​Gaziantep'te kitap fuarı açıldı

​Gaziantep'te kitap fuarı açıldı

​Gaziantep'te TÜYAP tarafından ilk kez düzenlenen kitap fuarına üniversite öğrencileri yoğun ilgi gösterdi.

Tüm Fuarcılık Yapım (TÜYAP) ve Türkiye Yayıncılar Birliği işbirliğiyle Gaziantep Valiliği, Gaziantep Üniversitesi, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, Ticaret Odası, Ticaret Borsası ve Sanayi Odası’nın desteğiyle düzenlenen Gaziantep Kitap Fuarı düzenlenen törenle açıldı.Gaziantep Üniversitesi Mâvera Kongre ve Sanat Merkezi’nde kurulan kitap fuarına Gaziantep ilk kez ev sahipliği yapıyor.TÜYAP Anadolu Fuarları Genel Müdürü Cihat Alagöz, TÜYAP tarafından ilk kez Gaziantep’te düzenlenen  kitap fuarının sevincini yaşadıklarını söyledi.

TÜYAP’ın yaptığı çalışmaları anlatan Alagöz, “Bugün TÜYAP tarafından ilk kez düzenlenen kitap fuarı ile karşınızdayız. Belediye Başkanımız Fatma Şahin’in daveti ve büyük destekleriyle düzenlemekte olduğumuz fuarımız Gaziantep Üniversitemiz, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Ticaret ve Sanayi odası ile Borsamızın katkılarıyla bugün sizlerle buluşuyor.”dedi.

Daha sonra kürsüye gelen Gaziantep Vali Yardımcısı Uğur Aladağ, Gaziantep İl Emniyet Müdürlüğü önünde bomba yüklü araçla yapılan terör saldırısında hayatını kaybedenleri rahmetle anarak, yaralılara acil şifalar diledi.Gaziantep’in Türkiye’nin parlayan bir yıldızı olduğuna vurgu yapan Aladağ, insanoğlunun en büyük icadının yazı olduğunu belirtti. Kentin kültür, sanat ve kitaplarla arasını güçlendirmesi gerektiğine işaret eden Aladağ, şehirde kütüphane sayısının artırılması gerektiğini vurguladı.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Serdar Tolay da, Gaziantep’in birçok kültürü bağrında barındrıp yaşattığını belirterek, kitap fuarının önümüzdeki yıllarda daha da gelişerek devam edeceğini söyledi.Okumanın önemini de anlatan Tolay, “Okumak cahillikten uzaklaşmanın ilk adımıdır. Bizim dinimizin ilk emri okudur. Okumak bizleri bir araya getirir ve aynı doğruları görmemize yardımcı olur. Okumanın aynı zamanda insanları, ülkeleri, kültürleri, medeniyetleri birleştirdiğini biliyoruz.”ifadelerini kullandı.

TÜYAP Kültür Fuarları Genel Koordinatörü Deniz Kavukçuoğlu ise, TÜYAP Fuarcılık grubu olarak bu yıl itibariyle Gaziantep’te kapsamlı bir çalışma içerisinde olduklarına işaret etti.Türkiye Yayıncılar Birliği Başkanı Metin Celal de şehrin kitap fuarını sahiplenmesi gerektiğine dikkat çekerek, fuarların kitap okuma alışkanlığını olumlu yönde etkilediğini ifade etti.Konuşmaların ardından protokol, açılış kurdelesini kesti. Açılıştan sonra protokol, stantları gezerek kitapları inceledi. Kitap fuarına öğrenciler ve vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. (İbrahim Koçyiğit-İLKHA)

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Fuar Takvimi

21 Mart 25 Mart

Doğu Marmara Kozmetik ve Kişisel Bakım F

Kocaeli BB Uluslararası Fuar Merkezi İzmit

Tüyap Anadolu Fuarları A.Ş.

28 Mart 29 Mart

Akıllı Şehirler Konferansı ve Fuarı

JW Marriott Hotel Ankara

MCI Fuarcılık Dış Ticaret Ltd. Şti

29 Mart 01 Nisan

6.İskele ve Kalıp ve Hareketli Platform

İstanbul Fuar Merkezi Yeşilköy

Demos Fuarcılık ve Org. A.Ş.

29 Mart 31 Mart

No Dig Expo Turkey- Altyapı ve Kazısız T

İstanbul Fuar Merkezi Yeşilköy

Demos Fuarcılık ve Org. A.Ş.

05 Nisan 07 Nisan

18 Yükseköğretim Tanıtım ve Eğitim Fuarı

Cam Piramit Sabancı Kongre ve Fuar Merkezi Antalya

Anfaş Antalya Fuarcılık İşletme ve Yatırım A.Ş.

05 Nisan 08 Nisan

Elazığ Düğün ve Konsept Fuarı

Fuar ve Sergi Alanı Elazığ

Gelecek Fuarcılık Hizmetleri Kültür Ve Sanat Etkinlikleri Paz. San Ve Tic Ltd. Şti.

12 Nisan 15 Nisan

Afyonkarahisar Tarım Hayvancılık ve Tarı

Kültürpark Belediye Fuar Alanı Afyonkarahisar

ART Fuar Org.Tic Ltd.Şti.

Özel Röportaj

Yazarlar

2017 Yılında katıldığınız Fuarlar Nasıl geçti?

  • Kötü
  • Çok Kötü
  • Çok İyi
  • Daha iyi olabilirdi
  • İyi