55.AYMOD Fuarını 40 bin kişi ziyaret etti

55.AYMOD Fuarını 40 bin  kişi ziyaret etti

Türkiye'nin en büyük, dünyanın ikinci büyük fuarı olan Uluslararası Ayakkabı Moda Fuarı (AYMOD) kapılarını 55.kez açtı.

55.AYMOD Fuarı kapılarını açtı-Foto Galeri
CNR EXPO’da yapılan ve kendi kulvarında dünyanın ikinci büyük fuarı olan ve Pozitif Fuarcılık A.Ş. / CNR Holding tarafından organize edilen AYMOD İstanbul Uluslararası Ayakkabı ve Moda Fuarı’na 60 ülkeden toplamda 40 bin ziyaretçi katıldı. 60 bin metrekare alanda, 400'ün üzerinde firmanın 1100'ü aşkın markayla yer aldığı 55'inci kez düzenlenen fuarın açılış töreni İstanbul Valisi Vasip Şahin, İstanbul Sanayi Odası (İSO) Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Bahçıvan, CNR Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ceyda Erem, TASD Başkanı Hüseyin Çetin, CNR Holding Fuarlar Genel Koordinatörü Barış Ener'in katılımı ile gerçekleşti. Türk ayakkabısını ve tasarımlarını 55. kez dünya vitrinine çıkarmanın haklı gururunu yaşatan AYMOD 2016, sektör mensuplarının yanı sıra spor ve sanat dünyasından da birçok ismi CNR EXPO Yeşilköy’e topladı.

İSO Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Bahçıvan, ayakkabı sanayinin Türkiye sanayisinin gözbebeği olduğunu belirterek yarattığı istihdamla, yatırımla,  katma değerle ve farklı sektörlere sağladığı iş potansiyeliyle çok önemli olduğuna vurgu yaptı. Erdal Bahçıvan konuşmasına şöyle devam etti: “Sektörel birlik ve beraberlik noktasında bu fuar diğer sektörlere örnek olmalı. İkinci, üçüncü neslin sanayiye olan duyarsızlıklarını birçok sanayi sektöründe görüyoruz. Bu sektörde ise bunun tersi yaşanıyor. Kan değişimi ve bayrağı devralma noktasında bu sektörün gençlerinin gösterdikleri başarı sektörün başarısını açıklıyor. Ben bu gençleri yürekten kutluyorum dedi.

Türkiye Ayakkabı Sanayicileri Derneği Başkanı Hüseyin Çetin, Ayakkabı sektörünün 1200 yıllık kadim bir sektör olduğunu kaydeden Çetin, “Dünyanın 7. büyük üreticisiyiz. Avrupa'da bir numarayız. Kapasitemizin sadece yüzde 70'ini kullanabiliyoruz. Bu kapasiteyi artırarak dünya sıralamasındaki yerimizi yükseltmek istiyoruz. Sektör olarak dünya ticaretinden çok düşük bir pay alıyoruz. Bu yıl ihracatımızda biraz artış görüyoruz. Bundan sonra hedeflerimiz yurt dışından bu fuara katılımı daha da artırarak dünyanın en etkin ve büyük fuarı haline getirmek olacaktır. Ayakkabı ihracatının artırılması için bu son derece önemli dedi.

Türkiye'nin en büyük dünyanın ikinci büyük ayakkabı moda fuarı olan 56.AYMOD, 26-29 Eylül 2016 tarihleri arasında CNR EXPO Yeşilköy'de gerçekleştirilecek. İlkbahar - Yaz'17 sezonu ayakkabı modasındaki son trendlerin sergileneceği fuar, 60 bin metrekare alanda açılacak olup, ayakkabı ve saraciye üreticisi, mümessillik ve sektörel kurumların da aralarında bulunduğu, 30 ülkeden 500' e yakın firmanın katılımıyla gerçekleşecektir.

FUAR DÜNYASI ÖZEL 55.AYMOD Fuarı kapılarını açtı-Foto Galeri

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Fuar Takvimi

21 Mart 25 Mart

Doğu Marmara Kozmetik ve Kişisel Bakım F

Kocaeli BB Uluslararası Fuar Merkezi İzmit

Tüyap Anadolu Fuarları A.Ş.

28 Mart 29 Mart

Akıllı Şehirler Konferansı ve Fuarı

JW Marriott Hotel Ankara

MCI Fuarcılık Dış Ticaret Ltd. Şti

29 Mart 01 Nisan

6.İskele ve Kalıp ve Hareketli Platform

İstanbul Fuar Merkezi Yeşilköy

Demos Fuarcılık ve Org. A.Ş.

29 Mart 31 Mart

No Dig Expo Turkey- Altyapı ve Kazısız T

İstanbul Fuar Merkezi Yeşilköy

Demos Fuarcılık ve Org. A.Ş.

05 Nisan 07 Nisan

18 Yükseköğretim Tanıtım ve Eğitim Fuarı

Cam Piramit Sabancı Kongre ve Fuar Merkezi Antalya

Anfaş Antalya Fuarcılık İşletme ve Yatırım A.Ş.

05 Nisan 08 Nisan

Elazığ Düğün ve Konsept Fuarı

Fuar ve Sergi Alanı Elazığ

Gelecek Fuarcılık Hizmetleri Kültür Ve Sanat Etkinlikleri Paz. San Ve Tic Ltd. Şti.

12 Nisan 15 Nisan

Afyonkarahisar Tarım Hayvancılık ve Tarı

Kültürpark Belediye Fuar Alanı Afyonkarahisar

ART Fuar Org.Tic Ltd.Şti.

Özel Röportaj

Yazarlar

2017 Yılında katıldığınız Fuarlar Nasıl geçti?

  • Kötü
  • Çok Kötü
  • Çok İyi
  • Daha iyi olabilirdi
  • İyi