​ATO Congresium'da Turizm Fuarı Açıldı

​ATO Congresium'da Turizm Fuarı Açıldı

Turizm hizmeti üretenlerle, bu hizmeti alacakları aracısız bir araya getiren ve uygun fiyatlarla seyahat planları oluşturulmasına imkan veren Travel Expo Ankara 2016 Turizm Fuarı, Ankara’da kapılarını açtı.

Turizm hizmeti üretenlerle, bu hizmeti alacakları aracısız bir araya getiren ve uygun fiyatlarla seyahat planları oluşturulmasına imkan veren Travel Expo Ankara 2016 Turizm Fuarı, Ankara’da kapılarını açtı. ATO Congresium’da 24 Nisan tarihine kadar açık kalacak fuarın partner ülkesi ise İran.

İran’dan resmi ve özel kurumları, sivil toplum kuruluşları, ülkenin zenginliklerini tanıtan stantlar oluşturdu. Bunun yanı sıra Türkiye’nin pek çok şehriyle birlikte Hindistan, Küba, Malezya, Tayvan gibi ülkelerin turistik imkanları da kurum-kuruluşlar, belediyeler, seyahat acenteleri ve oteller tarafından ziyaretçilerle paylaşılıyor. 

Atis Fuarcılık tarafından Anadolujet ve TAV sponsorluğunda, Kültür ve Turizm Bakanlığı katkı ve destekleriyle bu yıl ilk kez düzenlenen TRAVELEXPO Ankara Turizm Fuarı’nın teması ise ‘Termal Turizm’ olarak belirlendi. Seyahat planlamak isteyenler, uygun fiyat ve kalitede ulaşım ve konaklama imkânları, gidilecek gezilecek yerler hakkında bilgi alma imkanı yakalayacak, alternatif tatil seçenekleri de nihai tüketiciye sunulacak.

AMBORGODAN SONRA AVRUPALI TURİSTLERİN İRAN’A İLGİSİ ARTTI

Travel Expo Ankara 2016 Turizm Fuarı’na katılan İran’ın Ankara Büyükelçiliği Kültür Müsteşarı Hasan Safarhani, yaptığı açıklamada turizmin İranlılar için çok önemli bir konu olduğunu belirterek, ülkesinin tarihi ve turistik olarak dünyanın ilk 10 ülkesinden biri olduğunu kaydetti. İran’ın turistler için güzel bir yer olduğunu dile getiren Safarhani, bazı medyada İran ile ilgili olumsuz haberlerden şikayet etti. Bu fuarın da ülkelerinin tanıtımı açısından çok önemli olduğunu vurgulayan Safarhani, iki ülkenin aynı kültüre sahip olduğunu, birbirlerini sevdiklerini, Türkçe ve Farsça arasında 6 bin ortak kelime olduğundan söz etti. İran’dan Türkiye’ye yıllık 2 milyon turist geldiğini aktaran Kültür Müsteşarı Hasan Safarhani, Türkiye’dekilerin de İran’ın zenginliklerini görmesi için çağrıda bulundu.

TÜRK İŞADAMLARINDAN İRAN'A TURİZM YATIRIMI

Safarhani, ambargonun kalkmasından sonra Tahran, Tebriz, Isfahan, Şiraz, Horasan, Meşhed gibi şehirlere turistik ziyaretlerin arttığını, özellikle Avrupalıların ilgisinin yoğun olduğunu, birkaç yıl sonrası için rezervasyonlar yapıldığını anlattı. Safarhani, Türkiye’nin turizm tecrübesinden istifade etmek istediklerine de dikkat çekerek, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu ile yapılan üst düzey görüşmelerde Türk işadamlarının İran’a turistik tesisler yapma konusunda anlaşmalar yapıldığını dile getirdi.

HİNDİSTAN ‘PİS’ DEĞİL ‘KARIŞIK’ BİR ÜLKE

Hindistan, Nepal, Sri Lanka gibi ülkelere seyahatler düzenleyen Alacartetours Pazarlama Müdürü Tacay Buber, Ankara’da ilk kez düzenlenen bu fuara, acenteleriyle daha yakından tanışmak için katıldıklarını ifade ederek, “9 yıldır Türkiye pazarı ile çalışıyoruz. Fuarlara katılmak ulaşamadığımız kitlelere ulaşmamızı sağlıyor. Burada bulunmaktan mutluyuz.” dedi.

Hindistan’ın bilinen bir destinasyon olduğunu 28 ayrı eyaletin her birinin değişik tat, kültür ve renkler cümbüşüne sahip olduğunu belirten Buber, “Muhteşem Hindistan’ı görmeleri için insanlarımızı her zaman bekliyoruz. Avrupa’daki birçok ülke artık sokakları dahi bilinen ikinci ülke gibi oldu. Ancak Hindistan ucuz bir ülke. Ancak ‘pis’ deyip gitmeye cesaret edemeyen çok insan var. Hindistan pis değil karışık bir ülke. Bir ülkeye pis demeden önce kendi etrafımızdaki olayları görmeliyiz. İnsanları fakir olmasına rağmen mutlular. “ açıklamasında bulundu. 

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Fuar Takvimi

20 Haziran 23 Haziran

HEFİ Ev Elektroniği Fuarı İstanbul

İstanbul Fuar Merkezi Yeşilköy

Atis Fuarcılık A.Ş.

27 Haziran 30 Haziran

BAKAF 2018 Batı Karadeniz Turizm Tanıtım

İstanbul Fuar Merkezi Yeşilköy

İstamonu Fuarcılık Hizmetleri Ltd. Şti.

27 Haziran 30 Haziran

Gapshoes 27.Uluslararası Ayakkabı, Terli

OFM Ortadoğu Fuar Merkezi Gaziantep

Akort Tanıtım Organizasyon ve Fuarcılık Ltd. Şti.

28 Haziran 01 Temmuz

Derix / Deri ürünleri Fuarı

Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi Merinos Bursa

Network Fuarcılık Ltd.Şti.

29 Haziran 03 Temmuz

Ordu 10.Yapı Dekorasyon Ürünleri ve Doğa

Ordu Belediyesi Fuar Alanı

Ege Fuarcılık Org. Rek. ve Yayın Ltd. Şti.

01 Temmuz 10 Temmuz

Tatvan Doğu Anadolu Sanayi ve Ticaret Fu

Tatvan Doğu Anadolu Fuar Alanı Bitlis

1-Ajansasya Fuarcılık Org. Ltd. Şti. 2-New İpekyolu Fuarcılık Org. San.Tic.Ltd.Şti.

03 Temmuz 05 Temmuz

SEDEC TÜRKİYE-Anayurt, Sınır ve İç güven

ATO Kongre ve Sergi Sarayı Ankara

Luna fuarcılık Ticaret A.Ş.

04 Temmuz 07 Temmuz

JUNIOSHOW Bursa 11.Uluslararası Bebe ve

Bursa Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi

Tüyap Bursa Fuarcılık A.Ş.

11 Temmuz 15 Temmuz

18. Karadeniz Sanayi ve Ticaret Fuarı (K

Ordu Belediyesi Fuar Alanı

Ege Fuarcılık Org. Rek. ve Yayın Ltd. Şti.

11 Temmuz 15 Temmuz

4.Gıda, Tarım ve Hayvancılık İhtisas Fua

Ordu Belediyesi Fuar Alanı

Ege Fuarcılık Org. Rek. ve Yayın Ltd. Şti.

11 Temmuz 15 Temmuz

EDİRNE Gıda, Tarım, Hayvancılık, Sanayi

Edirne Fuar Alanı

Renkli Fuarcılık Ltd. Şti.

17 Temmuz 20 Temmuz

35.Uluslararası İstanbul Anne Bebek Çoc

İstanbul Fuar Merkezi Yeşilköy

UBM ICC Fuarcılık ve Organizasyon Tic. A.Ş.

30 Temmuz 05 Ağustos

1.Çorlu Trakya Balkan Ülkeleri, Hazır Gi

Çorlu Yeni Fuar Alanı

Renkli Fuarcılık Ltd. Şti.

Özel Röportaj

Yazarlar

2017 Yılında katıldığınız Fuarlar Nasıl geçti?

  • Kötü
  • Çok Kötü
  • Çok İyi
  • Daha iyi olabilirdi
  • İyi