BeautyEurasia 2016 kapılarını açtı!

BeautyEurasia 2016 kapılarını açtı!

Dünyanın önde gelen kozmetik fuarlarından BeautyEurasia 2016; 12. kez kapılarını açtı. İstanbul Fuar Merkezi’nde gerçekleşen fuarın açılışı İtalya Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosu Federica Ferrari Bravo, Kozmetik Tanıtım Grubu Başkan Yardımcısı Ersin Tari, ITE Grup Bölge Direktörü Vincent Brain, ITE Turkey Genel Müdürü Burcu Başer ve ITE Turkey Hızlı Tüketim & Enerji Grup Direktörü Atilla Marangozoğlu tarafından yapıldı.

Türkiye kozmetik sektörü 3 yıl içerisinde 13 milyar TL hacme ulaşacak.

Avrasya Bölgesi’nin en büyük kozmetik fuarı olma özelliğini taşıyan BeautyEurasia 2016’ya Almanya, Bulgaristan, Çin Halk Cumhuriyeti, İtalya, Kore ve Tayvan’ın da aralarında bulunduğu 36 ülkeden 420 firma katılıyor. 23 Nisan Cumartesi akşamına kadar açık olacak BeautyEurasia, 105 ülkeden 12.000 ziyaretçiyi ağırlamayı hedefliyor.Türkiye’nin lider sektörlerinde lider fuarlar düzenleyen ITE Turkey’nin grup şirketleri arasında yer alan Platform Uluslararası Fuarcılık tarafından düzenlenen 12. BeautyEurasia Uluslararası Kozmetik, Güzellik ve Kuaför Fuarı ziyaretçileriyle buluşmaya başladı. 21 – 23 Nisan tarihleri arasında dünyanın dört bir yanındaki uluslararası üretici ve tedarikçilerin ürün, hizmet ve teknolojilerini bir araya getirecek olan fuar, kozmetik sektöründe Avrasya Bölgesi’nin en önemli iş ve iş geliştirme platformu olarak, 105 ülkeden 12 bin ziyaretçiyi ağırlamayı hedefliyor.
 
Kozmetik ve güzellik sektörü firmaları için fuarın bölgedeki öneminin ve sektöre getirdiği ekonomik katkıların altını çizen Atilla Marangozoğlu: “Dev Avrasya pazarına açılan en önemli kapılardan biri olan BeautyEurasia; katılımcılarına Türkiye ve Avrasya Bölgesi pazarlarına yönelik büyük ihracat potansiyeli sunuyor. 2015 yılında kozmetik sektörü ihracatı 1,2 milyar dolar olarak gerçekleşti. Türkiye’nin ihracatına bakıldığında İran’ın ağırlığının arttığı görülüyor. İran’a en çok saç ürünleri, makyaj ve cilt bakım ürünleri ihraç ediyoruz. Bir diğer canlı pazar ise Kuzey Afrika… Buraya da traş ürünleri, deodorantlar ve renkli kozmetikler ihraç ediyoruz. Her yıl ortalama yüzde 10 büyüyen dünya kozmetik sektörü 460 milyar dolarlık hacime sahip… 2020’de 675 milyar dolar seviyesine çıkması öngörülüyor. Türkiye’de ise 8 milyar TL’nin üzerinde… Türkiye’de kişi başına düşen kozmetik harcaması 30 dolar. Avrupa ve Amerika’da bu rakam çok daha yüksek… Özellikle bu bölge ülkelerini kapsayan pazar hedeflerine sahip üretici ve ihracatçı firmaların fuarda yer almasının çok önemli olduğunu düşünüyoruz” dedi.
 
ITE Turkey Hızlı Tüketim & Enerji Grup Direktörü Atilla Marangozoğlu, BeautyEurasia 2016 için şu sözleri söyledi: “BeautyEurasia kapsamında, 2016 yılında 12. kez, kozmetik ve güzellik alanında, Avrasya Bölgesi’nin en büyük ticari platformunu düzenliyoruz. ITE Group’un “güzellik ve kozmetik” alanında 9 ülkede düzenlediği, bölgelerinin en büyükleri olan 11 fuarı sayesinde sektöre özel bir uzmanlığı yer alıyor. ITE Turkey ise BeautyEurasia fuarı ile Türkiye ve Avrasya Bölgesi’nde tecrübeye ve uzmanlığa sahip bulunuyor. ITE Group’un sağladığı güçlü küresel ağ ile ITE Turkey’nin deneyimi ve portföyünü birleştiren BeautyEurasia, sektör için daha güçlü bir sinerji yaratmaya devam edecek.”
 
Fuar kapsamında yeni pazarların bulunması, yeni işbirliği fırsatları yaratılması amacıyla T.C. Ekonomi Bakanlığı’nın da desteğiyle “Yurtdışı Alım Heyetleri Programı”nın gerçekleşeceğini vurgulayan Atilla Marangozoğlu; Programa tüm dünyanın hedef pazarları arasında yer alan 52 ülkenin katılım sağlayacağı bilgisini verdi. Marangozoğlu: “Azerbaycan, Birleşik Arap Emirlikleri, Bosna Hersek, Bulgaristan, Cezayir, Güney Afrika Cumhuriyeti, Gürcistan, Hırvatistan, İran, İsrail, Japonya, Macaristan, Mısır, Moğolistan, Polonya, Ukrayna, Yunanistan’ın da aralarında bulunduğu Yurtdışı Alım Heyeti Programı katılımcıları Türk Kozmetik, Güzellik sektörü üreticileriyle karşılıklı iş görüşmelerinde bir araya gelecek” dedi.
 
BeautyEurasia 2016 yurt dışı katılımları konusunda detaylı bilgi aktaran Marangozoğlu: “Beauty Eurasia 2016’da Almanya, Bulgaristan, Çin Halk Cumhuriyeti, İtalya, Kore ve Tayvan’ın ülke pavilyonu olarak aralarında bulunduğu 36 farklı ülkeden yaklaşık 420 katılımcıyı ağırlayacağız. İtalyan Ticaret Ajansı – ITA’nın işbirliğiyle saç bakım ürünleri, cilt bakım ürünleri, ambalaj ve hammadde üretimi yapan yaklaşık 40 İtalyan firması BeautyEurasia’da yer alıyor. Almanya Federal Cumhuriyeti ve IKW – Kozmetik ve Deterjan Derneği’nin katkılarıyla 20’den fazla kozmetik ve kişisel bakım ürünleri üreten Alman firmalar BeautyEurasia 2016’da profesyonel ziyaretçilerle buluşuyor. Kore Ticaret Yatırım Promosyon Ajansı - Kotra ve Kore Uluslararası Güzellik Sanayi Ticaret Derneği – IBITA’nın organizasyonu Kore; BeautyEurasia 2016’da 10’dan fazla firma ile fuarda yerini alıyor.” dedi.
 
Ziyaretçiler güzellik ve kozmetik sektörünün dev isimleriyle panelde bir araya geliyor

Türkiye ve dünyadan sektör profesyonellerini bir araya getirecek olan 12. BeautyEurasia, Kategori Mağazacılığı Derneği öncülüğünde sektöre yön veren ünlü iş adamlarını bir panelde buluşturuyor. 22 Nisan Cuma günü saat 11.00 - 12.15 arasında gerçekleşecek olan panelin konuları arasında “perakende sektörünün tedarikçilerden beklentileri” ve “kozmetik sektöründe yeni trendler” yer alıyor. Sektörün genel durumunun da değerlendirileceği panelde Gratis Genel Müdürü Bahadır Özbek, Watsons Genel Müdürü Ahmet Yanıkoğlu ve Tekin Acar Cosmetics Yönetim Kurulu Başkanı Tekin Acar konuşmacı olarak katılıyor. Panelin yanı sıra fuar boyunca makyaj teknikleri, kalıcı oje uygulamaları, fondöten püskürtme makineleri ve uygulamaları gibi çeşitli stant etkinlikleri düzenleniyor.
 
Avrasya Bölgesi’nin en büyük kozmetik zirvesi olan 12. BeautyEurasia Uluslararası Kozmetik, Güzellik ve Kuaför Fuarı; güzellik ve kozmetik konularında ihtisas sahibi, karar verici, yönetici, satın almacı ve diğer profesyonel ziyaretçilerin katılımıyla 21 - 23 Nisan 2016 tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi Hall 9 – 10 ve 11’de gerçekleşecek.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Fuar Takvimi

19 Eylül 21 Eylül

6.Kırşehir Tarım ve Hayvancılık ve Yöres

Kapalı Teşhir Salonları Kırşehir

Demos Fuarcılık ve Org. A.Ş.

19 Eylül 22 Eylül

İstanbullight 11.Uluslararası Aydınlatma

İstanbul Fuar Merkezi Yeşilköy

UBM NTSR Fuar ve Gösteri Hizmetleri A.Ş.

19 Eylül 23 Eylül

Contemporary İstanbul Çağdaş Sanat Fuarı

Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı ile İstanbul Kongre Merkezi İstanbul

İkon Fuarcılık Hizmetleri Ltd. Şti

19 Eylül 23 Eylül

Trakya 13.Tarımtech 2018

Lüleburgaz Semt ve Fuar Alanı Kırklareli

Renkli Fuarcılık Ltd. Şti.

19 Eylül 23 Eylül

Tüyap Erzurum Tarım Fuarı

Recep Tayyip Erdoğan Fuar Merkezi Erzurum

Tüyap Anadolu Fuarları A.Ş.

19 Eylül 23 Eylül

Tüyap Erzurum Hayvancılık Fuarı

Recep Tayyip Erdoğan Fuar Merkezi Erzurum

Tüyap Anadolu Fuarları A.Ş.

20 Eylül 23 Eylül

Agrotec 2018   22.Uluslararası Tarım  ve

AKM Atatürk Kültür Merkezi Fuar Alanı

İnfo Uluslararası Fuar Tan. Org. A.Ş. 

20 Eylül 23 Eylül

2.Hayvancılık, Hayvansal Üretim Teknoloj

AKM Atatürk Kültür Merkezi Fuar Alanı

İnfo Uluslararası Fuar Tan. Org. A.Ş. 

20 Eylül 23 Eylül

2.Tohum ve Fidancılık Fuarı

AKM Atatürk Kültür Merkezi Fuar Alanı

İnfo Uluslararası Fuar Tan. Org. A.Ş. 

20 Eylül 23 Eylül

Farm Boss - Eskişehir 8.Uluslararası Tar

Eskişehir Fuar ve Kongre Merkezi

Expolink Fuarcılık Hizmetleri Tic.A.Ş.

20 Eylül 23 Eylül

İstanbul Beauty and Wellness Show

İstanbul Fuar Merkezi Yeşilköy

İstanbul Fuarcılık A.Ş.

20 Eylül 23 Eylül

Sign İstanbul-2018 Fuarı

Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi İstanbul

İFO İstanbul Fuar Hizmetleri A.Ş.

20 Eylül 23 Eylül

Konfeksiyon Makinesi 2018 Fuarı

Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi İstanbul

Tüyap İhtisas Fuarları A.Ş.

20 Eylül 23 Eylül

Elazığ İnşaat Mobilya, Dekorasyon ve Te

Fuar ve Sergi Alanı Elazığ

Start Fuarcılık ve Organizasyon Ltd. Şti.

20 Eylül 23 Eylül

MEBEX, Alt Yapı, Üst Yapı Malzemeleri, B

OFM Ortadoğu Fuar Merkezi Gaziantep

Plexus Fuarcılık Kongre Yönetimi Ve Tanıtım Hizmetleri Ltd. Şti.

20 Eylül 23 Eylül

ÇEV-TECH, Çevre Teknolojileri, Geri Dönü

OFM Ortadoğu Fuar Merkezi Gaziantep

Plexus Fuarcılık Kongre Yönetimi Ve Tanıtım Hizmetleri Ltd. Şti.

20 Eylül 23 Eylül

Decoboss- Batı Karadeniz 2.Yapı, Dekora

Çaycuma Fuar Alanı Zonguldak

Expolife Fuarcılık Ticaret A.Ş.

25 Eylül 30 Eylül

Diyarbakır 6.Kitap Fuarı 2018

Tüyap Diyarbakır Fuar ve Kongre Merkezi

Tüyap Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş.

26 Eylül 29 Eylül

CNR HOME&DESIGN

İstanbul Fuar Merkezi Yeşilköy

Pozitif Fuarcılık A.Ş.

26 Eylül 29 Eylül

Hometex 2018

İstanbul Fuar Merkezi Yeşilköy

İstanbul Fuarcılık A.Ş.

26 Eylül 29 Eylül

5.Uluslararası Sleep Well Expo 2018

İstanbul Fuar Merkezi Yeşilköy

Voli Fuar Hizmetleri A.Ş.

26 Eylül 30 Eylül

Samsun 4.Tarım Fuarı 2018

Tüyap Samsun Fuar ve Kongre Merkezi

Tüyap Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş.

27 Eylül 29 Eylül

4.Uluslararası Tekstil ve Konfeksiyon Ma

Kahramanmaraş Belediye Fuar Merkezi

ECR Fuarcılık Ltd. Şti

27 Eylül 29 Eylül

Promosyon Show İstanbul Fuarı

Pulman Convention Center- Yenibosna İstanbul

Sky Fuarcılık A.Ş.

27 Eylül 29 Eylül

İstanbul Uluslararası Buluş Fuarı

Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı İstanbul

Afanya Fuarcılık Ltd. Şti

27 Eylül 30 Eylül

İzmir Emlak Gayrımenkul ve Yatırım Fuarı

Fuar İzmir Alanı - Gaziemir

Elit Fuarcılık Hizmetleri Ltd.Şti.

27 Eylül 30 Eylül

AIREX -İstanbul Airshow 12.Uluslarar

Atatürk Havalimanı A 14 Apronu İstanbul

MİNT Fuarcılık ve Organizasyon A.Ş.

27 Eylül 30 Eylül

9.Van Turizm ve Seyahat Fuarı

Ortadoğu Expo Fuar ve Kongre Merkezi Van

Ajansasya Fuarcılık Org. Ltd. Şti.

27 Eylül 30 Eylül

Farmers' Fairs -Batı Karadeniz 3.Gıda,

Çaycuma Fuar Alanı Zonguldak

Expolink Fuarcılık Hizmetleri Tic.A.Ş.

27 Eylül 30 Eylül

Türk Diş Hekimleri Birliği Expodental 20

ATO Kongre ve Sergi Sarayı Ankara

Türk Diş Hekimleri Birliği Fuar ve Org. Ltd. Şti.

28 Eylül 07 Ekim

Manisa Kitap Fuarı

Manisa Belediyesi Fuar Merkezi

SNS Fuarcılık Tan. Org. Rek. Yay. San. Tic. Ltd. Şti

Özel Röportaj

Yazarlar

2017 Yılında katıldığınız Fuarlar Nasıl geçti?

  • Kötü
  • Çok Kötü
  • Çok İyi
  • Daha iyi olabilirdi
  • İyi