Samsun’a dev yatırım

Samsun’a dev yatırım

Samsun Merkez Organize Sanayi’nde 40 bin 500 metrekare kapalı alan üzerine kurulan ve 110 milyon liraya mal olan Türkiye’nin ikinci büyük alüminyum kablo fabrikasının açılışı törenle yapıldı. Açılışa, Ekonomi Bakanı Mustafa Elitaş ile Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç da katıldı.

Ekonomi Bakanı Elitaş, dev tesisin 7 ay gibi kısa sürede üretim yapılabilir hale gelmesinin, Türkiye’nin eriştiği noktayı anlatması bakımından ilginç bir örnek olduğunu belirterek, Borsan Grup Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Ölmez’i kutladı. Elitaş, “Özellikle iç iletişim döneminde dahili ve haberleşme döneminde fiber optik kablonun da bu tesisin bundan sonraki üretim süreci içerisinde olması gereken ürünlerden birisi olması şart” dedi. Bakan Akif Çağatay Kılıç ise, “Ben burada Samsunumuza, Türkiye’mize taş üstüne taş koyan herkesten Allah razı olsun diyorum. Geleceğe yürümek için büyük adımlar atıyoruz” diye konuştu. Adnan Ölmez de konuşmasında şunları söyledi: 
 
 
“Borsan Grup geride bıraktığı 32 yılda bünyesinde 15 şirketle faaliyet göstermekte ve bu şirketlerin 5 tanesi Türkiye dışında, bünyesinde 2200 kişiyi direkt istihdam etmektedir. 4 kıtada dünyanın 65 ülkesine ihracat yapmakta ve bu ihracat yaptığı 65 ülkenin 11’inde de pazar lideri konumundadır. Markamızı şu anda olduğumuz noktadan daha ileriye taşımak için farklı çalışmalar yapıyoruz. Yeni yatırımımız toplam 21 bin metrekare arsa üzerinde 40 bin 500 metrekare toplam kapalı alanda, 7 bin 500 metrekare açık alanda, yıllık toplam 25 bin ton alüminyum ergitme kapasitesine sahip ve şu anda 220 kişiyi direkt istihdam eden bir yatırım.”

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Fuar Takvimi

Özel Röportaj

Yazarlar

2017 Yılında katıldığınız Fuarlar Nasıl geçti?

  • Kötü
  • Çok Kötü
  • Çok İyi
  • Daha iyi olabilirdi
  • İyi