Evteks Fuarı’na Bursa Damgası

Evteks Fuarı’na Bursa Damgası

Bu yıl 22. kez kapılarını açan EVTEKS İstanbul Uluslararası Ev Tekstili Fuarı’na tekstilin başkenti Bursa damga vurdu. 230 Bursalı firmanın stant açtığı fuarda Bursa iş dünyası temsilcileri ev tekstili modasının trendlerini belirledi.

Düzenlendiği her yıl dünya çapında yankılar uyandıran dünyanın kendi alanında 2. en büyük fuarı EVTEKS İstanbul Uluslararası Ev Tekstili Fuarı, 22. kez CNR EXPO Yeşilköy’de açıldı. CNR Holding kuruluşlarından ITF İstanbul Fuarcılık organizasyonunda Türkiye Ev Tekstili Sanayici ve İşadamları Derneği (TETSİAD) işbirliğinde gerçekleştirilen EVTEKS Fuarı, 2 binin üzerinde markanın katılımı ve 140 bin ziyaretçi hedefi ile düzenleniyor. CNR EXPO Yeşilköy’de 21 Mayıs’a kadar devam edecek fuar, Ekonomi Bakanı Yardımcısı Fatih Metin, Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı Mehmet Büyükekşi ile Uludağ Tekstil İhracatçıları Birliği (UTİB) ve Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay’ın  katılımı ile gerçekleşti.

Türkiye’de yıldızı parlayan ev tekstil sektörünün en büyük platformu olan EVTEKS Fuarı’nda

tüm markalar 2017-2018 ev tekstili koleksiyonlarını ilk kez sergiledi. Bu yıl 140 bin sektör profesyonelini ağırlaması beklenen fuar kapsamında ABD, Kanada, Çin, Hindistan ve Almanya gibi farklı ülkelerden gelen sektör profesyonellerini ağırlıyor.

FUARA BURSA DAMGASI

Türkiye’nin dört bir yanından tekstil sektöründe faaliyet gösteren firmaların buluştuğu fuara en yüksek katılım teksitilin başkenti olarak gösterilen Bursa’dan oldu. Bursalı 230 firma fuarda stant açarak gövde gösterisi yaptı. Tülden perde sistemlerine, banyo ürünlerinden uyku ve yatak odası tekstiline, döşemelikten mutfak ve yemek odası tekstiline kadar çok geniş bir ürün yelpazesine sahip olan fuarda ev testili modasını Bursalı firmalar belirledi.

BURSA, SEKTÖRDEKİ GÜCÜNÜ GÖSTERDİ

EVTEKS Fuarı’nın İhracatta dünyada 4. sırada olan sektörde Bursa’nın gücünü ortaya koyduğunu anlatan UTİB ve BTSO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay, “Firmalarımızın bu fuara yüksek düzeydeki katılımı üretimin merkezi konumundaki Bursamızın fuarcılık alanındaki ihtiyacını da ortaya koyuyor. BTSO öncülüğünde hayata geçirdiğimiz Ev&Stil, COHO ve Junioshow bu kapsamda kentimize kazandırdığımız önemli fuarlar arasında yer alıyor. Bu yıl ikincisini gerçekleştireceğimiz Ev&Stil Fuarı’nda da firmalarımızın güçlü ticari bağlantılarla ürünlerini sergileyeceğine inanıyorum. Kent ve ülkemize vizyon kazandıran, güçlü iş bağlantılarının yolunu açan fuarlarımızın hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.

DÜNYADA REKABET HER GEÇEN GÜN ZORLAŞIYOR

Türk ev tekstili sektörünün 1,8 millyar dolar gibi çok ciddi bir ihracat rakamı yakaladığını söyleyen Başkan Burkay, “Sektördeki bu gelişim geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da devam ediyor. Ancak dünyada rekabet şartları her geçen gün zorlaşıyor. Katma değerli üretimi artırıp inovasyon ve tasarıma daha fazla önem vererek sektörümüzün hedeflerine daha kolay ulaşmasını sağlayabiliriz” dedi.

EVTEKS Fuarı’nın her yıl sektör profesyonelleri tarafından heyecanla takip edildiğini anlatan Başkan Burkay konuşmasını şöyle sürdürdü: “2 bini aşkın markanın katılımıyla düzenlenen fuar dünyanın ev tekstili trendlerini belirliyor. Sağladığı katma değer açısından dünyanın en önemli fuarları arasında gösterilen EVTEKS’e Bursa firmalarımız önemli bir katılım gösterdi. Bu anlamda fuarda stant açan firmalarımıza teşekkür ediyorum.”

 “EV&STİL FUARI’NI HEYECANLA BEKLİYORUZ”

Fuarların sektör açısından son derece önemli olduğunu söyleyen Beytuğ Tekstil Firması sahibi Beyhan Cambaz, “Bu fuarlar sayesinde ürünlerimizi hem yerli hem de yabancı alıcılara sergileme fırsatı buluyoruz. Son dönemde yaşanan gelişmelerden dolayı fuarın olumsuz etkinleneceğini düşünüyorduk ancak katılımcı profili beklentilerimizi fazlasıyla karşıladı. Bizler sektörlerimizdeki bu gücü Bursa’daki fuarlarda da sergilemek istiyoruz. Bu kapsamda BTSO öncülüğünde bu yıl ikincisini gerçekleştirdiğimiz Ev&Stil Fuarı’nı da heyecanla bekliyoruz” diye konuştu.

Polyteks Firması Genel Müdür Yardımcısı Pınar Taşdelen Engin ise “EVTEKS Fuarı dünyanın en önemli fuarlarından bir tanesi. Bizler de bu anlamda BTSO öncülüğünde yeni nesil fuarcılın anlayışının kente kazandırılmasından büyük bir mutluluk duyuyoruz. Türkiye ev tekstili sektörünün merkezi olan Bursa’da çok önemi firmalarımız faaliyet gösteriyor. Firmalarımızın da bu sinerjiye daha çok katılımıyla fuarcılık anlamında Bursa’da çok daha önemli işlere imza atılabileceğini düşünüyorum” diye konuştu.

Her yıl ziyaretçi ve katılımcı sayısını artıran EVTEKS Fuarı 21 mayıs tarihine kadar sektör profesyonellerini ağırlayacak.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Fuar Takvimi

Özel Röportaj

Yazarlar

2017 Yılında katıldığınız Fuarlar Nasıl geçti?

  • Kötü
  • Çok Kötü
  • Çok İyi
  • Daha iyi olabilirdi
  • İyi