​20 Bin Kırtasiyeci Türkiye’ye Akın Etti

​20 Bin Kırtasiyeci Türkiye’ye Akın Etti

Dünyanın 3’üncü büyük ofis malzemeleri ve kırtasiye fuarı, ‘İstanbul Kırtasiye-Ofis 2016’ya yurt içi ve yurt dışından 20 bini aşan kırtasiyeci akın etti. 5 gün süren fuarda Türk kırtasiyeciler, milyonlarca dolarlık iş anlaşması gerçekleştirme fırsatını yakaladı.

Anadolu’dan ve Dünya’nın dört bir yanından 20 bin kırtasiyeci İstanbul Kırtasiye-Ofis 2016’ya akın etti. 6-10 Nisan tarihleri arasında 22’nci kez düzenlenen ve dünyanın 3’üncü büyük ofis malzemeleri ve kırtasiye fuarı olan ‘İstanbul Kırtasiye-Ofis 2016’da Türk kırtasiyeciler milyonlarca dolarlık iş anlaşmasına imza attı.

Tüm Kırtasiyeciler Derneği (TÜKİD) organizasyonuyla CNR Expo’da gerçekleşen fuarla ilgili değerlendirmelerde bulunan TÜKİD Yönetim Kurulu Başkanı Vecdet F. Şendil, “Fuarda bu yıl Türkiye’den dünyaya satış yapabilecek marka sayımızı artırmayı ve daha katma değerli ürünler satmayı hedefliyorduk. Fuar boyunca hem sektör olarak hedefimizi gerçekleştirme fırsatı  bulduk hem de Türk kırtasiye sektörünün gücünü dünyaya gösterdik” dedi.

Türk markaları uluslararası arenada!

Fuar Avrupa ve Afrika ülkeleri başta olmak üzere İran, Suudi Arabistan, Azarbeycan gibi dünyanın dört bir yanından uluslararası alım heyetlerine ev sahipliği yaptığına dikkat çeken Şendil, “Özellikle Anadolu’dan ve dünyanın bir çok ülkesinden ziyaretçilerimizin ilgisi, Türk markalarının uluslararası bağlantılar kurması ve yapılan iş anlaşmaları bizleri memnun etti” açıklamasını yaptı. 
Editöre Not: 1985 yılında İstanbul Kırtasiye İmalatçıları, İthalatçıları ve Toptancıları Dayanışma Derneği adıyla kurulan ve günümüzde Tüm Kırtasiyeciler Derneği olarak yoluna devam eden TÜKİD, bugüne kadar taklit, sahte, korsan, sağlıksız kırtasiye ürünlerinin satışının önlenmesi ve nitelikli ürün kullanımını özendirilmesi konularında çok sayıda başarılı projeyi hayata geçirdi. Derneğin başkanlığını Vecdet F. Şendil yürütüyor.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Fuar Takvimi

Özel Röportaj

Yazarlar

2017 Yılında katıldığınız Fuarlar Nasıl geçti?

  • Kötü
  • Çok Kötü
  • Çok İyi
  • Daha iyi olabilirdi
  • İyi