​‘İstanbul Kırtasiye-Ofis 2016’ Fuarı Kapılarını 22. Kez Dünyaya Açtı

​‘İstanbul Kırtasiye-Ofis 2016’  Fuarı Kapılarını 22. Kez Dünyaya Açtı

Dünyanın 3’üncü büyük Ofis Malzemeleri ve Kırtasiye Fuarı ‘İstanbul Kırtasiye-Ofis 2016’, dün kapılarını ziyaretçilerine açtı.

180 katılımcının  400’ün üzerinde markayla yer aldığı   Ofis Malzemeleri ve  Kırtasiye Fuarı 10 Nisan tarihine kadar sürecek. 25 bin katılımcının beklendiği fuarın açılışına yurtdışından gelen katılımcılar da yoğun ilgi gösterdi. Tüm Kırtasiyeciler Derneği (TÜKİD) organizasyonuyla dün CNR Expo’da düzenlenen   açılış törenine Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent TÜFENKCİ, İTO – İstanbul Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Dursun TOPÇU, TÜKİD - Tüm Kırtasiyeciler Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Vecdet F. ŞENDİL katıldı. 

Açılışta konuşan  Tüm Kırtasiyeciler Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Vecdet F. ŞENDİL ‘’ Dünyanın üçüncü, Avrupa’nın ikinci büyük Ofis Malzemeleri ve Kırtasiye Fuarı’nda markalarımızla buluşmanın mutluluğunu ve gururunu yaşıyoruz. Bu sene hedefimiz Türkiye’den dünyaya satış yapabilecek marka sayısını artırmak ve daha katma değerli ürün üretmek. 10 liralık ithalatımız varken 11 liralık ihracat yapabiliyorsak bu bizim için büyük mutluluk. Kırtasiye hepimizin hayatının bir parçası. Dolayısıyla 5 gün sürecek fuarımıza  sektörümüzle ilgili herkesi davet ediyorum ve hayırlı olmasını diliyorum.’’

Kırtasiye ürünlerine güvensizlik oranı düştü

 Açılışta konuşan Gümrük ve Ticaret Bakanı TÜFENKCİ ‘’ Bakanlık ve hükümet olarak insan odaklı bir anlayışımız var. Kırtasiye ürün grubunun  hem iç piyasa gözetimi ve denetimi hem de ithalat aşamasındaki uygunluk  denetimi bakanlığımız  tarafından gerçekleştirilmektedir. Bu çerçevede 20  Nisan 2012 tarihli tüketici ürünlerinde güvenlik risklerinin belirlenmesine ilişkin  tebliği ile  bakanlığımız her türlü güvensiz ürüne, ağır metallerin kullanımına kısıtlama getirilmiştir. Bakanlığımız bu anlamda çocuklarımızın sağlığına zarar verebilecek her türlü güvensiz ürüne karşı sıfır tolerans prensibini benimsemiştir. Bakanlığımızın denetimlerini aralıksız devam ettirmekteyiz. Ama gördüğümüz kadarıyla 2011’de ilk kez yapılan denetimde kırtasiye ürünlerine güvensizlik oranı yüzde  53 iken, 2012’de yüzde  24’e ,  2013’de yüzde 18’e,  2014’de yüzde 11.2’e  ve  2015  yılında ise bu oran yüzde 3.3’ e gerilemiştir. Gelinen bu nokta aralıksız denetimlerin yanında sektör temsilcisi TÜKİD Tüm Kırtasiyeciler Derneği ile  yapılan istişarelerin çok olumlu yansımalarıdır. Bu güne kadar 104.861  bin adet kırtasiye ürünü denetlenmiştir. 


FUAR DÜNYASI ÖZEL

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Fuar Takvimi

16 Ocak 19 Ocak

IF Wedding Fashion İzmir

Fuar İzmir - Gaziemir İzmir

İZFAŞ İzmir Fuarcılık Hizmet. Kültür ve Sanat İşleri. Tic.A.Ş

16 Ocak 20 Ocak

Gapfood 14.Gıda, Gıda Teknolojileri ve A

OFM Ortadoğu Fuar Merkezi Gaziantep

Akort Tanıtım Organizasyon ve Fuarcılık Ltd. Şti.

16 Ocak 20 Ocak

Gaptarım Tarım, 9.Tarım Teknolojileri ve

OFM Ortadoğu Fuar Merkezi Gaziantep

Akort Tanıtım Organizasyon ve Fuarcılık Ltd. Şti.

17 Ocak 20 Ocak

Anfaş Hotel Equipment - 29.Uluslararası

Antalya Fuar Merkezi

Anfaş Antalya Fuarcılık İşletme ve Yatırım A.Ş.

17 Ocak 20 Ocak

Anfaş Food Product - 25.Uluslararası Gı

Antalya Fuar Merkezi

Anfaş Antalya Fuarcılık İşletme ve Yatırım A.Ş.

18 Ocak 21 Ocak

Exponazagro Tarım, Hayvancılık, ve Gıda

Nazilli Eşref Özel Kapalı Çok Amaçlı Alanı Aydın

Elit Fuarcılık Hizmetleri Ltd.Şti.

23 Ocak 28 Ocak

CNR İMOB 2018- İstanbul Mobilya Fuarı

İstanbul Fuar Merkezi Yeşilköy

İstanbul Fuarcılık A.Ş.

25 Ocak 28 Ocak

EMITT 2018 22.Doğu Akdeniz Uluslararası

Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi İstanbul

E Uluslararası Fuar ve Tanıtım Hizmetleri A.Ş.

Özel Röportaj

Yazarlar

2015 Yılında katıldığınız Fuarlar Nasıl geçti?

  • Kötü
  • Çok Kötü
  • Çok İyi
  • Daha iyi olabilirdi
  • İyi