BTSO, Mobilya Sektörünü Milano İle Buluşturdu

BTSO, Mobilya Sektörünü Milano İle Buluşturdu

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO), Küresel Fuar Acentesi Projesi kapsamında üyelerini uluslararası fuar ve iş gezilerine taşımaya devam ediyor.

BTSO ortaya koymuş olduğu ‘Küresel Fuar Acentesi Projesi’ kapsamında üyelerini İtalya’nın Milano kentinde düzenlenen Saloni Fuarı ile buluşturdu. 36 farklı ülkeden 2 bin 407 firmanın katılım sağladığı ve 310 bin sektör temsilcisinin ziyaret ettiği fuara,  BTSO Yönetim Kurulu Üyesi Şakir Umutkan, Heyet Başkanı Mümin Yılmaz ve Heyet Başkan Yardımcısı Durmuş Kumru ile Bursalı mobilya sektörü temsilcileri katıldı.

“FİRMALARIMIZIN UFKU GELİŞİYOR”

BTSO Yönetim Kurulu Üyesi Umutkan, yurt dışı fuar organizasyonlarının firmalara vizyon kattığını belirterek, “Saloni Fuarı, sektör temsilcilerimiz için önemli. Ev dekorasyon ve mobilya sektörünün global buluşması olan Saloni Fuarı kapsamında sektör temsilcilerimiz mobilyadaki son gelişmeleri takip etme imkanını yakaladı. Küresel Fuar Acentesi projemiz ile firmalarımız yurt dışındaki fuarlara katılarak rekabet güçlerini artırıyorlar ve burada gerçekleştirdikleri ikili iş görüşmeleriyle dünyaya açılma imkanını yakalıyorlar” dedi.

“BTSO BİZE VİZYON KATIYOR”

Heyet Başkanı Mümin Yılmaz ise BTSO’nun Küresel Fuar Acentesi Projesi sayesinde üyelerin sektörlerindeki gelişmelerin gerisinde kalmadığını ifade ederek , “Bu proje ile yurt dışına çıkmamış olan sektör temsilcilerimiz uluslararası firmaların yaptığı yenilikleri görüyor ve ürünleri yakından inceliyorlar. Bizlere bu fırsatı sunan BTSO’ya da teşekkür ediyorum” dedi.

“İYİ BİR TASARIM İSRAFI DA ENGELLER”

Fuar ziyareti kapsamında üretim teknolojileri ve pazar ihtiyaçlarını gözeterek ergonomik mobilya, dekorasyon ve tasarım alanlarında faaliyet gösteren OMC Design Studios firmasını da ziyaret eden BTSO Heyeti, OMC DESIGN Yönetim Kurulu Başkanı ve Bologna Üniversitesi Endüstriyel Tasarım Bölümü Profesörü Onur Çobanlı’dan bilgi aldı. Çobanlı, dünyanın en büyük tasarım yarışmasını düzenlediklerini ve 160 ülkeye ISO standartlarında ihracat yaptıklarını belirterek, “İyi bir tasarım için pazardaki bütün ürünlerden farklı bir değer oluşturmanız gerekiyor. Çünkü iyi bir tasarım maliyeti düşürür, doğaya yarar sağlar ve israfı da engeller” ifadelerini kullandı. Ziyaret sırasında İtalya mobilya sektörü, şirket ve hizmetleri hakkında tanıtım yapılarak, olası işbirliği fırsatları değerlendirildi. Küresel Fuar Acentesi Projesi kapsamında BTSO tarafından düzenlenen iş gezisine KOSGEB de destek sağlıyor. KOSGEB tarafından proje kapsamındaki organizasyona katılan firmaların ulaşım, konaklama, tercümanlık, rehber ve fuar giriş ücretleri için 2 bin TL’ye kadar destek sağlanıyor.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Fuar Takvimi

Özel Röportaj

Yazarlar

2017 Yılında katıldığınız Fuarlar Nasıl geçti?

  • Kötü
  • Çok Kötü
  • Çok İyi
  • Daha iyi olabilirdi
  • İyi