IBATECH 2016 Fuarını 75 Bin Kişi ziyaret etti

IBATECH 2016 Fuarını 75 Bin Kişi ziyaret etti

Uluslararası Ekmek, Pasta Makinaları, Dondurma, Çikolata ve Teknolojileri Fuarı 14 – 17 Nisan 2016 tarihlerinde 9. kere İstanbul Fuar Merkezinde düzenlendi.

IBATECH İSTANBUL 2016: Her zamankinden daha “Uluslararası”

Uluslararası Ekmek, Pasta Makinaları, Dondurma, Çikolata ve Teknolojileri Fuarı 14 – 17 Nisan 2016 tarihlerinde 9. kere İstanbul Fuar Merkezinde düzenlendi. 

Konusunda ve bulunduğu bölgede en geniş kapsamlı teknolojilerin sunulduğu IBATECH İSTANBUL 2016 Messe Stuttgart Ares Fuarcılık tarafından 5 salonda 50.000 metrekarelik alanda organize edilmiştir. Fuar 20 ülkeden ve 4 kıtadan katılımcılar ağırlamıştır.  

Fuar ilk defa Federal Ekonomi Bakanlığı tarafından sunulan ve VDMA- Alman Gıda İşleme ve Ambalajlama Derneği tarafından desteklenen Alman Milli Katılımına ev sahipliği yapmış bulunmaktadır. 

Ibatech İstanbul ilk defa T.C. Ekonomi Bakanlığınca desteklenmiş ve hedeflenen ülkelerdeki Türk Ateşelikleri tarafından tanıtılmıştır. Bir çok ülkeden ziyaretçi delegasyonları fuarda ağırlanmıştır: Azerbaycan, Özbekistan, Kosova, Tunus, Umman, Kamerun, Umman, Bulgaristan…

Fuar Kalkınma Bakanı Sayın Cevdet Yılmaz tarafından açılmıştır. Bakan açılış sırasında “Özellikle yatırımcıları buraya davet ediyorum. Destek politikalarımızla üreticilerimizin yanındayız.” mesajını vermiştir.

366 Katılımcı Firma 74,563 Ziyaretçi ile buluştu

14-17 Nisan 2016 tarihleri arasında 74,563 ziyaretçi (2014: 63,696) 366 (2014: 289) katılımcı firma ile buluştu. Katılımcılar ziyaretçiler hakkında yüksek memnuniyetlerini belirttiler.

Bir sonraki IBATECH İstanbul 12-15 Nisan 2018 tarihlerinde organize edilecektir. Sektörün buluşma noktası Türkiye’de İstanbul, İzmir ve Ankara’da düzenlenmektedir.  Ibatech İzmir ilk defa  8-10 Aralık 2016 tarihleri arasında İzmir’de düzenlenecektir. Ibatech Ankara 9-12 Mart 2017 tarihleri arasında Ankara’da organize edilecektir.

Daha fazla bilgi ve basın fotoları için: www.ibatech.com.tr/ 
FoodinLife Gastronomi Yayınlarının IBATECH 2016 hakkında firmalardan aldığı görüşleri sizlerle paylaşıyoruz:

Via Gelato Genel Müdürü Mukbil Yalçın; "Oldukça başarılı bir fuardı. IBATECH bizim ilk fuar deneyimimizdi ve son derece keyifli geçtiğini söyleyebilirim.”

Hazz Macarons Kurumsal Pazarlama’dan Eren Erduran; “Ürünlerimiz iyi ilgi gördü, memnun kaldık”.

Turyağ Ticaret Müdürü İnanç Işık “Sektör profesyonellerini buluşturan en önemli mecralardan biri olan IBATECH’te değerli iş ortaklarımızla bir araya gelmekten mutluluk duyuyoruz. Hedefimiz müşterilerimizin tedarikçisi olmaktan öte çözüm ortağı olmak ve sürdürülebilir ticari ilişkiler kurmak,” dedi.

Pernigotti Satış Operasyon Müdürü Tunç Sevilgen, fuar hakkındaki görüşlerini şu şekilde açıklıyor: "Çok iyi geçiyor. Uzun yıllardır katılıyoruz. Son yılların en iyi IBATECH’i. Yurt dışından gelen ziyaretçilerin sayısı artmış durumda, bu da fuarın kalitesini arttırıyor.

Sunar Group Basın ve İletişim Sorumlusu Selman Sertkaya: "IBATECH’e daha önce katılmıştık. Burada katılımın çok iyi olduğunu gördük. Bilinçli bir kitle ile karşı karşıyayız. Türkiye’nin her yerinden ziyaretçilerimiz var.”

SGS Genel Müdürü Sebahattin Üzeyir: "Fuar gayet verimli geçiyor. Ağırlıklı olarak yurt dışı olmak üzere çoğu fuara katılıyoruz. Çok başarılı bir fuar. Standımızı her sene daha da büyütüyoruz. Karşılığını da alıyoruz.”

MyCo Endüstriyel Dayanıklı Tüketim Ürünleri San. Ve Tic. A.Ş. Satış Müdürü Sonat Eren Sonuk: “IBATECH Fuarı bizim için çok faydalı çünkü kahve ve unlu mamul sektörünün kalbinin attığı bir fuar.”

Fodinox Genel Müdürü Ömer Faruk Dişkaya: “Fuar katılımından son derece memnunuz, istediğimiz müşteri kitlesiyle  görüşme şansı buluyoruz.”

IBATECH İstanbul’u oldukça kalabalık ve güzel bulan Meyaş Firma Sahibi Mehmet Yaşar, beklenilenin üzerinde bir katılım ile karşılaştıklarını söylüyor ve sözlerine şu şekilde devam ediyor: “Umarım ilerleyen yıllarda daha da iyi olur. Gelecek senelerde bu fuara yine katılmayı düşünüyoruz. IBATECH, müşterilerimizle buluşma noktamız oluyor ve tüm sektörü bir araya getiriyor. Ayrıca bu fuar, bizlere yeni müşteriler katıyor.”

Bind Chocolate Satış Müdürü Mustafa Burak, “IBATECH 2016 bizim için başarılı bir fuar dönemi olarak geçiyor.”

Ova Un Üçüncü Kuşak Yöneticilerinden Satış Yetkilisi Melih Akdoğan, fuarı çok hareketli olarak görüyor. Katılımın çok yoğun olduğunu söyleyen Akdoğan, yurt içi ve yurt dışı olmak üzere her yerden ziyaretçileri olduklarını söylüyor.

Kumkaya Bölge Müdürü Mert Manastır: “IBATECH her sene olduğu gibi bu sene de çok yoğun. Bin metrekarelik bir stand ile katıldık. Çok fazla yeniliğimiz var ve yoğun da bir talep ile karşılaşıyoruz.”

IBATECH İstanbul’un geçen yıllara göre daha yoğun olduğunu söyleyen Özköseoğlu Pazarlama Sorumlusu Gülşen Şahinoğlu, oldukça memnun olduklarını belirtiyor.

Pakmaya Bölge Satış Müdürü Hüseyin Yıldırım, “IBATECH’e geçen yıllara göre ilgi ve yabancı ziyaretçi sayısı daha fazla.”

Burtek Genel Müdürü İsmail Demir: “IBATECH, umduğumuzun çok daha üstünde bir başarı ile geçiyor. Hem yurt içi hem de yurt dışı firmalardan oldukça iyi izlenimler aldık. Bu durum bizi yatırım anlamında teşvik etti. Gerek sipariş gerekse fuar sonrası görüşmeler anlamında önemli bir başarı yakaladık” diyor.

Tadco Horeca Key Account Yöneticisi Emre Erdoğan: “IBATECH Fuarı’ndan da son derece memnun kaldık, bizim için çok iyi oldu.” 

 

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Fuar Takvimi

20 Haziran 23 Haziran

HEFİ Ev Elektroniği Fuarı İstanbul

İstanbul Fuar Merkezi Yeşilköy

Atis Fuarcılık A.Ş.

27 Haziran 30 Haziran

BAKAF 2018 Batı Karadeniz Turizm Tanıtım

İstanbul Fuar Merkezi Yeşilköy

İstamonu Fuarcılık Hizmetleri Ltd. Şti.

27 Haziran 30 Haziran

Gapshoes 27.Uluslararası Ayakkabı, Terli

OFM Ortadoğu Fuar Merkezi Gaziantep

Akort Tanıtım Organizasyon ve Fuarcılık Ltd. Şti.

28 Haziran 01 Temmuz

Derix / Deri ürünleri Fuarı

Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi Merinos Bursa

Network Fuarcılık Ltd.Şti.

29 Haziran 03 Temmuz

Ordu 10.Yapı Dekorasyon Ürünleri ve Doğa

Ordu Belediyesi Fuar Alanı

Ege Fuarcılık Org. Rek. ve Yayın Ltd. Şti.

01 Temmuz 10 Temmuz

Tatvan Doğu Anadolu Sanayi ve Ticaret Fu

Tatvan Doğu Anadolu Fuar Alanı Bitlis

1-Ajansasya Fuarcılık Org. Ltd. Şti. 2-New İpekyolu Fuarcılık Org. San.Tic.Ltd.Şti.

03 Temmuz 05 Temmuz

SEDEC TÜRKİYE-Anayurt, Sınır ve İç güven

ATO Kongre ve Sergi Sarayı Ankara

Luna fuarcılık Ticaret A.Ş.

04 Temmuz 07 Temmuz

JUNIOSHOW Bursa 11.Uluslararası Bebe ve

Bursa Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi

Tüyap Bursa Fuarcılık A.Ş.

11 Temmuz 15 Temmuz

18. Karadeniz Sanayi ve Ticaret Fuarı (K

Ordu Belediyesi Fuar Alanı

Ege Fuarcılık Org. Rek. ve Yayın Ltd. Şti.

11 Temmuz 15 Temmuz

4.Gıda, Tarım ve Hayvancılık İhtisas Fua

Ordu Belediyesi Fuar Alanı

Ege Fuarcılık Org. Rek. ve Yayın Ltd. Şti.

11 Temmuz 15 Temmuz

EDİRNE Gıda, Tarım, Hayvancılık, Sanayi

Edirne Fuar Alanı

Renkli Fuarcılık Ltd. Şti.

17 Temmuz 20 Temmuz

35.Uluslararası İstanbul Anne Bebek Çoc

İstanbul Fuar Merkezi Yeşilköy

UBM ICC Fuarcılık ve Organizasyon Tic. A.Ş.

30 Temmuz 05 Ağustos

1.Çorlu Trakya Balkan Ülkeleri, Hazır Gi

Çorlu Yeni Fuar Alanı

Renkli Fuarcılık Ltd. Şti.

Özel Röportaj

Yazarlar

2017 Yılında katıldığınız Fuarlar Nasıl geçti?

  • Kötü
  • Çok Kötü
  • Çok İyi
  • Daha iyi olabilirdi
  • İyi