​52 Türk firması İTO ile Dubai’de boy gösterdi

​52 Türk firması İTO ile Dubai’de boy gösterdi

Dubai’de düzenlenen ve 2 binden fazla firmanın katıldığı Automechanika Dubai 2016 Fuarı’nda, 52’si İTO’nun milli katılımıyla 21’i de bireysel olmak üzere toplam 73 Türk firması gövde gösterisi yaptı. Fuarda ürünlerini tanıtan firmalar devletten de yüzde 50 destek alıyor.

Otomotiv endüstrisinin Ortadoğu’daki en dinamik ticaret platformu olarak gösterilen Automechanika Dubai 2016 Fuarı, 8-10 Mayıs 2016 tarihleri arasında Birleşik Arap Emirlikleri’nin Dubai Emirliği’nde düzenlendi. Bu yıl 14’üncü kez kapılarını açan fuara 2 binden fazla firma katıldı.

73 TÜRK FİRMASI

İstanbul Ticaret Odası’nın, Türkiye milli katılım organizasyonunu üstlendiği fuarda 52 Türk firması, bin 158 metrekare alanda ürünlerini sergiledi. Fuara 21 Türk firması ise bireysel katılım gerçekleştirerek ürünlerini tanıtırken, böylece toplam 73 firma küresel arenaya çıkmış oldu.

25 ÜLKEDEN MİLLİ KATILIM

Fuarda 25 ülke ‘milli katılım’ seviyesinde stand açarken, en fazla firmanın katıldığı ülke Çin Halk Cumhuriyeti oldu. En fazla katılımcı firma sayısı bakımından bu ülkeyi Almanya izledi. Türkiye ise bu sıralamada Tayvan ve Hindistan’ı da geride bırakarak üçüncü oldu.

SERTİFİKA VERİLDİ

TürkiyeCumhuriyeti Dubai Başkonsolosu Erdem Ozan, Automechanika Fuarı’nın ilk günü Türkiye milli standını ziyaret etti. Ardından İTO Meclis Başkanı Şekib Avdagiç, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Dursun Topçu ve Yönetim Kurulu Üyesi Ebubekir Sıddık Koyuncu ile birlikte İTO organizasyonunda katılım gerçekleştiren firmalara katılım sertifikası verildi.

DUBAİ WTC CEO’SUNDAN İŞBİRLİĞİ TEKLİFİ

Dubai World Trade Center (WTC) CEO’su ve Dubai Tourism Authority Başkanı Helal Al Marri, fuarda İTO Heyeti ile de görüşme gerçekleştirdi. Görüşmede İstanbul Ticaret Odası’nın fuarcılık faaliyetleri ve işbirliği imkanları hakkında görüş alışverişinde bulunuldu.

YÜZDE 50 DEVLET DESTEĞİ

EkonomiBakanlığı’nın desteklediği Automechanika Dubai 2016 Fuarı’na katılan firmalara yüzde 50 devlet desteği sağlanıyor.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Fuar Takvimi

Özel Röportaj

Yazarlar

2017 Yılında katıldığınız Fuarlar Nasıl geçti?

  • Kötü
  • Çok Kötü
  • Çok İyi
  • Daha iyi olabilirdi
  • İyi