8.Uluslararası proje yarışması INSPO TURKEY2016 başlıyor...

8.Uluslararası proje yarışması INSPO TURKEY2016 başlıyor...

Dünya’nın ve Türkiye’nin dört bir yanından öğrenciler inanılmaz icatları, buluşları ve araştırmaları ile yine juriyi zorlayacak.

INSPO NEDİR?

INSPO (Internationa! Science Project Olympiad) Uluslararası Bilim Proje Olimpiyatı, Okyanus Kolejleri BARGEM (Bilimsel Araştırma ve Geliştirme Merkezi) birimi tarafından düzenlenen Türkiye ve diğer ülkelerden gelen lise öğrencilerine açık bir bilim yarışmasıdır. 2007 yılından beri ulusal düzeyde yapılan INSPO, 2014 yılından itibaren farklı ülkelerden katılan yarışmacılarla uluslararası düzeye genişletilmiştir. Bilim ve teknoloji ışığında proje üreten, değişime ve gelişime açık, sorgulayan, araştırmayı temel ilke edinen gençleri ve öğretmenlerini bir araya getirerek bilimsel bilgilerini paylaşmayı ve toplumsal sorumluluklarını geliştirmeyi amaçlayan INSPO'ya mühendislik, enerji ve çevre kategorilerinde hazırlanan projeler seçilir. Öğrencilerin bilimsel projeleriyle katıldığı yarışmada değerlendirmeler, her yıl birbirinden başarılı ve akademik kadrodan oluşan jüri tarafından yapılır

INSPO TURKEY 2016

Eğitim, Sosyal Sorumluluk, Öğrenci-Aile ilişkileri, Çevre ve Yardımlaşma gibi sayısız konuda her gün farklı projeler ve etkinlikler gerçekleştiren Okyanus Kolejleri, iki yıldır uluslararası boyuta taşıdığı "INSPO" Proje yarışmasını bu yıl 8'inci kez düzenliyor.Çevre, enerji ve mühendislik alanlarında yarışacak 17 farklı ülkeden olmak üzere toplamda 60 proje, 18-22 Mayıs 2016 tarihleri arasında Okyanus Koleji Kemerburgaz Kampüsü'nde sergilenecek. 19 Mayıs 2016 tarihinde tüm basına ve ziyaretçilere açık olacak.

Amerika, Almanya, İspanya, Bosna Hersek, Meksika, Malezya, Kırgızistan, Azerbaycan, Kazakistan, Tunus, Pakistan, Irak, Kenya, Türkmenistan, Sırbistan ve Türkiye'nin dört bir yanından gelen proje sahipleri Okyanus Kolejleri tarafından Hilton Garden Inn otelinde 18-22 Mayıs 2016 tarihleri arasında misafir edilecek.

INSPO TURKEY 2016 bilimsel kimliğinin yanı sıra farklı kültürlerin birbirini tanımasına öncülük ediyor. Bu sene 19 Mayıs 2016 tarihinde gerçekleşecek "Kültür Gecesi" nde Türkiye'nin eşsiz lezzetlerinin yanı sıra bölgelerimize ait halk oyunu gösterileri yer alacak. Diğer ülkelerin katılımcıları da kendi kültürlerine ait yöresel oyunlar, gösteriler ve tadımlar sunacaklar. Hediye değişimi etkinliği ile de farklı ülkelerden gelen bilim severler birbirine unutulmaz birer anı bırakmış olacaklar.20 Mayıs 2016 tarihinde finale kalan proje sahipleri, İstanbul gezisinin ardından İstanbul Boğazı'nın eşsiz manzarası eşliğinde tekne turuna katılacaklar.

18 - 22 Mayıs tarihleri arasında Okyanus Koleji Kemerburgaz Kampüsü'nde Dünya'nın ve Türkiye'nin dört bir yanından gelen öğrenciler kendi buluşlarını sergileyecek ve anlatacak.

Yer: Okyanus Kolejleri Kemerburgaz Kampüsü
Basın ve Ziyaretçi Kabul Günü: 19 Mayıs 2016
Saat: Proje sergisi: 10:00 - 16:30 Kültür Gecesi: 17:00 - 23:00
Bilgi: Pınar Çetin 0 555 700 71 31

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Fuar Takvimi

Özel Röportaj

Yazarlar

2017 Yılında katıldığınız Fuarlar Nasıl geçti?

  • Kötü
  • Çok Kötü
  • Çok İyi
  • Daha iyi olabilirdi
  • İyi