​‘İstanbul Kırtasiye-Ofis 2016’ Fuarı Kapılarını 22. Kez Dünyaya Açtı

​‘İstanbul Kırtasiye-Ofis 2016’  Fuarı Kapılarını 22. Kez Dünyaya Açtı

Dünyanın 3’üncü büyük Ofis Malzemeleri ve Kırtasiye Fuarı ‘İstanbul Kırtasiye-Ofis 2016’, dün kapılarını ziyaretçilerine açtı.

180 katılımcının  400’ün üzerinde markayla yer aldığı   Ofis Malzemeleri ve  Kırtasiye Fuarı 10 Nisan tarihine kadar sürecek. 25 bin katılımcının beklendiği fuarın açılışına yurtdışından gelen katılımcılar da yoğun ilgi gösterdi. Tüm Kırtasiyeciler Derneği (TÜKİD) organizasyonuyla dün CNR Expo’da düzenlenen   açılış törenine Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent TÜFENKCİ, İTO – İstanbul Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Dursun TOPÇU, TÜKİD - Tüm Kırtasiyeciler Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Vecdet F. ŞENDİL katıldı. 

Açılışta konuşan  Tüm Kırtasiyeciler Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Vecdet F. ŞENDİL ‘’ Dünyanın üçüncü, Avrupa’nın ikinci büyük Ofis Malzemeleri ve Kırtasiye Fuarı’nda markalarımızla buluşmanın mutluluğunu ve gururunu yaşıyoruz. Bu sene hedefimiz Türkiye’den dünyaya satış yapabilecek marka sayısını artırmak ve daha katma değerli ürün üretmek. 10 liralık ithalatımız varken 11 liralık ihracat yapabiliyorsak bu bizim için büyük mutluluk. Kırtasiye hepimizin hayatının bir parçası. Dolayısıyla 5 gün sürecek fuarımıza  sektörümüzle ilgili herkesi davet ediyorum ve hayırlı olmasını diliyorum.’’

Kırtasiye ürünlerine güvensizlik oranı düştü

 Açılışta konuşan Gümrük ve Ticaret Bakanı TÜFENKCİ ‘’ Bakanlık ve hükümet olarak insan odaklı bir anlayışımız var. Kırtasiye ürün grubunun  hem iç piyasa gözetimi ve denetimi hem de ithalat aşamasındaki uygunluk  denetimi bakanlığımız  tarafından gerçekleştirilmektedir. Bu çerçevede 20  Nisan 2012 tarihli tüketici ürünlerinde güvenlik risklerinin belirlenmesine ilişkin  tebliği ile  bakanlığımız her türlü güvensiz ürüne, ağır metallerin kullanımına kısıtlama getirilmiştir. Bakanlığımız bu anlamda çocuklarımızın sağlığına zarar verebilecek her türlü güvensiz ürüne karşı sıfır tolerans prensibini benimsemiştir. Bakanlığımızın denetimlerini aralıksız devam ettirmekteyiz. Ama gördüğümüz kadarıyla 2011’de ilk kez yapılan denetimde kırtasiye ürünlerine güvensizlik oranı yüzde  53 iken, 2012’de yüzde  24’e ,  2013’de yüzde 18’e,  2014’de yüzde 11.2’e  ve  2015  yılında ise bu oran yüzde 3.3’ e gerilemiştir. Gelinen bu nokta aralıksız denetimlerin yanında sektör temsilcisi TÜKİD Tüm Kırtasiyeciler Derneği ile  yapılan istişarelerin çok olumlu yansımalarıdır. Bu güne kadar 104.861  bin adet kırtasiye ürünü denetlenmiştir. 


FUAR DÜNYASI ÖZEL

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Fuar Takvimi

21 Mart 25 Mart

Doğu Marmara Kozmetik ve Kişisel Bakım F

Kocaeli BB Uluslararası Fuar Merkezi İzmit

Tüyap Anadolu Fuarları A.Ş.

28 Mart 29 Mart

Akıllı Şehirler Konferansı ve Fuarı

JW Marriott Hotel Ankara

MCI Fuarcılık Dış Ticaret Ltd. Şti

29 Mart 01 Nisan

6.İskele ve Kalıp ve Hareketli Platform

İstanbul Fuar Merkezi Yeşilköy

Demos Fuarcılık ve Org. A.Ş.

29 Mart 31 Mart

No Dig Expo Turkey- Altyapı ve Kazısız T

İstanbul Fuar Merkezi Yeşilköy

Demos Fuarcılık ve Org. A.Ş.

05 Nisan 07 Nisan

18 Yükseköğretim Tanıtım ve Eğitim Fuarı

Cam Piramit Sabancı Kongre ve Fuar Merkezi Antalya

Anfaş Antalya Fuarcılık İşletme ve Yatırım A.Ş.

05 Nisan 08 Nisan

Elazığ Düğün ve Konsept Fuarı

Fuar ve Sergi Alanı Elazığ

Gelecek Fuarcılık Hizmetleri Kültür Ve Sanat Etkinlikleri Paz. San Ve Tic Ltd. Şti.

12 Nisan 15 Nisan

Afyonkarahisar Tarım Hayvancılık ve Tarı

Kültürpark Belediye Fuar Alanı Afyonkarahisar

ART Fuar Org.Tic Ltd.Şti.

Özel Röportaj

Yazarlar

2017 Yılında katıldığınız Fuarlar Nasıl geçti?

  • Kötü
  • Çok Kötü
  • Çok İyi
  • Daha iyi olabilirdi
  • İyi