​Gaziantepliler Kitap Fuarıyla Buluşacak

​Gaziantepliler Kitap Fuarıyla Buluşacak

Tüm Fuarcılık Yapım AŞ (TÜYAP) tarafından, Türkiye Yayıncılar Birliği iş birliğinde hazırlanan Gaziantep Kitap Fuarı 3 Mayıs'ta kapılarını açacak.

Büyükşehir Belediyesi Genel  Sekreter Yardımcısı Serdar Tolay, bir otelde düzenlenen basın toplantısında, böylesi bir fuara ev sahipliği yapmanın sevincini yaşadıklarını söyledi.Kitap okumanın önemine değinen Tolay, "Sınavlarda başarı gösteren öğrencilerin çok kitap okuyarak hedeflerine ulaştığını biliyoruz. Dolayısıyla bu fuarın faydalı olacağını düşünüyorum." dedi.

Türkiye Yayıncılar Birliği Başkanı Metin Celal, kitap fuarlarının doğrudan halka hitap ettiğini vurguladı.

Gaziantep'te ilk kez düzenlenen fuarın devam etmesini dileyen Celal, "Fuarı,  Gaziantep halkının sahiplenmesi lazım. Gaziantepliler sahiplenmezse ve yeterli ilgi göstermezse devamı mümkün olmuyor ancak ben bunun devam edeceği işaretlerini görüyorum." diye konuştu.

TÜYAP Genel Müdür Yardımcısı Cihat  Alagöz de kentin marka fuarlarının niteliğini ve niceliğini arttırmak için var gücüyle çalışacaklarını belirtti.

Gaziantep Valiliği, Büyükşehir Belediyesi,  Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) ve odaların destek verdiği fuar, 3 Mayıs'ta GAÜN Mavera Kongre ve Sanat Merkezi'nde açılacak. 50 yayınevinin katılacağı ve çeşitli kültürel etkinliklerin düzenleneceği fuar, 6 gün sürecek.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Fuar Takvimi

Özel Röportaj

Yazarlar

2017 Yılında katıldığınız Fuarlar Nasıl geçti?

  • Kötü
  • Çok Kötü
  • Çok İyi
  • Daha iyi olabilirdi
  • İyi