Bursa İnşaat Fuarına Belediye Başkanlarından tam destek

Bursa İnşaat Fuarına Belediye Başkanlarından tam destek

İMSİAD, Kestel, Gürsu, Mudanya ve Nilüfer Belediye Başkanlarını ziyaret ederek 6-10 Nisan'da TÜYAP Fuar Alanı'nda düzenlenecek olan IRES Bursa Gayrimenkul Fuarı'na davet etti.

İMSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Namık Ziya Mescioğlu ve beraberindeki İMSAD üyeleri; Kestel Belediye Başkanı Yener Acar, Gürsu Belediye Başkanı Mustafa Işık, Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz ve Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey'i makamlarında ziyaret ederek, 6-10 Nisan'da düzenlenecek olan IRES Bursa Gayrimenkul Fuarı'na davet etti.Ziyaretler de konuşan İMSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Namık Ziya Mescioğlu, geçen yıl geliştirdikleri bir fikir sonucu Bursa'ya Gayrimenkul Fuarı kazandırmayı kararlaştırdıklarını söyledi. Geçen yıl gerçekleştirilen fuara 36 ülkeden 53 bin ziyaretçinin geldiğini belirten Mescioğlu, bu yıl hedeflerinin 60 bin ve üzeri olduğunu ifade etti.

ARTIK BURSA'DA DÜNYA'YI GEZEN MÜTEAHHİTLER VAR 

Bursalı müteahhitlerinin kendini yenilemek ve geliştirmek için Dünya'ya açıldığını vurgulayan Mescioğlu, "Artık Bursa'da Dünya'yı gezen müteahhitlerimiz var. Bu da İMSİAD'ın farkıdır. Üyelerimizle yurtdışında 5 ve yurtiçinde 2 global fuar gezdik. Dünya'yı yakından takip edip yeni trendleri Bursa'ya taşıyoruz. Bunlar gerçekleştiği zaman, yabancıya satış oranları bir anda yükselişe geçiyor. Bursa'da yabancıya satışta bin 501 âdeti yakalayarak ülkemizde 3'üncü sıraya oturduk. Bunlar hep bilginin peşinden gitmemizin, kümelenmenin ve kendimizi güncellememiz sayesinde gerçekleşmiştir. Dünyaya entegre olmazsanız yok olursunuz. Bursa'daki müteahhitler ve inşaat sanayicileri arasında birlik ve beraberliğin sağlanması da yine İMSİAD sayesinde olmuştur" dedi.

GAYRİMENKULÜN BAŞKANI BELEDİYE BAŞKANIDIR 

Fuarın detayları hakkında belediye başkanlarına bilgiler veren Mescioğlu, binlerce kişinin ziyaret edeceği fuarda, belediyelerin fuarda yer alarak kentsel dönüşüm ve diğer her türlü tanıtımlarını gerçekleştirilmesinin Bursa ve ilçe belediyeleri için önemli olduğunu ifade etti. Mescioğlu, "Gayrimenkulün başkanı belediye başkanıdır. Biz belediyelerimizi fuarda görmek istiyoruz. Gelin tanıtımlarınızı istediğiniz şekilde gerçekleştirin ve sağlıklı kentsel dönüşüm için stantları tek tek gezerek bilgi toplayalım. Sizlerin belediyeler olarak fuarda yer almanızdan büyük onur duyarız. Sağlıklı toplum sağlıklı yapılarda yetişir mantığından hareket ederek, bizler sorumluluk üstlenmeye hazırız. Bursa'ya katkı sağlayacak olan fuarımıza katılarak, sektöre yönelik kurulan tüm stantları gezerek, müteahhit ve sektör sanayicilerimizin donanımını yakından görmenizi isteriz" diye konuştu.

BOZBEY: İNSANLAR SOKAĞA ÇIKTIĞINDA NEFES ALACAK YER ARIYOR

Fuarın Bursa'ya katkısının büyük olacağını söyleyen Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, "İnsanlar sokağa çıktığında nefes alacak yer arıyor. Dönüşüm bina bazlı olmaz. Dünya'da yeni yerleşim alanlarında merkezlere yığılma yapmazlar. Ülkemizdeki bu kentsel dönüşüm mantığıyla merkezlerde yenilenen binaların değeri 50-100 bin artabilir ancak 5 sene sonra değerleri yarı yarıya düşecektir. Kentsel dönüşüm yapılacak yerlere bakıyorum; yol aynı, okul aynı, alt yapı aynı ama yaşayacak insan sayısı iki katına çıkmış. Bu gelecek açısından çok uygun gördüğümüz bir durum değil. Fuar için gerekli hazırlıkları yapalım ve belediye olarak biz de yer alalım. Fuarın dediğiniz gibi yararlı olacağını düşünüyorum. Şimdiden kutlarım sizi" şeklinde konuştu.

TÜRKYILMAZ: İNSANOĞLU HER ŞEYİN EN İYİSİNE LAYIKTIR

Deprem faktörü düşünüldüğünde sağlıklı yapılara ihtiyaç duyulduğunu söyleyen Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, "Müthiş bir cazibe artışıyla birlikte inşaat sektörü de kendini ciddi oranda geliştirdi. İnsanoğlu her şeyin en iyisine layıktır ve bu herkesin hakkıdır. Tabi ki Mudanya'da yenilememiz gereken yerler var. İleride bunlarla ilgili bir proje başlatacağız ve müthiş bir proje olacak. Sizler de bu proje kapsamında bizleri ziyaret edersiniz. Bizim en büyük eksiğimiz yıllardan beri süre gelen otopark alt yapısıdır. Bu benzeri sorunları çözersek Mudanya daha da yaşanılabilir bir kent halini alacaktır. Halihazırda da, Mudanya birçok ilden daha fazla yaşanılabilir bir kenttir" dedi.

ACAR: EKONOMİNİN CAN DAMARI TEKSTİL VE İNŞAATTIR

Kestel'de kentsel dönüşümün başlamasının faydalı olacağını söyleyen Kestel Belediye Başkanı Yener Acar da, "Ekonominin can damarı tekstil ve inşaattır. Kestel'de kentsel dönüşüme girmesi gereken alanlarımız var. Bu konuda sizlerin de devreye girmesini isteriz. Fuarınıza katkı sağlayacağına eminim ve bu konuda bizde size destek verelim. Buraya kadar zahmet edip bizi fuarınıza davet ettiğiniz için teşekkür ederim. Fuarın hayırlı olmasını diliyorum" ifadelerini kullandı.

IŞIK: FUARA'DA SEKTÖRE DE YABANCI DEĞİLİZ

Gürsu'da arsa sıkıntısının çok fazla olmasından dolayı bina bazlı dönüşüm yapabildiklerinin altını çizen Gürsu Belediye Başkanı Mustafa Işık ise, "Fuara da sektöre de yabancı değiliz. Her sene personelimizi iki kere İstanbul'a fuarlara gönderip yenilikleri yakından takip etmelerini önemsiyoruz. Tanıtım çok önemli ve Bursa'da inşaat sektörü bunu çok iyi yapıyor. Bursa'da inşaat sektöründe faaliyet gösteren firmaların sürekli kendini güncellemesi çok profesyonel bir tutumdur, kutluyorum. Şüphesiz IRES Bursa Gayrimenkul Fuarı şehrimize yararlı olacaktır. Sizleri de kutluyorum ve nazik ziyaretiniz için de teşekkür ederim" şeklinde konuştu. Belediye başkanlarını tek tek makamında ziyaret ederek Fuara davet eden İMSİAD Başkanı Mescioğlu ve heyeti, aynı zamanda tüm Bursa halkının da fuarı ziyaret ederek, inşaat ve gayrimenkul sektörlerinin liderleriyle buluşma fırsatının kaçırılmamasını söyledi.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Fuar Takvimi

18 Ocak 21 Ocak

Exponazagro Tarım, Hayvancılık, ve Gıda

Nazilli Eşref Özel Kapalı Çok Amaçlı Alanı Aydın

Elit Fuarcılık Hizmetleri Ltd.Şti.

23 Ocak 28 Ocak

CNR İMOB 2018- İstanbul Mobilya Fuarı

İstanbul Fuar Merkezi Yeşilköy

İstanbul Fuarcılık A.Ş.

25 Ocak 28 Ocak

EMITT 2018 22.Doğu Akdeniz Uluslararası

Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi İstanbul

E Uluslararası Fuar ve Tanıtım Hizmetleri A.Ş.

24 Şubat 25 Şubat

OTF - Özel Okul Tercih Fuarı

Zorlu Performans Sanatları Merkezi - Beşiktaş İstanbul

BRF Fuarcılık ve Tanıtım Hizmetleri A.Ş.

01 Mart 02 Mart

Educaturk Eğitim ve Kariyer Fuarı

İstanbul Kongre Merkezi

Boyut Fuarcılık Hizmet. Org. Ltd. Şti

06 Mart 07 Mart

Nükleer Santraller Zirvesi ve Fuarı

Pullman Airport Hotel Convention Center İstanbul

INPPS Fuarcılık Ltd. Şti

21 Mart 25 Mart

Doğu Marmara Kozmetik ve Kişisel Bakım F

Kocaeli BB Uluslararası Fuar Merkezi İzmit

Tüyap Anadolu Fuarları A.Ş.

28 Mart 29 Mart

Akıllı Şehirler Konferansı ve Fuarı

JW Marriott Hotel Ankara

MCI Fuarcılık Dış Ticaret Ltd. Şti

29 Mart 01 Nisan

6.İskele ve Kalıp ve Hareketli Platform

İstanbul Fuar Merkezi Yeşilköy

Demos Fuarcılık ve Org. A.Ş.

29 Mart 31 Mart

No Dig Expo Turkey- Altyapı ve Kazısız T

İstanbul Fuar Merkezi Yeşilköy

Demos Fuarcılık ve Org. A.Ş.

05 Nisan 07 Nisan

18 Yükseköğretim Tanıtım ve Eğitim Fuarı

Cam Piramit Sabancı Kongre ve Fuar Merkezi Antalya

Anfaş Antalya Fuarcılık İşletme ve Yatırım A.Ş.

05 Nisan 08 Nisan

Elazığ Düğün ve Konsept Fuarı

Fuar ve Sergi Alanı Elazığ

Gelecek Fuarcılık Hizmetleri Kültür Ve Sanat Etkinlikleri Paz. San Ve Tic Ltd. Şti.

12 Nisan 15 Nisan

Afyonkarahisar Tarım Hayvancılık ve Tarı

Kültürpark Belediye Fuar Alanı Afyonkarahisar

ART Fuar Org.Tic Ltd.Şti.

Özel Röportaj

Yazarlar

2017 Yılında katıldığınız Fuarlar Nasıl geçti?

  • Kötü
  • Çok Kötü
  • Çok İyi
  • Daha iyi olabilirdi
  • İyi