İnanlar İnşaat 51 YILDIR en prestijli projelere imza atıyor

İnanlar İnşaat 51 YILDIR en prestijli projelere imza atıyor

Türkiye’de birçok prestijli projeye imzasını atan İnanlar inşaat Yönetim Kurulu Başkanı Serdar İnan ile Ülkemizdeki Kentsek Dönüşümü, İnanlar İnşaatı ve Fuarların Gayrimenkul Sektörüne katkısını konuştuk. İşte o çok özel röportaj..

Merhaba Serdar Bey öncelikle sizi tanıyabilir miyiz?

1965 yılında Erzincan’da doğdum. Robert Koleji’nin ardından İstanbul Teknik Üniversitesi Mimarlık Bölümü’nden mezun oldum. 1994 yılından bu yana İnanlar Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yürütüyorum. Hobilerim arasında şiir, makale yazmak, spor yapmak ve seyahat etmek bulunuyor.


İnanlar’ı diğer firmalardan ayıran özellik nedir?

İnanlar gayrimenkul sektöründe 1965’den bu yana, yani 51 yıldır hizmet veriyor, yatırım ve üretim yapıyor. Bu süre içerisinde sadece İstanbul’da 220’nin üzerinde projeye imzamızı attık. Bugün Türkiye’nin en saygın ve güvenilir markalarından biri olarak doğru yaşam alanları sunmanın, verdiğimiz tüm taahhütleri yerine getirmenin ve bize duyulan güveni tam olarak karşılamanın haklı gururunu yaşıyoruz.

Tanıtım çalışmalarımızda İnanlar olarak her zaman öncü ve global bir çizgide ilerledik. Yurt dışındaki birçok prestijli gayrimenkul fuarında ilk defa yer alan Türk kuruluşlarından olarak ülkemizi başarıyla temsil ettik. Bu fuarlarda edindiğimiz deneyim ve teknolojiyi ülkemize de getirdik. 

Kazandığımız başarıların ardında; akıl ile üretilen stratejilerin yanı sıra yüreğimizle belirlediğimiz ilkelere sadık kalmanın büyük payı olduğunu düşünüyorum. İnanlar olarak 51 yıldır değişmeyen makrohedefimiz ve ilkemiz her zaman "merkezinde insan olan doğru yaşam alanları ile geleceğe değer katmak" oldu. İnsanı ayrımsız ve tarafsız olarak hedefimizin odak noktası haline getirdik. İstanbul’a olan sevdamız, Türkiye’nin geleceğine olan inancımız ile insanların kendilerini hem yaşam hem yatırım açısından her zaman iyi hissedecekleri projeler tasarlamaya ve üretmeye devam ediyoruz.

Kentsel dönüşümle ilgili düşüncelerinizi alabilir miyiz?

İstanbul’da konuta karşı hem yerel hem de global büyük bir ilgi var. İlk kez ev sahibi olmak isteyenler kadar ikinci hatta üçüncü evim olsun diye plan yapanlar var. 15 milyon nüfusluk İstanbul’da, 5 milyon adet “nitelikli” konut olması gerekiyor. Özetle, İstanbul’da yoğun bir konut talebi var ancak üretim bunun gerisinde. Bırakın gayrimenkulde balonu, İstanbul’da 3 milyondan fazla yaşanılabilir konuta ihtiyaç var. Mevcut nüfusun taleplerine bir de yüksek göç oranı eklenince İstanbul’da her yıl 200 bin konut talebi gibi bir potansiyel çıkıyor ortaya. Mevcut konutların büyük bir kısmı eski yapı ve depremde yıkılmaya mahkûm. 3 milyonun üzerinde yaşanılabilir konuta ihtiyaç olan İstanbul’da kentsel dönüşüm alanları daha da yayılacağını ve gayrimenkul sektörünü yoğun üretim yıllarının beklediğini öngörüyorum. Ancak özellikle kentsel dönüşümde yaşanan ve kontrol altına alınamayan sorunlar gibi dezavantajlar da sektörün büyümesi ve gerçek potansiyeline ulaşmasına engel oluyor.

Başarılı bir kariyeriniz var. Genç girişimcilere vereceğiniz tavsiyeler neler olurdu?

Her şeyden önce kendinize güvenin ve yaptığınız işe inanın. İnandığınız, sevdiğiniz, size ilham veren bir işi yapıyorsanız, başarılı olmak için en iyi üniversitelerden mezun olmanıza ya da geniş olanaklara sahip olmanıza gerek yok. Manevi tatmini sağladıktan sonra, maddi başarı zamanla zaten gelecektir.

Türkiye'de düzenlenen fuarlar hakkında neler düşünüyorsunuz?

Türkiye, özellikle de İstanbul son yıllarda Fuar ve Kongre Turizmi açısından Orta Doğu ve Doğu Avrupa bölgesinin en önemli merkezlerinden biri haline geldi. Türkiye’nin gelişen ekonomi ve sanayisinin yanı sıra bu başarıda büyük pay sahibi olan kongre ve fuar organizatörlerimizi ve ülkemize yeni fuar alanları kazandıran yatırımcıları da tebrik etmek gerekiyor. İnanıyorum ki fuarcılık anlamında ülkemizin global, konumu gelecek yıllarda daha da yükselecektir. Elimizde bunu başarmak için her şey var. 

Eklemek istediğiniz başka bir şey var mı?


2016 yılında, İnanlar markasına duyulan güvene ve yarım yüzyılı aşkın deneyimimize yakışır kalitede projeler için, yine dikkat ve uzun araştırmalarla belirlediğimiz lokasyonlarda, İstanbul yaşamına kalite ve kazanç katacak doğru yaşam alanları sunmaya devam edeceğiz. Seyrantepe, Atakent, Basın Ekspres, Alemdağ, Bağdat Caddesi, Beylikdüzü, Sarıyer, Zekeriyaköy ve Kartal’da yepyeni projelere başlamayı planlıyoruz.

Gösterdiği planlı gelişim ile son yıllarda İstanbul’un en çok kazandıran semtlerinden Beylikdüzü’nde E5’in ikonu olmaya hazırlanan çok katlı projemiz Terrace Lotus, iş ve sanayi dünyası için stratejik noktaların yanı sıra ulaşım akslarına yakın konumu ile büyük kolaylık ve yatırım potansiyeli sunuyor. Henüz lansman döneminde olan ve fiyatlarının şu sıralar en avantajlı olduğu projemizde, topraktan yatırım yapmak isteyenlerin aradığı kazançlı seçenekler bir arada. 

Halkalı-Atakent bölgesinde, Terrace Tema’dan sonra yükselecek ikinci projemiz Terrace Su, bu hızla gelişen lokasyonda kazançlı bir gelecek ve keyifli bir yaşam sunacak. 

Son yapılan bir araştırma ile İstanbul’un en çok değer kazanan bölgesi olarak açıklanan Çekmeköy/Alemdağ’da, Terrace Koru projemize başladık. 3. köprü bağlantı yoluna, seçkin üniversitelere ve Sabiha Gökçen Havalimanı’na yakın Terrace Koru, değerli yatırım potansiyeli ile kısa sürede büyük ilgi gördü ve satışlarının %50’si şimdiden tamamlandı.  Projemizde sınırlı sayıda kazançlı yatırım alternatifleri sunmaya devam ediyoruz. 

İstanbul’un en prestijli caddesi olan Bağdat Caddesi’nde 5 yeni projemizle Terrace çağını başlatıyoruz. “Terrace” konseptimize özgü ayrıcalıklar ve göz alıcı mimari çizgisi ile bölgenin en prestijli adresleri olacak projelerimiz, çok sınırlı sayıdaki yaşam alanı alternatifleri ile İstanbul’un en nadir yaşam ve yatırım alternatiflerini sunacak. Yapımına başladığımız Terrace Cadde 251 ve Ihlamur Terrace’ın ardından Aktan Terrace, Cadde Terrace ve Marin Terrace projelerimizle Bağdat Caddesi’nin yenilenme sürecinde öncü ve etkin bir şekilde yer almaya devam edeceğiz.

FUAR DÜNYASI DERGİSİ-ÖZEL RÖPORTAJ

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Fuar Takvimi

20 Haziran 23 Haziran

HEFİ Ev Elektroniği Fuarı İstanbul

İstanbul Fuar Merkezi Yeşilköy

Atis Fuarcılık A.Ş.

27 Haziran 30 Haziran

BAKAF 2018 Batı Karadeniz Turizm Tanıtım

İstanbul Fuar Merkezi Yeşilköy

İstamonu Fuarcılık Hizmetleri Ltd. Şti.

27 Haziran 30 Haziran

Gapshoes 27.Uluslararası Ayakkabı, Terli

OFM Ortadoğu Fuar Merkezi Gaziantep

Akort Tanıtım Organizasyon ve Fuarcılık Ltd. Şti.

28 Haziran 01 Temmuz

Derix / Deri ürünleri Fuarı

Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi Merinos Bursa

Network Fuarcılık Ltd.Şti.

29 Haziran 03 Temmuz

Ordu 10.Yapı Dekorasyon Ürünleri ve Doğa

Ordu Belediyesi Fuar Alanı

Ege Fuarcılık Org. Rek. ve Yayın Ltd. Şti.

01 Temmuz 10 Temmuz

Tatvan Doğu Anadolu Sanayi ve Ticaret Fu

Tatvan Doğu Anadolu Fuar Alanı Bitlis

1-Ajansasya Fuarcılık Org. Ltd. Şti. 2-New İpekyolu Fuarcılık Org. San.Tic.Ltd.Şti.

03 Temmuz 05 Temmuz

SEDEC TÜRKİYE-Anayurt, Sınır ve İç güven

ATO Kongre ve Sergi Sarayı Ankara

Luna fuarcılık Ticaret A.Ş.

04 Temmuz 07 Temmuz

JUNIOSHOW Bursa 11.Uluslararası Bebe ve

Bursa Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi

Tüyap Bursa Fuarcılık A.Ş.

11 Temmuz 15 Temmuz

18. Karadeniz Sanayi ve Ticaret Fuarı (K

Ordu Belediyesi Fuar Alanı

Ege Fuarcılık Org. Rek. ve Yayın Ltd. Şti.

11 Temmuz 15 Temmuz

4.Gıda, Tarım ve Hayvancılık İhtisas Fua

Ordu Belediyesi Fuar Alanı

Ege Fuarcılık Org. Rek. ve Yayın Ltd. Şti.

11 Temmuz 15 Temmuz

EDİRNE Gıda, Tarım, Hayvancılık, Sanayi

Edirne Fuar Alanı

Renkli Fuarcılık Ltd. Şti.

17 Temmuz 20 Temmuz

35.Uluslararası İstanbul Anne Bebek Çoc

İstanbul Fuar Merkezi Yeşilköy

UBM ICC Fuarcılık ve Organizasyon Tic. A.Ş.

30 Temmuz 05 Ağustos

1.Çorlu Trakya Balkan Ülkeleri, Hazır Gi

Çorlu Yeni Fuar Alanı

Renkli Fuarcılık Ltd. Şti.

Özel Röportaj

Yazarlar

2017 Yılında katıldığınız Fuarlar Nasıl geçti?

  • Kötü
  • Çok Kötü
  • Çok İyi
  • Daha iyi olabilirdi
  • İyi