​Manisa Mesir Sanayi ve Ticaret Fuarı Açıldı

​Manisa Mesir Sanayi ve Ticaret Fuarı Açıldı

Manisa'da 476. Uluslar Arası Manisa Mesir Festivali, kapsamında düzenlenen ve geleneksel hale gelen 23. Manisa Mesir Sanayi ve Ticaret Fuarı, düzenlenen törenle kapılarını açtı.

Manisa Mesir Sanayi ve Ticaret Fuarı Açıldı-Foto Galeri
Manisa Büyükşehir Belediyesi Fuar Merkezinde yapılan acılaşa Manisa Valisi Erdoğan Bektaş, Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Celal Bayar üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kemal Çelebi,  Şehzadeler Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, Manisa'yı ve Mesir'i Tanıtma ve Turizm Derneği Başkanı Ufuk Tanık, Manisa İl Kültür ve Turizm Müdürü İbrahim Sudak, Manisa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Adnan Erbil, Manisa Ticaret Borsası Başkanı Sadık Özkasap, Vergi Dairesi Başkanı Yılmaz Çakan, MHP Manisa İl Başkanı Tanju Balatlı, Ziraat odası Başkanı Mustafa Kaçire, İl Emniyet Müdürü Fevzi Bilgiç, firma temsilcileri, davetliler ve vatandaşlar katıldı.

Mesir Sanayi ve Ticaret Fuarı açılışında konuşan Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, 476 yıldır bir gelenek halinde kutlanan Mesir Festivali'nin bir bayram havasında geçtiğini söyledi. Bu kapsamda düzenlenen Mesir Sanayi ve Ticaret Fuarının da her geçen yıl büyüyerek güzelleştiğini ifade eden Başkan Çelik, "Fuarımız çok güzel ve katılımcılar memnun. Bu fuarın yaşaması için hepimiz gayret göstermeliyiz" "sonuna kadar destekleyeceğiz" dedi.
 
Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün'de 5 asırlık geleneğin en güzel etkinlikleri arasında kendine yer bulan Mesir Sanayi ve Ticaret Fuarını kesintisiz destekleyeceklerini belirtti. Manisa'nın Ege'nin ve Türkiye'nin parlayan yıldızı olduğunu söyleyen Başkan Ergün, "Yatırım için dünyanın en uygun kentlerinden birisi olan Manisa 23 yıldır bu güzide fuara ev sahipliği yapıyor. Bizde bu güzide organizasyonun içinde yer almaktan mutluluk duyuyoruz. Büyükşehir Belediyesi olarak tarım ve ekonomik faaliyetlere desteğimiz sürüyor. Özellikle de otopark ve trafik çilesini sona erdirmek için çaba sarf ediyoruz. Temiz ve yaşanabilir bir şehir için gece gündüz çalışıyoruz" diye konuştu.

Başkan Ergün, ayrıca kentte trafik sorunun en aza indirmek için Trambüs projesini hayata geçireceklerini belirterek, projeyle ilgili önemli bir yol aldıklarını söyledi.Gözü dönmüş canilerin yüzünden Manisa Uluslar arası Mesir Festivalinin bu yıl buruk geçtiğini ifade eden Başkan Ergün, "Vatan uğruna şehit düşenleri bu vesile ile tekrar yad ediyorum. Ruhları şad olsun. İnşallah ülkemiz en kısa sürede bu terör belasından kurtulacaktır" dedi.

Manisa Valisi Erdoğan Bektaş’ta 23. Mesir Sanayi ve Ticaret Fuarının hayırlı olmasını diledi. Fuarcılığın çok önemli bir sektör olduğunu ifade eden Vali Bektaş, "e-ticaret uygulamaları ilk çıktığında bu sektörün sekteye uğrayacağını söyleyenler yanıldı. Fuarcılık hala önemini koruyor. Ülkemizde ve dünyada söz sahibi olmak istiyorsak yılda en az 2 önemli fuara ev sahipliği yapmak zorundayız. Bizim kültürümüzde panayırlar vardır. Bu panayırların yerini bugünkü haliyle fuarlar aldı" diye konuştu. 476 yıllık bir gelenek olan Mesir festivali kapsamında düzenlenen bu fuarın büyük bir buluşma olduğunu söyleyen Vali Bektaş, "Eskiden kış mevsiminden yaza girerken böyle bir panayırla yapılan kutlamalar bugün modern bir hal aldı. Burada 23 yıllık bir emek var. Bu fuarı düzenleyenlere katılanlara ve destek verenlere teşekkür etmek gerekiyor. Bu fuarın ilimizin tanıtımı noktasında önemli bir dönüm noktası olduğunu görüyoruz" dedi. Konuşmaların ardından protokol üyeleri 23. Mesir Sanayi ve Ticaret Fuarının açılışını gerçekleştirdi ve stantları gezdi. Manisa Mesir Sanayi ve Ticaret Fuarı Açıldı-Foto Galeri

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Fuar Takvimi

25 Eylül 30 Eylül

Diyarbakır 6.Kitap Fuarı 2018

Tüyap Diyarbakır Fuar ve Kongre Merkezi

Tüyap Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş.

26 Eylül 29 Eylül

CNR HOME&DESIGN

İstanbul Fuar Merkezi Yeşilköy

Pozitif Fuarcılık A.Ş.

26 Eylül 29 Eylül

Hometex 2018

İstanbul Fuar Merkezi Yeşilköy

İstanbul Fuarcılık A.Ş.

26 Eylül 29 Eylül

5.Uluslararası Sleep Well Expo 2018

İstanbul Fuar Merkezi Yeşilköy

Voli Fuar Hizmetleri A.Ş.

26 Eylül 30 Eylül

Samsun 4.Tarım Fuarı 2018

Tüyap Samsun Fuar ve Kongre Merkezi

Tüyap Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş.

27 Eylül 29 Eylül

4.Uluslararası Tekstil ve Konfeksiyon Ma

Kahramanmaraş Belediye Fuar Merkezi

ECR Fuarcılık Ltd. Şti

27 Eylül 29 Eylül

Promosyon Show İstanbul Fuarı

Pulman Convention Center- Yenibosna İstanbul

Sky Fuarcılık A.Ş.

27 Eylül 29 Eylül

İstanbul Uluslararası Buluş Fuarı

Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı İstanbul

Afanya Fuarcılık Ltd. Şti

27 Eylül 30 Eylül

İzmir Emlak Gayrımenkul ve Yatırım Fuarı

Fuar İzmir Alanı - Gaziemir

Elit Fuarcılık Hizmetleri Ltd.Şti.

27 Eylül 30 Eylül

AIREX -İstanbul Airshow 12.Uluslarar

Atatürk Havalimanı A 14 Apronu İstanbul

MİNT Fuarcılık ve Organizasyon A.Ş.

27 Eylül 30 Eylül

9.Van Turizm ve Seyahat Fuarı

Ortadoğu Expo Fuar ve Kongre Merkezi Van

Ajansasya Fuarcılık Org. Ltd. Şti.

27 Eylül 30 Eylül

Farmers' Fairs -Batı Karadeniz 3.Gıda,

Çaycuma Fuar Alanı Zonguldak

Expolink Fuarcılık Hizmetleri Tic.A.Ş.

27 Eylül 30 Eylül

Türk Diş Hekimleri Birliği Expodental 20

ATO Kongre ve Sergi Sarayı Ankara

Türk Diş Hekimleri Birliği Fuar ve Org. Ltd. Şti.

28 Eylül 07 Ekim

Manisa Kitap Fuarı

Manisa Belediyesi Fuar Merkezi

SNS Fuarcılık Tan. Org. Rek. Yay. San. Tic. Ltd. Şti

Özel Röportaj

Yazarlar

2017 Yılında katıldığınız Fuarlar Nasıl geçti?

  • Kötü
  • Çok Kötü
  • Çok İyi
  • Daha iyi olabilirdi
  • İyi