​Çin malları China Homelife'da görücüye çıkacak

​Çin malları China Homelife'da görücüye çıkacak

İstanbul'da düzenlenecek fuarda, tekstilden gıdaya, elektrikli ev aletlerinden inşaat malzemelerine 50 binin üzerinde ürün görücüye çıkacak

Çin mallarını tanıtmayı hedefleyen China Homelife Fuarı'nın, Türkiye organizasyonu 2-4 Haziran arasında İstanbul'da gerçekleştirilecek. Fuarda 50 binin üzerinde ürün tanıtılacak.Holiday İnn Otel'de basın toplantısı düzenleyen China Homelife Genel Müdürü Gülden Parlak, İstanbul Fuar Merkezi'nde yapılacak etkinliğe, 800'ü aşkın Çin firmasının katılacağını söyledi. 

Parlak, Çin hükümeti tarafından başlatılan "İpek Yolu Ekonomik Kuşağı Projesi"ne dikkati çekerek, 65 ülkeyi kapsayan projenin en büyük ayaklarından birini Türkiye'nin oluşturduğunu bildirdi. İpek Yolu'nun bir ucunda küresel ekonominin büyüme motoru Çin'in, diğer ucunda da dünyanın en büyük pazarı Avrupa Birliği ülkelerinin bulunduğunun altını çizen Parlak,Türkiye'nin bu güzergah üzerindeki en stratejik noktada yer aldığını vurguladı.

Gülden Parlak, China Homelife Turkey Fuarı'nın, Çin’in deniz ticaretini güçlendirmek adına başlatılan ve dünyanın yüzde 63’üne ulaşılması hedeflenen "İpek yolu Ekonomik Kuşağı Projesi"nin dünya çapındaki resmi platformu olduğunu belirtti.Çin ve Türkiye arasındaki ticaret hacminin, 2020 yılında 100 milyar doları geçmesinin beklendiğini ifade eden Parlak, geçen yıl fuarda 330 ikili iş görüşmesi gerçekleştirildiğini ve bu yıl sayının 750'ye çıkmasının hedeflendiğini anlattı.

Fuarda, tekstil, hazır giyim, kumaş, dekoratif kumaş, gıda ve gıda işleme, ev tekstili, inşaat malzemeleri, elektrikli ev aletleri-hırdavat, mobilya, aydınlatma ürünleri, hediyelik eşya, mutfak ve banyo armatürleri gibi toplam 50 binin üzerinde ürün görücüye çıkacak."Anadolu VIP Alım Heyetleri" kapsamında Anadolu'dan bin 500 firma, "Yurt Dışı VIP Alım Heyetleri" kapsamında Güney Afrika, Cezayir, Ürdün, Birleşik Arap Emirlikleri, İran, Irak ve Bulgaristan gibi birçok ülkeden bin 150 firma, İstanbul'da ağırlanacak. 

China Homelife Turkey Fuarı kapsamında düzenlenen Anadolu Alım Heyeti ve GoChina programı çerçevesinde, Ankara'daki firmalar İstanbul ve Çin'e davet edildi. 

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Fuar Takvimi

16 Ocak 19 Ocak

IF Wedding Fashion İzmir

Fuar İzmir - Gaziemir İzmir

İZFAŞ İzmir Fuarcılık Hizmet. Kültür ve Sanat İşleri. Tic.A.Ş

16 Ocak 20 Ocak

Gapfood 14.Gıda, Gıda Teknolojileri ve A

OFM Ortadoğu Fuar Merkezi Gaziantep

Akort Tanıtım Organizasyon ve Fuarcılık Ltd. Şti.

16 Ocak 20 Ocak

Gaptarım Tarım, 9.Tarım Teknolojileri ve

OFM Ortadoğu Fuar Merkezi Gaziantep

Akort Tanıtım Organizasyon ve Fuarcılık Ltd. Şti.

17 Ocak 20 Ocak

Anfaş Hotel Equipment - 29.Uluslararası

Antalya Fuar Merkezi

Anfaş Antalya Fuarcılık İşletme ve Yatırım A.Ş.

17 Ocak 20 Ocak

Anfaş Food Product - 25.Uluslararası Gı

Antalya Fuar Merkezi

Anfaş Antalya Fuarcılık İşletme ve Yatırım A.Ş.

18 Ocak 21 Ocak

Exponazagro Tarım, Hayvancılık, ve Gıda

Nazilli Eşref Özel Kapalı Çok Amaçlı Alanı Aydın

Elit Fuarcılık Hizmetleri Ltd.Şti.

23 Ocak 28 Ocak

CNR İMOB 2018- İstanbul Mobilya Fuarı

İstanbul Fuar Merkezi Yeşilköy

İstanbul Fuarcılık A.Ş.

25 Ocak 28 Ocak

EMITT 2018 22.Doğu Akdeniz Uluslararası

Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi İstanbul

E Uluslararası Fuar ve Tanıtım Hizmetleri A.Ş.

Özel Röportaj

Yazarlar

2015 Yılında katıldığınız Fuarlar Nasıl geçti?

  • Kötü
  • Çok Kötü
  • Çok İyi
  • Daha iyi olabilirdi
  • İyi