​Effie 2016'da Ödül Törenine geri sayım

​Effie 2016'da Ödül Törenine geri sayım

Bu yıl sekizinci kez düzenlenen Effie Türkiye Reklam Etkinliği Ödülleri’nde eleme süreci tamamlandı. Kazananların ilan edileceği ve ödüllerin sahiplerini bulacağı tören, 11 Mayıs'ta gerçekleştirilecek.

Reklamcılar Derneği ve Reklamverenler Derneği’nin Effie Worldwide Inc. iş birliğiyle bu yıl sekizinci kez düzenlediği Effie Türkiye Reklam Etkinliği Yarışması’nda jüri, ödül almaya hak kazanan işleri belirledi. Effie 2016 Ödülleri, 11 Mayıs’ta Conrad İstanbul Bosphorus Otel’de gerçekleştirilecek törenle sahiplerini bulacak.
 
Pazarlama ve iletişim alanında dünyanın en zorlu, itibarlı yarışması olarak kabul edilen Effie Ödülleri’nin Türkiye ayağına bu yıl 15’i Özel Ödül olmak üzere 36 kategoride, toplam 412 başvuru yapıldı. Ön eleme aşamasını geçerek finale kalan kampanyaların sayısı ise 223 oldu. 4-5 Mayıs’ta yapılan ana elemelerde jüri, Ocak 2015 ile Mart 2016 arasında yayınlanan ulusal kampanyalar arasında pazarlama ve iletişim alanındaki en etkin işleri belirledi.
 
Jüri Başkanı Pura: “Effie farklıdır, ‘altın standart’ı belirler”

Finalistlerin açıklanmasının ardından bir açıklama yapan Effie 2016 Jüri Başkanı ve Reklamverenler Derneği Başkanı Ahmet Pura, Effie’nin 42 ülke ve 6 bölgede düzenlenen küresel bir etkinlik yarışması olduğunu belirterek şunları söyledi: “Effie tüm yarışmalardan farklıdır, bir okuldur. Pazarlama etkinliğini, hedef-sonuç ilişkisini, iş sonuçları ve davranışsal metrikleri sektördeki tüm taraflara öğretir. Bir anlamda sektörümüzdeki diğer tüm yarışmalar için ‘altın standart’ı belirler. Effie’de yarışan da, jüri olan da kazanır.”
 
“İtibarla Büyüyenler” Özel Ödülü Mustafa V. Koç adıyla Takdim Edilecek

Efffie Türkiye 2016’da bu yıl bir de ilk yaşanıyor: İtibarla Büyüyenler Özel Ödülü, yakın zamanda kaybettiğimiz iş dünyasının en güçlü isimlerinden Mustafa V.Koç’un adını taşıyor. Şirket itibarını artırmaya yönelik, sosyal sorumluluk, sponsorluk, PR projeleri, iç iletişim, halka arz, işveren markası olmaya yönelik çalışmaların başvurduğu kategoride yarışa, şirketlerin kurumsal iletişim bölümlerinin yürüttüğü projeler katıldı.
 
Reklamcılar Derneği (RD) Hakkında:

Reklam, medya ve dijital alanda çalışan ajansların mesleki kuruluşu olan Reklamcılar Derneği, 1984 yılında kuruldu. 110 tüzel ve 31 gerçek kişi üyesiyle sektörün %85’ini temsil etmektedir. Reklamcılar Derneği etkinliklerinde; ajansların ve reklamcılığın genel sorunlarına yönelik çözümler üretmek ve reklamda hesap verebilirlik / sonuç alma, yaratıcılık kavramlarını yaygınlaştırmak, geliştirmek gibi iki temel esasta çalışır. Dernek, mesleğin ve ajansların gelişerek ve güçlenerek devamını sağlamayı amaç edinir ve bu doğrultuda projeler geliştirir.
www.rd.org.tr
 
Reklamverenler Derneği (RVD) Hakkında:

Türkiye’de reklamın önemini, etkinliğini, verimliliğini, bilincini anlatmak ve artırmak amacıyla kurulan Reklamverenler Derneği (RVD), reklam sektörünün sağlıklı işleyişini sağlayarak ekonomide verimliliğe katkıda bulunmak üzere kurulmuş bir dernektir. RVD, amaçlarına yönelik olarak eğitimler, pazarlama sektöründe çalışanların ufkunu açan organizasyonlar düzenlemektedir. Reklam yatırımlarının uluslararası standartlarda ölçülmesi konusunda sektörde öncülük ve çalışmalar yapmaktadır

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Fuar Takvimi

Özel Röportaj

Yazarlar

2017 Yılında katıldığınız Fuarlar Nasıl geçti?

  • Kötü
  • Çok Kötü
  • Çok İyi
  • Daha iyi olabilirdi
  • İyi