Bu Fuarda Her Şey Organik

Bu Fuarda Her Şey Organik

Türkiye Doğal Beslenme ve Sağlıklı Yaşam Günleri 2016 fuarı Antalya'da başlıyor. Her şeyin tamamen organik olduğu fuar için 5 bin metrekarelik alandaki tüm stantlar doldu.

Geçtiğimiz yıl Türkiye Cumhuriyeti Başbakanlığı, Türkiye Yeşilay Cemiyeti ve Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi'nin ortaklaşa düzenlediği ve Sakarya'nın Bilecik ilçesinde uluslararası platformda gerçekleştirilen 2015 Türkiye Doğal Beslenme ve Yaşam Boyu Sağlık Zirvesi bu yıl ikinci defa doğallıktan söz etmeye hazırlanıyor. 2015'te zirve olarak başlayan program bu yıl fuar ve kongre olarak meraklılarını Türkiye Doğal Beslenme ve Sağlıklı Yaşam Günleri 2016 konsepti ile Antalya'da ağırlayacak.

Sağlık, Tarım, Gıda, Spor ve Beslenme ana başlıklarıyla Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı, Türkiye Cumhuriyeti Başbakanlığı, bakanlıklar ve çok sayıda üniversite ile STK'ların desteğiyle hazırlanan fuarı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Eşi Emine Erdoğan, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun Eşi Dr. Sare Davutoğlu'da yakından takip ediyor. Cumhurbaşkanı Danışmanı Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu'da fuarda yer alacak isimler arasında.

"5 BİN METREKARE ALAN TAMAMEN DOLDU"

14-17 Nisan tarihleri arasında Expo Center Fuar Merkezi'nde ziyaretçilerini ağırlayacak olan fuarla ilgi bilgi veren Yüksek İhtisas Üniversitesi Kurucu Rektörü Prof. Dr. Mehmet Rüştü Karaman sağlıklı beslenme ve sağlıklı yaşam temasının işleneceğini söyledi. Doğal ve sağlıklı yaşam konusunda çok sayıda firmanın burada yer alacağını da belirten Prof. Karaman, "Ürünler halka sunulacak. Amacımız sağlıklı yaşama konusunda farkındalık oluşturmak. 81 STK temsilciliği ve 8 ilgili bakanlık desteği ile bu proje gerçekleştirilecek. Fuar olurken aynı zamanda kongre ve bilgilendirici seminer olarak düzenlemesi de daha faydalı olacak. 5 bin metrekare alanın sektör üyeleri tarafından dolduruldu. Burada sağlık, spor ve gıda gibi birbirinden farklı alanlar bir arada olacak. Bu yıl bir aksiyon yılı olacak. Çok ciddi bir katılım bekleniyor" dedi.

"TÜRKİYE'DE CİDDİ BİR BİLGİ KİRLİLİĞİ VAR"

3 gün boyunca 9 büyük etkinliğin olacağı bilgisini veren ve dünyanın 4 bir tarafından farklı doğal ürünlerin sergileneceğini de belirten Prof. Karaman, "Türkiye'de gıda sağlık ve tarım konusunda ciddi bir bilgi kirliliği var. Bizde bu tür etkinliklerle konunun uzmanlarını bir araya getirerek bilgi kirliliklerini gidermeye çalışıyoruz. 101 çeşit bakliyat yemek sergisi, Akdeniz mutfak sergisi organik ürünlerin sergisi olacak. 3 gün boyunca 9 büyük etkinliğimiz olacak. Dünyanın 4 bir yanından tatmadığımız doğal ürünleri de burada tatma fırsatı bulacağız. Statların tamamı doldu ve bu bizi mutlu etti. Bu fuarda kar amacı güdülmedi, bol miktarda ikramlarımız olacak ve tamamen ücretsizdir" dedi.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Fuar Takvimi

24 Şubat 25 Şubat

OTF - Özel Okul Tercih Fuarı

Zorlu Performans Sanatları Merkezi - Beşiktaş İstanbul

BRF Fuarcılık ve Tanıtım Hizmetleri A.Ş.

01 Mart 02 Mart

Educaturk Eğitim ve Kariyer Fuarı

İstanbul Kongre Merkezi

Boyut Fuarcılık Hizmet. Org. Ltd. Şti

06 Mart 07 Mart

Nükleer Santraller Zirvesi ve Fuarı

Pullman Airport Hotel Convention Center İstanbul

INPPS Fuarcılık Ltd. Şti

21 Mart 25 Mart

Doğu Marmara Kozmetik ve Kişisel Bakım F

Kocaeli BB Uluslararası Fuar Merkezi İzmit

Tüyap Anadolu Fuarları A.Ş.

28 Mart 29 Mart

Akıllı Şehirler Konferansı ve Fuarı

JW Marriott Hotel Ankara

MCI Fuarcılık Dış Ticaret Ltd. Şti

29 Mart 01 Nisan

6.İskele ve Kalıp ve Hareketli Platform

İstanbul Fuar Merkezi Yeşilköy

Demos Fuarcılık ve Org. A.Ş.

29 Mart 31 Mart

No Dig Expo Turkey- Altyapı ve Kazısız T

İstanbul Fuar Merkezi Yeşilköy

Demos Fuarcılık ve Org. A.Ş.

05 Nisan 07 Nisan

18 Yükseköğretim Tanıtım ve Eğitim Fuarı

Cam Piramit Sabancı Kongre ve Fuar Merkezi Antalya

Anfaş Antalya Fuarcılık İşletme ve Yatırım A.Ş.

05 Nisan 08 Nisan

Elazığ Düğün ve Konsept Fuarı

Fuar ve Sergi Alanı Elazığ

Gelecek Fuarcılık Hizmetleri Kültür Ve Sanat Etkinlikleri Paz. San Ve Tic Ltd. Şti.

12 Nisan 15 Nisan

Afyonkarahisar Tarım Hayvancılık ve Tarı

Kültürpark Belediye Fuar Alanı Afyonkarahisar

ART Fuar Org.Tic Ltd.Şti.

Özel Röportaj

Yazarlar

2017 Yılında katıldığınız Fuarlar Nasıl geçti?

  • Kötü
  • Çok Kötü
  • Çok İyi
  • Daha iyi olabilirdi
  • İyi