Milyonlarca takipçili güzellik fenomenleri BEAUTY EURASIA fuarı’nda

Milyonlarca takipçili güzellik fenomenleri BEAUTY EURASIA fuarı’nda

Milyonlarca takipçisi olan Blogger’lar Kozmetik Tanıtım Grubu’nun davetlisi olarak İstanbul’da…

Blogger’lar Türk kadınının güzellik sırlarını keşfetmek ve takipçileri ile bu sırları paylaşmak üzere Beauty Eurasia Fuarı’nı ziyaret ettiler. Kozmetik Tanıtım Grubu standında takipçileri ile buluşan güzellere ilgi yoğundu.Türk kozmetik ürünlerinin dünyaya tanıtılması için atağa geçen Kozmetik Tanıtım Grubu çalışmalarına İKMİB (İstanbul Kimyevi Maddeler ve Mamulleri İhracatçıları Birliği) bünyesinde devam ediyor. Türk kozmetik sektörünün markalaşmasına katkı sağlamak, ihracatı artırmak ve daha geniş bir coğrafyaya Türk kozmetik ürünlerini ulaştırmak hedefiyle yürütülen tanıtım çalışmalarının sonuncusu dünyaca ünlü güzellik ve moda Blogger’larının Türkiye’ye davet edilmesi oldu.

Kozmetik Tanıtım Grubu’nun düzenlediği etkinlik kapsamında ülkemize gelen Blogger’lar Beauty Eurasia Fuarı’nı da ziyaret etti. Güzellik ve makyajdaki hünerleri ile dikkat çeken Blogger’lar; Karen Sarahi Gonzalez (iluvsarahii), Maya Mia (maya_mia_y), Diana Ensiu&Alina Tanasa (fabmuse_diana/fabmuse_alina), Jelena Peric (j_make_up), Jackie Aina (jackieaina) deneyim ve yorumlarını #TRCosmetics hashtag’i ile takipçileriyle paylaştılar.

Blogger’lar İstanbul’da oldukları süre boyunca şehri keşfedecek, Türkiye’nin kozmetik üretim altyapısını gözlemleyip parfüm yapmayı deneyimleyecek ayrıca Ayasofya Hürrem Sultan Hamamı’nda hamam sefası ile birlikte Türk sabunu yapımı workshop’una katılacaklar.

Kozmetik Tanıtım Grubu Başkan Yardımcısı Ersin Tari, devam eden çalışmaları ile ilgili şunları söyledi: “Kurulduğumuz günden bu yana Türk kozmetik ürünlerinin dünyaya tanıtılmasıyla marka değerini artırmak ve ihracatı daha yukarıya taşımak için pek çok çalışma hayata geçiriyoruz. Bu yıl hız verdiğimiz çalışmalar kapsamında sektörümüz ile ilgili İtalya Cosmoprof, Dubai Beautyworld, Cosmobeaute Asia, Cosmoprof Asia, Beauty Eurasia gibi önemli fuarlara katılıyoruz. Bunun yanında birçok ülkede UR-GE faaliyetleri yürütüyoruz. Yine bu yıl içerisinde Fransa Cannes, Şili ve Kolombiya’ya ticaret heyetleri düzenleyeceğiz. Önümüzdeki dönemlerde de Türk kozmetik sektörünün markalaşma yolculuğunda çalışmalarımıza hız kesmeden devam edeceğiz.”

190’ın üzerinde ülkeye ihracat gerçekleştiren Türk kozmetik sektörünün son 10 yılda ihracatını yüzde 170 artırdığı belirten Ersin Tari, “2015 yılında 1.1 milyar dolarlık kozmetik ihracatı gerçekleşti. Geçtiğimiz yıl en fazla kozmetik ihracatı yapılan ülkeler; Irak, Rusya, İran, Almanya, Birleşik Krallık, Azerbaycan-Nahcivan, Cezayir, Birleşik Arap Emirlikleri, Fransa ve Suudi Arabistan oldu. Türk kozmetik sektörü özellikle şampuan ve sabunda dünya çapında bir üretim merkezi olma kapasitesine sahip. Sabunun yanı sıra saç bakım ürünleri ve ıslak mendil üretiminde dünyada ilk üçte yer alıyoruz. Renkli kozmetikler şeklinde adlandırdığımız makyaj ürünlerinde giderek ürün çeşitliliğimiz ve ihracatımız artıyor” dedi.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Fuar Takvimi

16 Ocak 19 Ocak

IF Wedding Fashion İzmir

Fuar İzmir - Gaziemir İzmir

İZFAŞ İzmir Fuarcılık Hizmet. Kültür ve Sanat İşleri. Tic.A.Ş

16 Ocak 20 Ocak

Gapfood 14.Gıda, Gıda Teknolojileri ve A

OFM Ortadoğu Fuar Merkezi Gaziantep

Akort Tanıtım Organizasyon ve Fuarcılık Ltd. Şti.

16 Ocak 20 Ocak

Gaptarım Tarım, 9.Tarım Teknolojileri ve

OFM Ortadoğu Fuar Merkezi Gaziantep

Akort Tanıtım Organizasyon ve Fuarcılık Ltd. Şti.

17 Ocak 20 Ocak

Anfaş Hotel Equipment - 29.Uluslararası

Antalya Fuar Merkezi

Anfaş Antalya Fuarcılık İşletme ve Yatırım A.Ş.

17 Ocak 20 Ocak

Anfaş Food Product - 25.Uluslararası Gı

Antalya Fuar Merkezi

Anfaş Antalya Fuarcılık İşletme ve Yatırım A.Ş.

18 Ocak 21 Ocak

Exponazagro Tarım, Hayvancılık, ve Gıda

Nazilli Eşref Özel Kapalı Çok Amaçlı Alanı Aydın

Elit Fuarcılık Hizmetleri Ltd.Şti.

23 Ocak 28 Ocak

CNR İMOB 2018- İstanbul Mobilya Fuarı

İstanbul Fuar Merkezi Yeşilköy

İstanbul Fuarcılık A.Ş.

25 Ocak 28 Ocak

EMITT 2018 22.Doğu Akdeniz Uluslararası

Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi İstanbul

E Uluslararası Fuar ve Tanıtım Hizmetleri A.Ş.

Özel Röportaj

Yazarlar

2015 Yılında katıldığınız Fuarlar Nasıl geçti?

  • Kötü
  • Çok Kötü
  • Çok İyi
  • Daha iyi olabilirdi
  • İyi