Bolu'da Fuar hazırlıkları devam ediyor

Bolu'da Fuar hazırlıkları devam ediyor

23–26 Temmuz 2016 tarihinde Bolu Belediyesi Yaşamkent sergi alanında düzenlenecek olan Bolu 2016 Fuarı; ‘sanayi, ticaret ve turizm tarım’, ‘hayvancılık ve gıda’ ve ‘kanatlı hayvancılık ve ekipmanları’ olmak üzere 3 bölümden oluşacak.

Fuar hazırlıklarının masaya yatırıldığı  toplantıya, Bolu Vali Yardımcısı Ünal Coşkun, Bolu Belediye Başkan Yardımcısı Emine Davarcıoğlu, Bolu Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Türker Ateş, İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü İsmail Taş, fuarın organizasyonundan sorumlu firmanın Genel Müdürü Özkan Çatmaz, Genel Müdür Yardımcısı Nur Ay ve çok sayıda özel sektör temsilcisi katıldı.Bolu Valiliği, Bolu Belediyesi, Bolu Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, Bolu Ticaret ve Sanayi Odası, Bolu İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, Bolu Ziraat Oodası, Bolu Esnaf ve Sanatkârları Odaları Birliği'nin destek verdiği bu büyük fuar organizasyonunun, kahvaltılı tanıtım toplantısı yapıldı.

“BU FUARIN BAŞARILI OLMASI İÇİN DESTEKLERİNİ BEKLİYORUM''

Bolu Vali Yardımcısı Ünal Coşkun, Bolu fuarını, Bolu’da ticaret ve üretim yapan firmaların benimsemesi gerektiğinin altını çizerek şöyle konuştu: “Tavukçuluk sektörünün merkezi Bolu, fuarla ilgili ilk toplantıyı yaparken birinci amacımız hayvancılık daha doğrusu tavukçuluk sektörünü öne çıkartan bir fuardı ancak yapılan araştırmalar gösterdi ki sadece tavukçuluk sektörünü öne çıkartan bir fuar kalıcı olmayacaktı. Bu fuarın başarılı olabilmesi için mutlak suretle burada ticaret yapan üretim yapan insanların bu fuarı sahiplenmesi ve desteklemesi lazım. Bolu’da önemli üretimi olan firmaların hepsi buradalar bu fuarın başarılı olması için desteklerini bekliyorum.”

“ÜRÜNÜMÜZÜ TANITIRKEN DE FİRMALARIMIZI TANITMAMIZ GEREKİYOR”

Bolu Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Türker Ateş ise şöyle konuştu: Hep pimiz biliyoruz ki Türkiye’mizin, ülkemizin, dünyanın ve diğer ülkelerin çeşitli hedefleri var, bu hedeflere ulaşmak için ise değişik misyonları ve vizyonlar var. Firmalar ve ticaret dünyasında konum almış kişiler bu konumu alırken de özellikle çeşitli fonksiyonları ve ekonomideki dalgalanmaları hesaplamak için konum almak zorundalar. Bu dalgalanmalardan da en az şekilde etkilenmenin amacı üretmekten geçer. Bu ürettiklerimizi pazarlamak için ise öncelikle çevremizdekilere, tanıdıklarımıza, çevre illere ve ülke dışına bunu pazarlamamız gerekiyor yani tanıtmamız gerekiyor. Ürünümüzü tanıtırken de firmalarımızı tanıtmamız gerekiyor. Tanıtırken de en önemli etken, arz ve talebin birleştiği yer fuarlardır. Bizde bolu ili olarak ilk kez bu şekilde bir fuara adım atmak istiyoruz. Tabi ki kalıcı ve devam edebilir olması da hep pimizin elinde olan bir şey. 41 farklı ilde 459 tane fuar gerçekleştirilecekmiş geçen sene bu fuarları 16 milyon kişi ziyaret etmiş. Bu fuarların 64 ü tarım sektörüne dönük fuarlar. İnşallah bu fuar devamı olan ve bitmeyen fuarlardan biri olur.”
 
“FUARLAR YENİLİKLERİ DE BERABERİNDE GETİRİR”

İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü İsmail Taş ise, fuarların yenilikleri beraberinde getirdiklerine vurgu yaparak şunları dile getirdi: “Bu fuar tarım olarak düşünüldü yalnız Bolu’nun konsepti gereği ticaret ve turizmi de beraberine katarak planladık. Birkaç yıldır Bolu’da tarım fuarını planlıyorduk, çevre illerimizde çok fazla fuar yok. Düzce, Bartın, Zonguldak hatta İzmit, en yakın Ankara, Bursa ve İstanbul’da var. Bolu’nun geçiş bölgesi olması ve kanatlı sektörde de önde geliyoruz. Fuarlar bildiğiniz gibi yenilikleri de beraberinde getirir bu yenilikleri de istiyoruz ki Bolumuza hep beraber getirelim. Biz her sene fuarlara Bolu’dan vatandaşlarımızı götürüyoruz ve artık istiyoruz ki Bolu’da bu fuarı gerçekleştirelim.”
 
 “BU KONUDA HER TÜRLÜ GAYRETİ SERGİLEYECEĞİMİZDEN EMİN OLABİLİRSİNİZ”

Show Fuarcılık Genel Müdür Yardımcısı Nur Ay şöyle konuştu: “Önemli sektörlerin merkezi olan ilimiz gerçekten bolu dur. Bu şekilde bir fuarın düzenleniyor olması ileride bölgenin önemli ticaret merkezlerinden birisi olma yolunda ve ülkemizin turizm merkezlerinden birisi olması yolunda çok önemli katkılar sağlayacağına inanıyoruz. Bizler bu konuda her türlü gayreti ve çalışmayı sergileyerek Bolu’nun ekonomik ve turizm maketini hazırlamaya çalışacağız. Bu konuda her türlü gayreti sergileyeceğimizden emin olabilirsiniz.”  KAYNAK: KÖROĞLU GAZETESİ

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Fuar Takvimi

Özel Röportaj

Yazarlar

2017 Yılında katıldığınız Fuarlar Nasıl geçti?

  • Kötü
  • Çok Kötü
  • Çok İyi
  • Daha iyi olabilirdi
  • İyi