. Şti.

17 Ocak 20 Ocak

Anfaş Hotel Equipment - 29.Uluslararası

Antalya Fuar Merkezi

Anfaş Antalya Fuarcılık İşletme ve Yatırım A.Ş.

17 Ocak 20 Ocak

Anfaş Food Product - 25.Uluslararası Gı

Antalya Fuar Merkezi

Anfaş Antalya Fuarcılık İşletme ve Yatırım A.Ş.

18 Ocak 21 Ocak

Exponazagro Tarım, Hayvancılık, ve Gıda

Nazilli Eşref Özel Kapalı Çok Amaçlı Alanı Aydın

Elit Fuarcılık Hizmetleri Ltd.Şti.

23 Ocak 28 Ocak

CNR İMOB 2018- İstanbul Mobilya Fuarı

İstanbul Fuar Merkezi Yeşilköy

İstanbul Fuarcılık A.Ş.

25 Ocak 28 Ocak

EMITT 2018 22.Doğu Akdeniz Uluslararası

Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi İstanbul

E Uluslararası Fuar ve Tanıtım Hizmetleri A.Ş.

Özel Röportaj

Yazarlar

2015 Yılında katıldığınız Fuarlar Nasıl geçti?

  • Kötü
  • Çok Kötü
  • Çok İyi
  • Daha iyi olabilirdi
  • İyi